
Mityba yra vienas iš pagrindinių veiksnių, darančių įtaką mūsų sveikatai ir bendrai savijautai. Sveikai ir subalansuotai maitindamiesi, galime ne tik džiaugtis gražiu kūnu, bet ir aprūpinti savo organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl sveikas maistas yra toks svarbus, ir pateiksime paprastus, tačiau veiksmingus patarimus, kaip maitintis sveikiau.
-
Sumažinkite sočiųjų riebalų vartojimą
Vartojant per daug sočiųjų riebalų gali padidėti blogojo cholesterolio kiekis kraujyje, o tai gali padidinti širdies ligų ir insulto riziką. Norint sumažinti perteklinį sočiųjų riebalų vartojimą, karšto oro gruzdintuvė gali tapti nepakeičiamu prietaisu. Joje galite pagaminti skanius ir traškius patiekalus visiškai be aliejaus. Taip ne tik maitinsitės sveikiau, bet ir sumažinsite suvartojamų kalorijų kiekį.
-
Valgykite daugiau daržovių
Daržovės yra puikus skaidulų, vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis, todėl vartodami jas galite aprūpinti savo organizmą įvairiomis naudingomis medžiagomis. Mitybos specialistų teigimu, svarbu į savo racioną įtraukti kuo daugiau skirtingos spalvos daržovių. Taigi, būkite kūrybingi ir eksperimentuokite su įvairiomis daržo gėrybėmis – praturtinkite savo mitybą natūraliais ir maistingais ingredientais.
-
Atsisakykite saldžių, gazuotų gėrimų
Ar žinojote, kad viename litre gėrimo „Coca-Cola” yra net 108 g cukraus? Atsižvelgiant į tai, kad rekomenduojama cukraus paros norma vyrams yra 36 g, o moterims – 24 g, išgėrus stiklinę (200–250 ml) tokio gaiviojo gėrimo, šią normą galima beveik pasiekti ar net viršyti vos per vieną kartą. Taigi, jei esate saldžių, gazuotų gėrimų mėgėjai, pasistenkite juos pakeisti į natūraliais vaisiais pagardintą vandenį – taip išvengsite cukraus pertekliaus ir su juo susijusių problemų.
-
Gerkite pakankamai vandens
Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60–70 proc. Todėl labai svarbu suvartoti pakankamą jo kiekį (vyrams apie 3,7 l, moterims apie 2,7 l) per dieną. Vanduo reguliuoja kūno temperatūrą, padeda pašalinti organizme susikaupusius toksinus ir prisideda prie sklandžių medžiagų apykaitos procesų. Suvartojant per mažai vandens, gali pasireikšti dehidratacija, dėl kurios gali išsausėti, papilkėti oda, sumažėti energijos lygis, atsirasti nuovargis ir kiti nemalonūs simptomai.
Nedideli pokyčiai mityboje gali padėti džiaugtis geresne savijauta ir sveikata. Taigi, pasistengti tikrai verta. Atminkite, kad sveika mityba susideda iš daugybės veiksnių, savęs stebėjimo ir kasdienių sveikesnių pasirinkimų. Na, o svarbiausia, kad tai – ilgalaikė investicija į save, kuri neabejotinai duoda teigiamus rezultatus.