
Liepos 21 dieną Žemaičių muziejuje „Alka“ vyko susitikimas su tautodailininku, Degaičių krašto garbės piliečiu, Degaičių parko įkūrėju ir puoselėtoju, tapytoju, dendrologu Adolfu Kišonu. Paminėtas šio iškilaus degaitiškio 90-asis gyvenimo jubiliejus.
Ta proga muziejuje atidaryta A. Kišono tapybos darbų paroda, šalia eksponuojami ir jo dukros Vitalijos Kišonaitės-Bagdonienės rankdarbiai – rutuliai, siuvinėti nauja japoniška „temari“ siuvinėjimo technika.
Aurelija SERVIENĖ
Pagarba žmogui ir darbui
A. Kišonas gimė 1927 m. Mažeikiuose, amatininkų šeimoje. Baigęs mokslus, karjerą pradėjo 1945 m. Dirbo dailininku, dėstytoju, prekybininku, darbų vykdytoju, apželdintoju-dendrologu. Visuose darbuose pasižymėjo pareigingumu, sąžiningumu, kruopštumu, atsakingumu. Pagarba žmogui ir darbui buvo viena svarbiausių vertybių A. Kišono gyvenime.
1938 m. menininkas sukūrė pirmąjį paveikslą, o didžioji kūryba prasidėjo 1976 m. Jo paveiksluose vyrauja Žemaitijos peizažai, Telšių miesto vaizdai ir žmonės. Surengta nemažai autorinių parodų, darbai ne kartą eksponuoti bendrose tautodailininkų darbų parodose.
Kita degaitiškio aistra – dendrologija. Kažin ar yra Telšių rajone didesnis augalų gyvenimo žinovas, vertintojas ir puoselėtojas negu A. Kišonas?
Sveikinimai
Ąžuolo lapų vainiku papuošdama A. Kišoną, 90-mečio proga sveikino Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Elvyra Spudytė. Ji ragino stabtelėti ir pasidžiaugti šio garbingo žmogaus nuveiktais darbais.
Jubiliatas muziejaus darbuotojams dėkojo už gražiai surengtą jo darbų parodą, dalijosi prisiminimais. „Meilė – tai didžiulė jėga. Ji prailgina žmogaus gyvenimą, o nesutarimai tik priveda prie ligų“, – kalbėjo devyniasdešimtmetis.
Pasveikinti kraštiečio atvyko ir būrys degaitiškių. Už rūpestį savo kraštui dėkojo Degaičių seniūnijos seniūnas Antanas Kontrimas: „Adolfu reikia didžiuotis ne tik kaip menininku, jis yra geras žmogus. Žiūriu į jo paveikslus ir matau Degaičių parką, kada vaikštau po parką, matau Adolfo paveikslus. Kodėl šiandien parkas toks gražus? Todėl, kad dendrologija sutaikyta su menu!“
Prie sveikinimų prisidėjo Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Stanislovas Kasparavičius.
A. Kišonas iki šiol nėra Telšių miesto garbės pilietis – dėl to apgailestavo Telšių seniūnijos seniūnas Kazys Lečkauskas.
Sukaktuvininką sveikino Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus nariai, draugai, artimieji ir kt.
Su premjera – pirmąja paroda – susirinkusieji sveikino ir tėvo pėdomis žengiančią jo dukrą Vitaliją Kišonaitę-Bagdonienę.
Muzikinius kūrinius renginio metu dovanojo Viešvėnų mišrus vokalinis ansamblis (vad. V. Valužienė).
Telšiai -mano gimtas miestas,aš jo niekada nepamiršiu,visas vasaras leisdavau Kalno gatvėje 17 šeimų name,žaisdavome tame parkelyje , ir prie statomo vandentiekio/būsimo/ bokšto, šokinėdavom su vaikais į iškastą duobę…,lankiausi Katedroje,babuliukas liepdavo eiti į pamaldas.vėliau, ir pirmą meilę sutikau šokių salėje prieš Katedrą Niekada nepamiršiu savo gimto miesto!!!