
Sausio 28 dieną Telšių apylinkės teismo Telšių rūmai mėnesiui sankcionavo 22 metų Telšių gyventojo Luko Šarpnicko, kuris įtariamas sukčiavimu įsigyjant didelės vertės svetimą turtą ir dokumentų klastojimu, suėmimą. Siekdami nustatyti visas įtariamojo nusikalstamas veikas, policijos pareigūnai kviečia atsiliepti nuo jo nukentėjusius gyventojus.
Taikyta griežčiausia kardomoji priemonė
Kaip praneša Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, patikimu verslininku prisistatančiam telšiškiui per pastarųjų vienerių metų laikotarpį tai jau aštuntas ikiteisminis tyrimas. Ankstesniuose tyrimuose jis buvo įtariamas ne tik sukčiavimu ir dokumentų klastojimu, bet ir nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu ar realizavimu ir nežymiu sveikatos sutrikdymu.
Į Telšių ir Šiaulių apskrities policijos kriminalistų akiratį L. Šarpnickas pateko, kai sausio viduryje buvo gautas advokato iš Vilniaus pareiškimas. Atstovaudamas vienai automobiliais prekiaujančiai Vokietijos bendrovei, jis pareigūnų prašė pradėti ikiteisminį tyrimą ir minėtą asmenį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.
Pranešama, kad praėjusių metų gruodį telšiškis su viena Vokietijos bendrove susitarė dėl keturių transporto priemonių pirkimo. Vaikinas už BMW 325, „Mercedes-Benz B200“, „Škodą Octavia“ ir „Jeep Grand Cherokee“ suderėjo 25 700 eurų.
Lietuvis, nusiuntęs monitoriaus ekrano nuotrauką, kurioje matyti už perkamus automobilius padaryti bankiniai pavedimai, įtikino vokiečių bendrovės vadovą, kad pinigai sumokėti, ir paskatino jį transporto priemones pakrauti į vilkiką bei išsiųsti į Lietuvą. Kai vokiečiai nesulaukė į sąskaitą įkrentančių pinigų, L. Šarpnickas juos patikino, kad tuoj pat išspręs šią problemą. Tačiau realiai jis jokių pavedimų atlikęs nebuvo, o vokiečiai buvo gavę tik klastočių vaizdus.
Telšiškis policijos pareigūnų buvo sulaikytas sausio 26-ąją, kai pardavė iš Vokietijos bendrovės pasisavintą BMW 325. Sulaikymo metu pas jį rasti dar du iš apgautosios bendrovės pasisavinti automobiliai. Dar vienas pasisavintas automobilis iš vaikino buvo paimtas anksčiau. Kadangi mašinai buvo paskelbta paieška, tai L. Šarpnicko vairuojamą transporto priemonę Utenoje sustabdę pareigūnai jos jam nebeatidavė.
Iki šiol įtariamajam buvo skiriamos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu. Tačiau jos buvo neefektyvios – vaikinas nenustojo vykdyti nusikalstamų veikų.
Šįkart įtariamajam taikyta pati griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.
Tyrėjai mano, kad dar yra ir tokių nusikalstamų veikų, apie kurias jie nežino. Siekiant nustatyti visas L. Šarpnicko nelegalias veikas, kviečiami atsiliepti visi nuo jo nukentėję gyventojai. Pareigūnai informacijos laukia tel.: 8 700 62800, 8 611 11406 arba el. p.: redas.vaisvilas@policija.lt.
Nukentėjusiojo patirtis
„Telšių ŽINIOMS“ pavyko susisiekti su asmeniu, nukentėjusiu nuo L. Šarpnicko. Telšių rajone gyvenantis vyras (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) į sukčiavimo pinkles pakliuvo 2019-ųjų liepą, kai norėjo įsigyti automobilį. Telšiškis pasakojo L. Šarpnicką šiek tiek pažinojęs iš anksčiau, todėl juo pasitikėjęs. Juodu susitarė dėl norimo automobilio pirkimo. Vyras davė L. Šarpnickui 11 300 eurų, o šis pažadėjo viską suderinti ir pasirūpinti, kad automobilis iš Olandijos per savaitę laiko būtų parvežtas. Abu savo susitarimą patvirtino dokumentiškai, buvo pasirašytas skolos raštelis.
Nukentėjusysis teigė pasitikėjęs pažįstamu, žinojo, kad jis užsiima automobilių verslu, bet apie jo nusikalstamas veikas net nenutuokė. Iš pradžių jokių įtarimų nekilo. Artėjant nustatytam terminui tariamas verslininkas pradėjo vilkinti laiką – kurdamas visokias melagingas istorijas apie neva esančias spūstis keliuose, nesutvarkytus dokumentus, sugedusį vilkiką ir kitus nelaimingus įvykius. L. Šarpnickas iki paskutinės minutės dangstėsi melagingomis istorijomis, rodė kitų automobilių nuotraukas. Įtaręs neskaidrią veiklą nukentėjusysis pareikalavo grąžinti įduotus pinigus. Tačiau tada vyras sulaukė kitų apgavysčių – jam buvo atsiųstas galimai suklastotas bankinio pavedimo išrašas, nes pinigai taip ir nebuvo sugrąžinti. Jų nukentėjusysis nėra atgavęs iki šiol.
Dėl patirto turto iššvaistymo vyras kreipėsi į teisėsaugą. Byla šiuo metu nagrinėjama Telšių apylinkės teismo Telšių rūmuose.
„Kiek teko bendrauti su nukentėjusiaisiais, vien Telšiuose yra apie dvidešimt, o gal ir daugiau į Luko sukčiavimo pinkles pakliuvusių asmenų. Dauguma jų nesikreipė į policiją, nes neturi jo kaltę įrodančių dokumentų. Mano žiniomis, nors ir turėjo reikalų su teisėsauga, jis žmones apgaudinėjo iki pat sulaikymo“, – „Telšių ŽINIOMS“ sakė nukentėjusysis.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.
Nuotr. iš Šiaulių aps. VPK archyvo.