
Liepos pradžioje teisėsauga paskelbė išsiaiškinusi šešėline veikla besivertusias maitinimo paslaugų bendrovę ir sporto asociaciją. Nuslėpti mokesčius siekę vadovai sulaikyti, vykdomas tyrimas. Vienas įtariamųjų – iš Telšių kilęs žinomas lenktynininkas Ernestas Staponkus.
Liepos 1-ąją Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų sprendimu mėnesiui suimti šešėline veikla įtariami restoranų tinklo „Grill London“ vadovas Andrius Lavrinavičius ir Lietuvos automobilių sporto federacijos viceprezidentas, automobilių sporto klubo „ESmotorsport“ vadovas E. Staponkus.
Kaip pranešė teismas, automobilių sporto klubo valdybos narys ir prezidentas E. Staponkus, atsakingas už įmonės pateikiamų buhalterinių duomenų tikrumą, nuo 2019 m. gegužės 6 d. iki 15 d., turėdamas tikslą nuslėpti įmonės turtą, pajamas, išlaidas ir pelną, sąmoningai vykdė apgaulingą įmonės buhalterinę apskaitą ir nuo gegužės 6 d. iki lapkričio 27 d. užsienio bendrovei, esančiai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Floridoje, pervedė daugiau nei 200 tūkst. eurų už su įmonės veikla nesusijusias paslaugas – taip nepagrįstai padidino įmonės išlaidas, siekdamas išvengti beveik 35 tūkst. eurų mokesčių.
E. Staponkus taip pat įtariamas tuo, kad vienuolikos įmonių faktiniam vadovui A. Lavrinavičiui padėjo organizuoti neteisingų duomenų įrašymą į deklaracijas ir jų pateikimą valstybės įgaliotai institucijai, kai bendrais veiksmais sugrąžino E. Staponkaus automobilių sporto klubui nuo 2017 m. sausio 10 d. pervestas pinigines lėšas už tariamai suteiktą iš A. Lavrinavičiaus vadovaujamų įmonių gautą paramą.
A. Lavrinavičius įtariamas tuo, kad, siekdamas išvengti mokesčių, būdamas vienuolikos įmonių faktiniu vadovu, bendrininkaudamas su automobilių sporto klubo valdybos nariu ir prezidentu, nuo 2019 m. birželio 7 d., veikdamas su juo bendrai, susigrąžino minėtam automobilių sporto klubui nuo 2017 m. sausio 1 d. pervestas lėšas už tariamai suteiktą paramą – iš viso už 418 243 Eur, tokiu būdu sumažinant apmokestinimo bazę. Už neoficialiai sutartą mokestį jis iš E. Staponkaus grynaisiais pinigais susigrąžino automobilių sporto klubui kaip paramą pervestas lėšas.
Tokiais veiksmais, pasak teisėsaugos, siekta išvengti mokesčių, kurių suma ne mažiau kaip 125 470 eurų. Dėl to Valstybinei mokesčių inspekcijai buvo pateikti žinomai neteisingi duomenys apie A. Lavrinavičiaus įmonių pajamas, pelną, turtą ir paramos teikimą.
Iš Telšių kilęs E. Staponkus į teisiamųjų suolą sėdo jau ne kartą. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjo padėjėja Indrė Civilikaitė, atliekanti teismo pirmininko padėjėjo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, informavo, kad telšiškis anksčiau teistas keturis kartus. Visi teistumai išnykę. E. Staponkus Telšių rajono apylinkės teismo teistas 2006 m. gruodžio 18 d. pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 300 straipsnio 1 dalį (4 epizodai), 2011 m. gegužės 10 d. pagal BK 24 straipsnio 4 dalį, 300 straipsnio 1 dalį, 189 straipsnio 2 dalį, 233 straipsnio 1 dalį, 245 straipsnį, 2011 m. gruodžio 29 d. pagal BK 222 straipsnio 1 dalį, 300 straipsnio 1 dalį ir 2013 m. lapkričio 14 d. pagal BK 289 straipsnį, 146 straipsnio 1 dalį.
Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotais dokumentais, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir kitų nusikalstamų veikų anksčiau teistas asmuo didesnių bausmių išvengdavo – būdavo apsiribojama piniginėmis baudomis.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.
Tai va obuolys nuo obels netoli rieda.
Žiauru, kaip visada žmogų įtarimais suteršia, o paskui pasirodo, jis nekaltas, o vardas sugadintas. Kaip sakant išsilaižyk pats. Fu, kokia esame baisi tauta.