Kovo 31 dieną baigėsi didysis 2023–2024 m. medžioklės sezonas. Per šį laikotarpį Telšių medžiotojų ir žvejų draugijoje skaičiuojama, kad buvo net 479 aktyvūs medžiotojai, kurie dalyvavo 15 medžiotojų būrelių ir klubų veikloje.
Sezono pabaiga – puikus laikas apibendrinti pasiekimus. Apie sezono rezultatus „Telšių ŽINIOMS“ pasakoja Telšių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Gediminas Simanavičius.
Aurelija SERVIENĖ
Pasak G. Simanavičiaus, šis sezonas medžiotojams buvo gana sėkmingas – patiesta įvairių rūšių medžiojamų gyvūnų. Didelis dėmesys skirtas žvėrims, kurie daro didžiulę žalą ūkininkų pasėliams ir miškams.
Sezono metu Telšių rajone sumedžiota 330 elnių (62-iem daugiau negu praėjusį sezoną), 483 stirnos, 304 šernai (309-iais mažiau negu pernai, nes siaučia afrikinis kiaulių maras), 67 briedžiai.
Pirmininkas pabrėžė, jog didelė problema yra su bebrais, kurie daro didelę žalą ūkininkams ir miškininkams. Per sezoną jų buvo sumedžiota 554 (t. y. 32-iem daugiau nei praėjusį sezoną).
Dėmesys buvo kreipiamas ir į plėšrūnų medžioklę. Patiesta 218 lapių, 105 mangutai, 4 vilkai.
Džiugu, jog geriausių rezultatų pasiekė Eigirdžių, Nevarėnų, Germanto, Minijos medžiotojų būreliai.
Būtina paminėti, jog medžiotojai ne tik medžiojo, bet ir saugojo gamtą. Dalyvavo purškiant (tepant) eglučių ir pušų jaunuolynus repelentais nuo elninių žvėrių daromos žalos. Medžiotojai Robertas Ežerskis, Tomas Zykas ir kiti skaitė paskaitas mokiniams gamtos tema.
Anot G. Simanavičiaus, medžiotojų gretos nei daugėja, nei mažėja. Po truputį ateina jaunimo, vyresnieji palieka medžioklės plotus. Medžioklė, pašnekovo teigimu, nėra pigus malonumas, kainuoja leidimai, yra įvairių mokesčių, o kur dar visa reikalinga technika, šaudmenys – be to neapsieisi, todėl daug kam tenka atsisakyti šio pomėgio. Praėjusiais metais medžiotojų gretas mūsų rajone papildė 12 asmenų. Šiais metais gegužės mėnesį egzaminus ruošiasi laikyti 8 asmenys.
G. Simanavičius teigiamai vertina praėjusį medžioklės sezoną, kuris, jo tvirtinimu, buvo tvarkingas ir sėkmingas. Tokių pat rezultatų linki ir ateinančiam metui, kad medžioklė būtų saugi ir gamtai draugiška.