
Praėjusią savaitę Respublikinės Šiaulių ligoninės kiemelyje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apdovanojo Šiaulių ir Telšių regionų medikus ir kitų įstaigų atstovus, prisidėjusius prie sėkmingo COVID-19 pandemijos suvaldymo. Tarp 55 apdovanotųjų – ir trys VšĮ Regioninės Telšių ligoninės darbuotojai. Medaliai ir padėkos raštai įteikti Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjai, gydytojai Giedrei Girdvainytei, infekcijų kontrolės specialistei Astai Matulevičienei ir ligoninės vairuotojui Mindaugui Kiburiui.
Monika GIRDVAINĖ
Ministro medaliai – labiausiai nusipelniusiems
Sveikatos apsaugos ministras, dėkodamas už atsidavimą ir reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai dirbant sudėtingu pandemijos laikotarpiu, padėkos raštais ir medaliais apdovanoja šalies gydymo įstaigų, karščiavimo klinikų, laboratorijų, mobiliųjų punktų ir kitų įstaigų, padėjusių suvaldyti koronaviruso plitimą, darbuotojus.
Liepos 14-ąją pagerbiant Šiaulių ir Telšių regionų medikus padėkos raštai įteikti šešiems Telšių rajono atstovams. Be Regioninės Telšių ligoninės darbuotojų daktarės G. Girdvainytės, infekcijų kontrolės specialistės A. Matulevičienės ir vairuotojo M. Kiburio, dar apdovanoti VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laima Jurytė-Zakarauskienė, Telšių rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Almantas Lukavičius ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai atliekanti Savivaldybės gydytojo funkcijas, Inga Sukauskienė.
„Jums teko stoti į pirmąsias kovos gretas, kai priešas dar net nebuvo gerai žinomas. Tik jūsų profesionalumu ir pasiaukojimu pavyko išgelbėti daug gyvybių ir užkirsti kelią nevaldomam viruso plitimui. Ir nors virusas dar nėra išnykęs, šiandien galime tvirtai teigti, jog Lietuva sėkmingai susitvarkė su šiuo iššūkiu ir tapo pavyzdžiu kitoms valstybėms“, – dėkodamas už pasiaukojamą darbą sakė A. Veryga.
Ministras dėkojo medikams ne tik už profesionalų darbą su pacientais, bet ir už jų teiktas idėjas, pasiūlymus, inicijuotas naujoves. A. Veryga akcentavo, jog svarbus sėkmės faktorius buvo komandinis darbas.
Gyventojų ir medikų susitelkimo svarbą pabrėžė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.
„Jei ne Šiaulių ir Telšių apskričių gyventojų susitelkimas, parodytas atsakingumas ir sąmoningumas, visų šių apskričių medikų aukštas profesionalumas organizuojant ir įgyvendinant Šiaulių COVID-19 klasterio veiklą apsaugant save ir pacientus, nebūtų lydėjusi sėkmė ir nebūtų išvengta medikų bei pacientų užsikrėtimų gydymo įstaigose. Nuoširdžiausia Jums padėka už nueitą kelio dalį“, – akcentavo ligoninės vadovas.
Džiaugiasi puikiu kolektyvo darbu
Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė džiaugiasi puikiu personalo darbu ne tik per pandemiją, bet ir kasdien. O apdovanoti darbuotojai, anot ligoninės vadovės, iš tiesų verti pagarbos ir išskirtinio dėmesio.
„Džiaugiuosi kolektyvu, kuris taip nuoširdžiai ir atsakingai dirbo tarsi vienas kumštis. Dėkoju jiems už atsidavimą. Meluočiau, jei sakyčiau, kad viskas nuo pat pradžių buvo sklandžiai ir gerai. Pradžioje nežinomybė pasėjo šiokią tokią paniką, tačiau Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja su dalykišku požiūriu ir strategija, kad mes turime viską išgyventi be jokių baimių, visus motyvavo. Kiti įsivaizdavo, kad darbas pandemijos laikotarpiu priešakinėse linijose bus tarsi kare, tačiau Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje tas darbas įtemptas yra nuolat“, – kalbėjo J. Seiliuvienė.
A. Matulevičienė yra atsakinga už bendravimą su ministerija, ligonių kasomis, visuomenės sveikatos centrais ir kitomis institucijomis. Infekcijų kontrolės specialistė karantino metu dirbo įtemptu režimu, derindama pacientų srautų valdymą, prižiūrėdama atitikties higienos normoms reikalavimus, derindama skyriaus, skirto izoliuoti galimai koronavirusine infekcija sergančius asmenis, įkūrimo klausimus. Taip pat ši specialistė rūpinosi, kad tiek medikai, tiek ir pacientai tinkamai nešiotų apsaugos priemones.
Ligoninės vairuotojui M. Kiburiui per pandemiją teko atlikti ne tik tikslines savo darbo funkcijas, bet ir gavus iškvietimą suteikti vežimo paslaugą mobiliojo punkto ir karščiavimo klinikos pacientams. Vairuotojas kasdien vežiojo žmones dėl tyrimų į mobilųjį punktą, ištisą parą iš oro uostų ir keltų žmones veždavo į Telšius. Jam taip pat tekdavo gabenti tyrimų mėginius į laboratorijas.
Didžiausias pasiekimas – neužsikrėtę darbuotojai
Apdovanoti ligoninės darbuotojai džiaugiasi, kad buvo pastebėtas ir įvertintas jų nuoširdus darbas. Anot G. Girdvainytės, didžiausias personalo darbo įvertinimas – neužsikrėtę darbuotojai.
„Malonu, kad Telšių ir Šiaulių apskričių gydymo įstaigos visoje Lietuvoje išliko tokios, kur neužsikrėtė nė vienas personalo darbuotojas. Šis rezultatas rodo, kad ne veltui tiek stengėmės ir atsakingai dirbome. Nuo pat pradžių buvome aprūpinti visomis reikiamomis apsaugos priemonėmis, laikėmės visų nurodymų ir rekomendacijų. Darbuotojai į kiekvieną žmogų žiūrėjo kaip į potencialų viruso nešiotoją. Žinoma, buvo baimė ir patiems užsikrėsti, ir į namus parnešti virusą, tačiau, tinkamai naudojantis apsaugos priemonėmis, laikantis visų nurodymų, to nerimo greitai neliko“, – darbą karantino pradžioje prisiminė Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja.
Ji paminėjo, kad neretai pasitaikydavo asmenų, besipriešinančių bendrai tvarkai – nenorinčių dėvėti kaukių, bet kokiais būdais mėginusių aplankyti artimuosius, gulinčius ligoninėje, nors tai ir buvo draudžiama. Sulaukta nepasitenkinimo ir iš gimdyvių vyrų, norėjusių dalyvauti gimdymuose, meluojančių asmenų, teikusių neteisingus duomenis apie grįžimą iš užsienio šalių ar kontaktus su sergančiais asmenimis.
„Tvarkos, kurios reikalavo ministerija, mes griežtai laikėmės ir raginome tą patį daryti ir pacientus. Ligonių lankymas ir dabar griežtai ribojamas. Reikia suprasti, kad pas mus vis tiek guli pasiligoję žmonės ir jų imunitetas yra silpnesnis, o tarp lankytojų gali pasitaikyti koronavirusinės ir kitų infekcijų nešiotojų, nesergančių, bet virusą galinčių atnešti ligoniams. Saugumas šiuo metu mums visiems turėtų būti svarbiausias“, – įsitikinusi J. Seiliuvienė.
Informuojama, kad pacientų lankymas yra griežtai reglamentuojamas, lankytojai registruojami, nes palatoje vienu metu gali būti tik po vieną lankytoją.
Pacientai gali būti lankomi nuo 11 iki 13 valandos ir nuo 17 iki 18 valandos.
Svarbiausia – užtikrinti saugumą
Tokių pacientų, kuriems buvo įtarimų dėl galimo COVID-19, specialiame ligoninės skyriuje karantino metu buvo izoliuota apie 100. Be šio specialaus skyriaus, šiuo metu kiekviename ligoninės stacionaro skyriuje yra įrengtos izoliacinės patalpos, kur pacientai paguldomi, kol laukia tyrimų atsakymų. Kiekvienas į ligoninę stacionarizuojamas pacientas turi būti ištirtas nuo COVID-19. Karščiuojantiems ligoniams yra paliktos atskiros lovos Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus patalpose.
„Šiuo metu yra atnaujinta apie 80 procentų ligoninės paslaugų. Pacientai įleidžiami laikantis visų higienos normų. Prie kiekvieno įėjimo į ligoninę stovi ligoninės darbuotojai, kurie visiems įeinantiems matuoja temperatūrą, jeigu neturi, uždeda kaukę, dezinfekuoja rankas. Taip pat asmenys, norintys patekti į ligoninę, turi būti iš anksto registruoti ir įrašyti į sąrašus“, – informavo J. Seiliuvienė.
A. Matulevičienė pabrėžė, kad tiek karantino metu, tiek ir dabar ligoninės personalui svarbiausia yra pačių ir pacientų saugumas.
„Mūsų Savivaldybė priskiriama mažos rizikos savivaldybėms, todėl per savaitę turime ištirti iki 5 procentų ligoninės personalo dėl koronavirusinės infekcijos. Reguliariai tiriami visų skyrių darbuotojai, kurie turi tiesioginį kontaktą su pacientais“, – pabrėžė infekcijų kontrolės specialistė.
Taip pat didelis dėmesys skiriamas apsaugos priemonių naudojimui. Telšių ligoninėje pastaruoju metu per mėnesį sunaudojama apie 100 litrų rankų dezinfekanto, apie 50 tūkstančių porų pirštinių ir apie 7 tūkstančius kaukių. Karantino metu šių priemonių poreikis buvo dar didesnis.
Šiuo metu medikams labiausiai nerimą kelia tai, kad dauguma žmonių tarsi pamiršo viruso keliamas grėsmes ir gyvena įprastą gyvenimą, nors dar reikėtų pasisaugoti.
„Elementarių higienos reikalavimų, saugaus atstumo reiktų laikytis nuolat. Stebina ir neatsakingas asmenų, grįžtančių iš užsienio šalių, požiūris į saviizoliaciją ir jos nesilaikymas.
Nepamirškime, kad virusas niekur nedingo – jis yra ir bus. Vakcina šiam virusui iki šiol nesukurta, todėl šiuo atveju saugoti save ir kitus yra svarbiausia. Būkime sąžiningi sau ir kitiems“, – ragina Regioninės Telšių ligoninės vadovybė.
Nyo pavasario medikai nedirbo.apdovanojimus jiems .ir dabar dar nuotoliniu budu gydo velniai zino ka ir kaip visai nupuso veryga visa sveikatos sistema sugadino.
Gėda
Kas jau kas tik Ne Telšių medikai patyrė Covid įtaką. Uzlžsikrėtusiuosius išsiuntinėjo į Klaipėdą į Šiaulius ir valio 👍 sėdi kavyte geria, premijas dalinasi, medalius kabinasi 😂😂😂
Medaliai juogdariams
Dabar medikų darbas kaip seksas telefonu.Virtualiai gydo. Reiktų ministerijai užpirkti kursus, kad išmokintų medikus seksualiai kalbėti, kad ligonis po pokalbio ne stresą gautų, o orgazmą patirtų 😁
Keliu abi rankas už ”Anonimo” mintis…
ŠAUNU, JIE VERTI TO