Ryškėnų kaimo bendruomenė toliau tęsia pažintį su kitomis Lietuvos mažosiomis kultūros sostinėmis.
Šeštadienį vykome į Molėtų kraštą, turėdami tikslą susitikti su Dubingių bendruomene. Prie Asvejos regioninio parko mus pasitiko Dubingių bendruomenės pirmininkė Violeta Navickienė. Ji papasakojo apie bendruomenės pasiekimus ir kylančias problemas, pasidalijome patirtimi įgyvendinant „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2024“ projektą. Pristatėme Ryškėnų bendruomenės veiklą, pasiekimus. Supratome, kokie mes skirtingi, tačiau siekiame vieno tikslo – burti bendruomenę, gražinti gyvenamąją aplinką ir viešąsias erdves, stiprinti bendruomenės materialinę bazę, bendruomenės narius įtraukti į kūrybinį gyvenimą. Pirmininkė supažindino su miestelio istorija, siūlė aplankyti Dubingių tiltą ir piliavietę. Tai viena svarbiausių kovos su kryžiuočiais vietovių. Aplankėme ir po stogu įrengtą Radvilų rūmų liekanų ekspoziciją.
Taip pat susipažinome ir su kitais Molėtų kraštui svarbiais objektais. Gidė Daiva Kulienė džiaugėsi, kad Molėtai šiandien tampa vis didesnio turistų dėmesio sulaukiančiu rajonu. Traukos priežastis – švari gamta ir nepakartojamas kraštovaizdis. Su gide pabuvome Molėtų senamiestyje, skulptūrų parke ir susipažinome su Molėtų krašto istorija.
Aplankėme vienintelį Europoje Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Pasikėlėme į bokštą pasižvalgyti po Molėtų kraštą, o atsiveriantis Labanoro girių vaizdas ir ežerynas visus viliojo įkopti į vieną iš aukščiausių Lietuvos saugomose teritorijose pastatytą 36 m aukščio Mindūnų apžvalgos bokštą. Iš aukštybių džiaugėmės Molėtų kraštovaizdžiu – jis nuostabus.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Ryškėnų kaimo bendruomenės inf.