Antrus metus iš eilės gruodžio 17 d. Žemaitės dramos teatre surengta dosnumo ir jaukumo šventė „Angelų vakaras – paprastų žmonių apdovanojimai už nepaprastus darbus“. Šio jau tradicija tampančio renginio idėjos autorė – Telšių kultūros centro režisierė Giedrė Kavaliauskaitė-Butkė, globėjas – Telšių r. savivaldybės meras Vytautas Kleiva. Šventinį vakarą pristatytos penkios istorijos. Jų herojams už gebėjimą aplinkinius įkvėpti geriems darbams ir skleisti meilę, atjautą bei tikėjimo šviesą įteikti autoriniai juvelyrės Giedrės Slavinskienės dirbiniai – angelų statulėlės.
Adventine ramybe, taurumu, nuoširdumu dvelkiantį renginį vedė šeimyninis duetas – G. Kavaliauskaitė-Butkė ir Žemaitės dramos teatro direktorius Artūras Butkus. „Šis vakaras apie žmones, didelius ir mažus, nuolat mus įkvepiančius geriems darbams“, – šventės idėją įvardijo A. Butkus. Šiltų padėkos žodžių rajono geradariams kupino renginio metu pristatyti 5 angelai ir jų istorijos, mokinančios skirtingų dalykų: meilės, atjautos, šeimyninės pagarbos, tikėjimo, mokslo aukštumų siekimo džiaugsmo.
Apdovanojimų vakarą pradėjęs Savivaldybės meras V. Kleiva džiaugėsi režisierės G. Kavaliauskaitės-Butkės idėja Žemaitijos sostinėje organizuoti paprastų žmonių apdovanojimus už nepaprastus darbus. „Dėmesio niekada nėra per daug. Rimties ir susikaupimo laikotarpiu norisi deramai pagerbti žmones, ne dideliais, tačiau prasmingais darbais mylinčius savo kraštą ir jo gyventojus“, – kalbėjo ir renginiui ne vieną dešimtį metų gyvuoti linkėjo rajono meras.
Šventinio vakaro žiūrovams šypsenas veiduose įžiebė mažųjų angeliukų – Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo saviraiškos studijos „Entuziastai“ narių mintys apie nominantų istorijas. Pasakojimus apie geruosius kraštiečius susirinkusieji galėjo išvysti trumpametražiuose filmukuose.
Pirmasis gerumo simbolis – angelas „už begalinį norą žinoti, atvedusį į 3 vietą Pasaulio geografijos olimpiadoje“ įteiktas tvirtam, ryžtingam, žinių ištroškusiam ir kryptingai siekiančiam savo tikslo Pauliui Miečiui.
II nominacija atiteko paprastam žmogui, esančiam kiek arčiau Dievo, nei mes visi, – Viešvėnų parapijos klebonui Viktorui Daujočiui. Aplinkiniai nominantą įvardijo kaip veržlų, jaunatvišką (mintimis ir veiksmais), energingą, linksmą, kupiną idėjų žmogų, vadovaujantį ne vienam jaunimo būreliui ir gebantį jaunąją kartą vesti tikėjimo keliu.
Angeliško apdovanojimo nusipelnė Genovaitė ir Teodoras Stasiuliai, šią vasarą minėję deimantinių vestuvių (65 m.) sukaktį. Šventės dalyviams pora atskleidė ilgo vedybinio gyvenimo receptą – deramą vienas kito vertinimą ir toleranciją.
IV istorija bylojo apie didelį norą ir pasiryžimą turėti gražią, gausią šeimą. Angelo statulėlė įteikta Danutei ir Vygantui Bagočiams, susilaukusiems net 18 atžalų: 11 dukrų ir 7 sūnų. Daugiavaikei šeimai linkėta šilumos, darnos ir neišsenkančios meilės vienas kitam.
V nominacija „už nesavanaudiškumą – ypatingą gebėjimą dalintis, duoti kitam daug, kai pats turi mažai“ pagerbtas Karolis Kazlauskas. Vyras kartu su žmona Milda įsivaikino du našlaičius brolius. Vaikai gimdytojos neteko, kai vienam jų buvo vos 10 mėn., o vyresnėliui – pusantrų metukų. M. ir K. Kazlauskų šeima užaugino guvius, judrius, protingus sūnus – tikrą tėvų pasididžiavimą.
Visi nominantai buvo apdovanoti ne tik autorinėmis angelų statulėlėmis, bet ir asmeniniais geros valios žmonių, panorusių prisidėti prie šios kilnios akcijos, įsteigtais prizais.
„Angelų vakaro“ žiūrovus sušildė ne vien nepaprasti nominantų darbai, bet ir muzikos skambesys, kurį dovanojo Telšių muzikos mokyklos pianistės ir merginų choras, solistės Roberta, Dovilė bei Gabija, Telšių kultūros centro instrumentinis vokalinis ansamblis „Gramofonas“, Telšių vyskupijos jaunimo centro dainorėliai. Renginio vedėjams talkino Telšių kultūros centro vaikų ir jaunimo saviraiškos studijos „Entuziastai“ nariai.
Apdovanojimų šventės organizatorius itin liūdino žiūrovų stoka. Šį dosnumo ir jaukumo renginį stebėjo vos kelios dešimtys žmonių. Akivaizdu, kad didžioji dalis telšiškių liko abejingi kraštiečių gerumui. Nežinia, ar žvarbus, žiemiškas oras, ar apatija kito nuopelnams – padarytų darbų įvertinimui lėmė itin mažą susirinkusiųjų būrį.