
Praėjusią savaitę Telšių rajono savivaldybės administracijos Ryškėnų seniūnijos seniūno pareigas pradėjo eiti Saulius Širvys. 43 metų vadovas teigia, kad seniūno pareigos – tai pirmiausia darbas sprendžiant seniūnijos socialinės aplinkos problemas, mokėjimas ne tik klausytis, bet ir girdėti žmones, būti jų balsu Savivaldybėje ir Savivaldybės balsu seniūnijoje.
„Telšių ŽINIŲ“ skaitytojus kviečiame susipažinti su naujuoju Ryškėnų seniūnijos šeimininku.
– Trumpai papasakokite apie save.
– Gimiau 1978 m. rugpjūčio 14 d. Kiškelviečių kaime, Luokės seniūnijoje, Telšių rajone, tačiau gyvenau, augau ir mokiausi Telšiuose. Baigiau tuometinę Telšių „Atžalyno“ vidurinę mokyklą. Iškart po jos įstojau į dabartinį Mykolo Romerio universitetą, kur baigiau policijos ir teisės veiklos bakalauro bei civilinės teisės magistro studijas.
Karjerą pradėjau nuo paprasto policininko Klaipėdos miesto vyriausiajame policijos komisariate. Po metų darbo, baigęs bakalauro studijas, pradėjau dirbti Plungės rajono policijos komisariato tardymo poskyryje tardytoju. Po trejų metų valstybės tarnybą tęsiau Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Telšių skyriuje – ėjau tardytojo-tyrėjo pareigas. O 2005 m. išlaikęs prokurorų egzaminus iki 2015-ųjų dirbau Telšių rajono apylinkės prokuratūroje prokuroru.
2015 m. po sunkios ligos keletą metų dirbau privačiame sektoriuje. Tačiau noras padėti kitiems ir siekis taikyti įgytas aukštojo mokslo žinias niekur nedingo. Todėl 2019 metų balandžio mėnesį pradėjau dirbti Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vyriausiuoju specialistu.
Norėdamas truputį pakeisti darbo pobūdį, bet kartu neprarasti galimybės tiesiogiai bendrauti su žmonėmis, padėti jiems spręsti iškilusias problemas, nusprendžiau dalyvauti Ryškėnų seniūnijos seniūno konkurse ir praėjusių metų gruodžio pradžioje jį laimėjau.
– Kokias pagrindines problemas matote seniūnijoje ir kaip ketinate jas spręsti?
– Na, seniūnu dirbu tik savaitę, tad visų problemų tikrai dar nežinau. Tačiau darbo patirtis privačiame sektoriuje ir Telšių rajono savivaldybėje suteikė gana nemažai informacijos apie Ryškėnų seniūniją. Pagrindinė visos seniūnijos problema yra viešosios erdvės: prastos būklės keliai, gatvės, ypač Užgirių kaime, sodų bendrijų masyvuose. Turinčiai vos kelis darbuotojus seniūnijai tenka didžiuliai žalieji plotai, kuriuos reikia prižiūrėti, nupjauti žolę ir pan. Negana to, ne per seniausiai iš seniūnijos sandėliuko buvo pavogti tiek bendruomenei, tiek seniūnijai priklausantys darbo įrankiai. Tad viena iš užduočių bus iki pavasario rasti lėšų naujiems įsigyti.
Seniūnijos administraciniame pastate, antrame aukšte, įgyvendindama projektą Ryškėnų bendruomenė įkūrė Vaikų dienos centrą. Tačiau stogas vietomis prakiuręs, todėl reikalingas remontas.
Ką jau bekalbėti apie neseniai spaudoje aptartas Lieplaukės miestelio problemas…
Paprastesnes problemas, kurios nereikalauja didelių išlaidų, bandysime spręsti patys, į pagalbą kviesime bendruomenes. O apie didelių išlaidų reikalaujančių problemų sprendimą garsiai kalbėsime Savivaldybėje ir tikėsimės, jog būsime išgirsti.
– Kokios naujovės ar pokyčiai laukia Ryškėnų seniūnijos gyventojų Jums pradėjus vadovauti? Į kokius darbus pirmiausia ketinate orientuotis? Jūsų vizija, užsibrėžti tikslai 2021 metais.
– Apie naujoves ar pokyčius dar sunku kalbėti, nes vos spėjau susipažinti su kolektyvu, kuris mane sutiko ypač šiltai. Stengsiuosi palaikyti glaudžius santykius su seniūnijos seniūnaičiais, bendruomenių atstovais, išgirsti ir išklausyti kiekvieną seniūnijos gyventoją bei ieškoti bendrų problemų sprendimo būdų.
Darbų prioritetus, kuriuos bus pajėgi išspręsti pati seniūnija, bandysime dėlioti pasitarę kartu su seniūnaičiais, bendruomenių atstovais. Tikiuosi, jog taip pavyks išvengti nesusipratimų ir gyventojų pykčio.
Kalbant apie 2021 m. viziją, viliuosi, kad bus skirtas finansavimas seniūnijos pastato stogui remontuoti, išasfaltuotos ir sutvarkytos bent kelių seniūnaitijų gatvės, atliktas pagrindinių žvyrkelių žvyravimas. Taip pat seniūnijos ir gyventojų pastangomis bandysime sutrumpinti pagrindinių problemų sąrašą, o bendruomenės parengs bent vieną projektą, kuriam įgyvendinti bus gautas finansavimas.
– Pasitaiko atvejų, kai žmonės skundžiasi, jog seniūnai jų negirdi. Kaip ketinate užmegzti kontaktą su ryškėniškiais?
– Turiu vieną ydą, dėl kurios kenčia mano artimieji – per daug rūpinuosi kitais. Man sunku atsakyti žmogui, kai tikrai yra reikalinga pagalba. Esu lengvai bendraujantis ir iki šiol man puikiai pavykdavo rasti bendrą kalbą su žmonėmis. Manau, kad nesunkiai tai pavyks padaryti ir su seniūnijos gyventojais – jei ne tiesiogiai, tai bent per nuveiktus darbus.
Viešpatie, dar veins policininks, a kėtūn žmuoniūn nabier
Gera pradzia. Zalioji g. sniegas nuvalytas
Tikimes, kad pavasari ir ne viena karta grederuos. O ateityje ir asfalto danga padarys.