
„Siekiant, kad darnus judumas taptų kasdienybe, svarbu kokybiškų keliavimo paslaugų pasiūla. Telšių Darnaus judumo plane pastebima, kad esamas Telšių miesto pėsčiųjų ir dviračių takų tinklas yra viena iš problemiškų susisiekimo infrastruktūros grandžių. Dviračių takai nėra sujungti į rišlų tinklą, kuriuo būtų galima susisiekti tarp paties miesto rajonų ir užmiesčio vietovių.
Vadovaudamiesi parengtu Darnaus judumo planu, siekiame kurti efektyvių išteklių ir šiuolaikinių technologijų naudojimu grindžiamas darnaus judumo sistemas. 2021–2027 m. ES fondų investicijų programos lėšomis numatoma tolesnė dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūros plėtra Telšių mieste ir priemiestyje, sujungiant takus į vientisą takų sistemos tinklą – taip didinant ne tik vietos, bet ir tarpmiestinę bevariklio transporto integraciją.
Planuojamų projektų metu būtų tęsiamas pėsčiųjų-dviračių takas palei Masčio ežero pakrantę nuo Zakso kalno iki Kauno g., sujungiant infrastruktūrą su naujai įrengiamais takais Saulėtekio, Lygumų ir Vilniaus gatvėse. Numatyta įgyvendinti ir esamų pėsčiųjų takų rekonstravimą, įrengiant dviračių takus S. Daukanto, Karaliaus Mindaugo, Žemaitės, Džiugo, Gedimino gatvėse. Numatytos investicijos esamiems pėsčiųjų takams rekonstruoti, įrengiant dviračių takus Telšių miesto P. Genio, Žarėnų, Alyvų, Parko, Kęstučio, Stoties gatvėse.
Bendro naudojimo gatves planuojama įrengti Telšių Iždinės, Sinagogos ir Laisvės gatvėse. Projekto metu būtų rekonstruojami pėsčiųjų takai abiejose gatvės pusėse, įrengiamas apšvietimas, gatvė pritaikoma bevarikliam transportui. Skatinant bevariklio transporto integraciją Telšių mieste būtų įrengiamos dviračių stoginės, saugyklos ir dviračių remonto stotelė.
Projektai bus finansuojami ES (apie 85 proc.) ir SB lėšomis (apie 15 proc.). Šiuo metu rengiamas Telšių regiono plėtros plano 2021–2030 m. projektas, kuriame Savivaldybės administracija siūlo įtraukti šiuos planuojamus įgyvendinti projektus, susijusius su pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros plėtra. Tikimės, kad pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros plėtra paskatins gyventojus rinktis darnius kelionės būdus, taip prisidedant prie oro taršos ir triukšmo mažinimo, padidins fizinio aktyvumo lygį, gerins sveikatą ir bendrą gyvenimo kokybę”, – apie pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo plėtrą kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus.