Telšių rajono Nevarėnų apylinkės miškuose rastas į Tarptautinę ir Lietuvos raudonąsias knygas įtrauktas didžiausias iš visų šalyje aptinkamų perinčių plėšriųjų paukščių – jūrinis erelis.
Paukštį, gulintį ant žemės, praėjusį šeštadienį aptiko medžiotojų būrelio narių šunys. Keturkojai paukščio nepuolė – erelio snapas buvo kur kas galingesnis ginklas už šunų dantis.
Išoriškai erelis atrodė sveikas, tačiau vien tai, kad sparnuotis gulinėjo ant žemės, reiškė, jog jo sveikata gali būti sušlubavusi.
Vienas iš medžiotojų parsinešė apie 4–5 kg sveriantį erelį slaugyti į namus. Vyriškis kreipėsi į Lietuvos gyvūnų globos draugiją, į veterinarus, tačiau paukščio gyvybės išgelbėti nepavyko.
Manoma, kad jūrinis erelis galėjo būti apsinuodijęs arba sirgti kokia nors liga.
Šiuo metu jūriniai ereliai įrašyti ir į Vašingtono konvenciją dėl prekybos nykstančios laukinės floros ir faunos rūšimis, įtraukti į Pasaulio apsaugos organizacijos nykstančių gyvūnų sąrašą, Europoje globojami Berno konvencijos, įtraukti į Europos Sąjungos paukščių direktyvos pirmąjį priedą, t. y. sąrašą rūšių, kurių apsaugą turi garantuoti kiekvienos šalies oficialiosios institucijos.
Iš kritusio paukščio bus padaryta iškamša. Ją eksponuos Žemaičių muziejus „Alka“. Tokio erelio iškamšos muziejus dar neturėjo.
Muziejaus direktorės Elvyros Spudytės teigimu, iškamša bus eksponuojama Gamtos skyriuje, kurį ypač mėgsta jaunieji lankytojai. Šiame skyriuje gyventojai gali išvysti apie 500 eksponatų.
Lietuvoje aptinkama apie 30–40 jūrinių erelių porų. Pirmasis šio paukščio lizdas buvo rastas 1987 m. Šilutės rajone.
Pasak Telšių r. aplinkos apsaugos agentūros specialisto Andriaus Jankausko, Telšių rajone peri viena arba dvi šių sparnuočių poros.