Artėjant Tarptautinei teatro dienai Telšių Žemaitės dramos teatras šią svarbią šventę ruošiasi paminėti iškilmingai ir kūrybiškai. Kovo 27-ąją žiūrovai kviečiami į naujojo spektaklio premjerą. Be to, bus įteikiamas Teatro atminimo ženklas „Už nuopelnus Telšių Žemaitės dramos teatrui“ ir jaunojo menininko premija. Teatro garbės lentą, kurioje įamžinami daugiausiai vaidmenų sukūrę aktoriai, papildys dar vieno aktoriaus (-ės) nuotrauka.
Telšių Žemaitės dramos teatras kviečia visus teatro mylėtojus dalyvauti šioje šventėje ir kartu švęsti teatro meno grožį ir galią.
Aurelija SERVIENĖ
Premjera
Kovo 27-ąją 17 val. Tarptautinės teatro dienos šventė „Teatro kelias – iš praeities į ateitį“ prasidės Žemaičių muziejaus „Alka“ parengtos parodos „Teatro istorijos pėdsakais…“ atidarymu II aukšto fojė. Ekspozicija bus atvira lankytojams iki balandžio 26 d.
Tą pačią dieną 18 val. visi kviečiami į Telšių Žemaitės dramos teatro premjerą – spektaklį-koncertą „Orkestras“, režisuotą Badri Tserediani. Viliamasi, jog šis kūrinys nudžiugins ne tik vietos bendruomenę, bet ir pasieks platesnę auditoriją Žemaitijoje, Lietuvoje ar net vėliau išvyks į užsienį.
Spektaklį-koncertą „Orkestras“ ketinama dar parodyti kovo 29 d. ir balandžio 20 d.
Kūrybinė komanda
Spektaklio „Orkestras“ idėja teatre pasklido dar 2022 m., kai buvo planuojami ateinantys teatro metai. Žemaitės dramos teatro direktorius Deividas Rajunčius atviravo, jog pradžioje skeptiškai vertino šią mintį, prisiminęs panašų darbą, kurį dešimtmečiu anksčiau režisavo Kastytis Brazauskas. Tačiau susipažinęs su režisieriaus B. Tserediani argumentais ir kaip jis pažiūrėjo į šį kūrinį suprato, kad naujasis spektaklis yra visiškai skirtingas – tai ne tik spektaklis, bet ir koncertas.
Spektaklio „Orkestras“ režisierius puikiai visiems pažįstamas ir telšiškių vertinamas B. Tserediani ne tik rūpinosi spektaklio inscenizacija, bet ir išvertė į lietuvių kalbą, suteikdamas kūriniui autentiškumo ir gyvumo. Režisierius tikino, kad dramaturgo Ž. Anujo kūrinys „Orkestras“ suteikia didelę interpretacijos laisvę. Badri pabrėžė, kad žmogaus gyvenimas ir kūrybos kelias yra glaudžiai susiję, o spektaklyje norima atskleisti teatro simboliką – vienas personažas juokiasi, kitas verkia. Spektaklis apima choreografiją, muziką ir aktorystę, tai kūrybos procesas, kuris vyksta keliuose frontuose ir galiausiai susijungia į visumą. Režisierius džiaugiasi, kad komanda yra pasiruošusi premjerai, ir kviečia žiūrovus ją įvertinti.
Spektaklyje-koncerte vaidina septyni talentingi jaunosios kartos aktoriai. Kornelija Kiniulytė, Viktorija Miliauskaitė, Kamilė Pilibaitytė ir Jogaila Šimkus yra buvę režisieriaus Valentino Masalskio studentai, kurie savo meistriškumu ir atsidavimu teatrui neabejotinai praturtina kiekvieną spektaklį. Taip pat scenoje pasirodys teatro bendruomenėje gerai žinomi aktoriai Margarita Bladženauskaitė ir Rolandas Normanas.
Kviestinė kūrybinės komandos narė, spėjusi sulaukti pripažinimo Telšiuose ir visoje Žemaitijoje, – Indrė Jucytė, baigusi miuziklo teatro studijas Vilniaus kolegijoje ir tobulėjusi pas aktorių Jokūbą Bareikį.
Scenografijos ir kostiumų dailininkė Giedrė Slavinskienė yra atsakinga už vizualinį spektaklio pasaulį. Muzikos parinkimas patikėtas Renatai Varnagirytei, choreografiją kūrė Ina Levickienė.
Muziką spektakliui rinkusi R. Varnagirytė teigė, jog čia skambanti muzika atspindi to meto Lietuvos muzikinę madą, vadinamą „senąja estrada“. Kompozitoriaus B. Gorbulskio ir dainininko D. Dolskio kūriniai, pasižymintys išraiškingumu ir melodija, leidžia spektaklio žiūrovams ne tik mėgautis muzika, bet ir aktyviai dalyvauti kartu dainuojant. Atveriama galimybė iš naujo atrasti senosios estrados grožį per žinomas ir rečiau girdėtas dainas. Spektaklio kulminacija – Edith Piaf dainos „Non, je ne regrette rien“ atlikimas – sukuria kontrastą ir nukelia žiūrovus į paslaptingą svajonių pasaulį.
Anot direktoriaus, ši kūrybinė komanda, susidedanti iš aukštojo išsilavinimo ir teatrinės praktikos turinčių profesionalų, yra neatsiejama spektaklio sėkmės dalis. Jie formuoja profesionaliąją teatro kryptį regione, greta esančios alternatyvios – teatre sėkmingai kuriančios mėgėjų linijos.
D. Rajunčius nuoširdžiai džiaugiasi galimybe švęsti jau trečiąją Tarptautinę teatro dieną šiame mieste ir teatre, kurio sienos alsuoja Lietuvos teatro istorijos asmenybių palikimu, todėl labai kviečia telšiškius ir miesto svečius susiburti ir kartu paminėti šią ypatingą dieną. Kovo 27-ąją teatro durys atsivers visiems, norintiems ne tik prisiminti, bet ir patirti teatro meno išskirtinumą. „AČIŪ, kad mylite teatrą!“ – tarė direktorius.