Telšių „Džiugo“ gimnazijos komandą – „eTwinning“ 2021 m. nacionalinio konkurso laimėtoją 16–19 metų amžiaus kategorijoje su tarptautiniu projektu „Digital Bridge“ („Skaitmeninis tiltas“) – pasiekė puikus prizas: sausio 25 dieną dalyvavome medijų laboratorijos mokymuose, kuriuos mums dovanojo nacionalinė „eTwinning“ paramos tarnyba Lietuvoje. Medijų laboratoriją įgyvendino žiniasklaidos monitoringo ir žurnalistikos inovacijų programa „Media4Change“.
Medijų laboratorija – tai virtuali pažintinė kelionė po medijas ir jų poveikį. Kartu su skaitmeninės medijos planuotoja Marta Aleidzane (Latvija) ir socialinių mokslų daktaru, dėstytoju, tyrėju ir ekspertu iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir VU Viktoru Denisenka mokėmės atpažinti dezinformacijos apraiškas, dekonstruoti medijose esantį turinį. Susipažinome su socialiniuose tinkluose slypinčiomis grėsmėmis, sužinojome, kas yra mokinių elektroninis pėdsakas bei kaip užtikrinti savo privatumą ir saugumą internete.
Mokymai vyko su aktyviomis tiriamosiomis veiklomis, praktiniais užsiėmimais. Pavyzdžiui, grupiniais darbais ir diskusijomis, kurios leido geriau suprasti medijas ir jų poveikį. Moksleiviai turėjo unikalią galimybę lavinti savo kritinio mąstymo, IKT naudojimo, bendradarbiavimo gebėjimus bei tobulino savo anglų kalbos žinias.
Telšių „Džiugo“ gimnazija yra aktyvi „eTwinning“ projektų dalyvė, pripažinta kaip „eTwinning“ mokykla 2021–2022“. Kiekvienais metais įgyvendina 1–2 tarptautinius projektus. Šiuo metu gimnazistai įsitraukę į „eTwinning“ projektą „All we need is… Art“ („Viskas, ko mums reikia… menas“) (projekto koordinatorė – dailės mokytoja Gražina Raudonienė) ir ERASMUS+ mokyklų partnerysčių projektą „Footprints in Europe“ („Pėdsakai Europoje“) (projekto koordinatorė – anglų kalbos mokytoja Indrė Benikienė).
Telšių „Džiugo“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Indrė BENIKIENĖ