Masčio ežere nugaišusi didžiulė žuvis šokiravo praeivius. Jos ilgis siekė netoli metro, todėl einant pakrante nepastebėti nemalonaus vaizdo buvo neįmanoma. Pasidomėjome, kas nutiko, dėl ko ėmė gaišti žuvys.
Giedra AKAVICKIENĖ
Įvykio nuotraukas išsiuntėme Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos.
Gavome atsakymą: „Iš nuotraukos matyti, kad tai yra starkis, tačiau tik iš jos neįmanoma nustatyti galimos nugaišimo priežasties. Tikėtina, kad starkis pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles buvo pagautas neleistino dydžio ir paleistas, tačiau neišgyveno.“
Kaip informavo Aplinkos apsaugos departamentas, liepos 15 dieną aplinkosaugininkai surengė reidus Masčio ežere ir jo apylinkėse, nes kaip tik šiuo metu vyksta akcija „Poilsiauk atsakingai“. Masinio žuvų gaišimo Masčio ežere nebuvo užfiksuota.
Aplinkos apsaugos departamentas sulaukia pranešimų apie gaištančias žuvis. Kaip ir kiekvienais metais, vasarą pasitaiko atskirų žuvų kritimo atvejų. Tai yra bendra situacija visoje Lietuvoje. Šiais metais kol kas didesnio ar masinio kritimo nepastebėta.
Pasak aplinkosaugininkų, žuvys gali kristi dėl deguonies trūkumo, karščio, ligų proveržių, papuolusios į tinklus, pagautos mėgėjų įrankiais ir paleistos, tačiau ilgiau laikytos varžant jų judėjimą ir pan.
Masčio ežere nugaišusio starkio tema sulaukė didelio susidomėjimo „Telšių ŽINIŲ“ feisbuko paskyroje. Daugelis internautų pasisakė, kad žuvis nugaišo dėl taisyklės „Pagavai – paleisk“.
Jonas Damunskis rašė: „Per didelis užkibo, paleido ir nugaišo. Ačiū už ribojimus…“
Sigitas Dagilis išdėstė savo nuomonę: „Pagavai ir neškis, o ne pagavai, pabučiavai ir paleidai. Žuvis turi būti išimama iš telkinio, bus populiacija sveikesnė.“
Kiti telšiškiai kaltino karščius, deguonies trūkumą, dar kiti – teršalus, nuotekas, leidžiamas į ežerą. Buvo manančių, kad kalti brakonierių tinklai…