
Telšiškiai Alma ir Jonas Jurevičiai, sutarę su nekilnojamojo turto agentūra pirkti butą, nenutuokė, kas jų laukia. Sumokėję sutartus 13 000 eurų už būstą, į remontą investavę 3 500 eurų, sutuoktiniai priversti minti policijos ir prokuratūros slenksčius. UAB „Telšių nekilnojamas turtas“ direktorė Vilma Štopinytė, paprašyta pakomentuoti konfliktą su klientais, iš pradžių paprašė klausimų, o juos gavusi ėmė nuo atsakymų išsisukinėti, motyvuodama, kad tai ikiteisminio tyrimo duomenys.
Giedra AKAVICKIENĖ
Norėjo saugesnės senatvės
Į redakciją atėję A. ir J. Jurevičiai sakė nebeturintys kitos išeities, kaip paviešinti nemalonią buto pirkimo istoriją. „Tegul kitiems žmonėms bent būna pamoka“, – sakė jie.
Šių metų pavasarį telšiškių pora nutarė santaupas investuoti į nekilnojamąjį turtą, kad turėtų saugesnę senatvę. Žvalgydamiesi po skelbimus, internete rado parduodamą vieno kambario butą Kauno gatvėje. Kovo 5 d. parduodamą butą Jurevičiai apžiūrėjo, o būstą, pasak jų, aprodė Gintaras Sabeckis.
J. Jurevičius „Telšių ŽINIOMS“ tvirtino, kad G. Sabeckis prisistatė bendrovės ir buto savininku.
Kovo 7 d. buvo pasirašyta ketinimų sutartis su UAB „Telšių nekilnojamas turtas“ dėl vieno kambario buto pirkimo–pardavimo.
Sumokėjo visą sutartą sumą
„2 000 eurų avansą sumokėjau bendrovės direktorei V. Štopinytei, dalyvaujant G. Sabeckiui, o po trijų dienų paprašiau, kad eitume pas notarą. Tačiau G. Sabeckis davė buto raktus, prašydamas palaukti kelias dienas. Sutarėme, kad aš bute pradėsiu remontą“, – teigė J. Jurevičius.
Pagal sutartį buto pirkimas–pardavimas turėjo įvykti ne vėliau kaip iki balandžio 6 d. Tačiau buto savininkei bendrovei vis vilkinant sandorį, sutuoktiniai nusprendė pagalbos kreiptis į teisėsaugą ir žiniasklaidą.
Jurevičių įsitikinimu, pasirašius ketinimų sutartį, pardavėjas pradėjo išsisukinėti nuo sandorio pabaigos.
„Balandžio 21 d. G. Sabeckis, žinodamas, kad butas areštuotas, paskelbus bankrotą kredito unijai „Žemaitijos iždas“ (G. Sabeckis buvo „Žemaitijos iždo“ vienas steigėjų ir vadovų – aut. past.), apgaulės būdu išviliojo likusius 11 000 eurų, sakydamas, kad balandžio 24 d. eisime pas notarą įforminti sandorio“, – dėstė J. Jurevičius policijos pareigūnams ir žurnalistei.
Paklaustas, kodėl visus už butą sutartus pinigus J. Jurevičius sumokėjo galbūt paskubėdamas, atsakė, kad per daug pasitikėjęs. „Juk butą su žmona susiruošėme pirkti per nekilnojamojo turto agentūrą, be to, G. Sabeckis – gana žinomas Telšiuose žmogus, jis anksčiau yra buvęs Telšių rajono savivaldybės tarybos narys, kandidatas į Lietuvos Respublikos Seimą, Telšių smulkaus ir vidutinio verslo asociacijos prezidentas ir taip toliau. Kaip galėjau tokiu žmogumi nepasitikėti“, – aiškino telšiškis.
Nori atgauti pinigus arba tapti buto savininkais
Praradęs kantrybę, J. Jurevičius apsilankė notaro kontoroje, kur turėjo įvykti sandoris. Ten sužinojo, kad kol nekilnojamuoju turtu besiverčianti bendrovė nesumokės paskolos už butą, tai yra neįneš Jurevičių sumokėtų pinigų į sąskaitą, kurią nurodė kredito unijos „Žemaitijos iždas“ paskirta bankroto administratorė, tol sandoris neįvyks.
A. ir J. Jurevičiai teigė, kad apgauti G. Sabeckio, jie pradėjo domėtis jo veikla ir išgirdo daug neigiamų atsiliepimų. Tačiau jau buvę šaukštai po pietų.
„Tenorime susigrąžinti savo prarastus pinigus arba perkamą butą“, – sakė nukentėję telšiškiai, saugantys ketinimų sutartį dėl perkamo buto ir kvitą apie sumokėtus 13 000 eurų.
Direktorė – nemokamose atostogose
„Telšių ŽINIOMS“ paskambinus UAB „Telšių nekilnojamas turtas“ internetinėje svetainėje nurodytu direktorės V. Štopinytės nurodytu telefonu, atsiliepė vyriškis. Paprašius pakviesti direktorę, jis ėmė kamantinėti, ko iš jos norime, kas skambina. Vyras prisistatė esąs Gintaras Sabeckis, o direktorė, pasak jo, yra pasiėmusi nemokamas atostogas.
Pasiteiravus, kodėl UAB „Telšių nekilnojamas turtas“ nevykdo ketinimų sutarties dėl vieno kambario buto pirkimo–pardavimo, G. Sabeckis teisinosi, kad užtruko nekilnojamojo turto reikalai, kažkas kažką atsisakė pirkti, bet viskas tuoj stos į savo vėžes ir bus sumokėta už areštuotą butą, o tuomet ir sandorį su J. Jurevičiumi galės baigti.
G. Sabeckis patvirtino davęs J. Jurevičiui buto raktus, leidęs daryti remontą.
Emocijos liejosi per kraštus
Kalbėdamas bendrovės atstovas G. Sabeckis neslėpė supykęs už tai, kad Jurevičiai kreipėsi į teisėsaugą bei žiniasklaidą. „Jeigu taip jie padarė, tegul grąžina buto raktus. Pasiimsiu policiją ir važiuosiu atsiimti buto“, – pareiškė pašnekovas.
Emocijų apimtas G. Sabeckis teigė prašęs palaukti, tačiau „vieną rytą J. Jurevičius atmovė su boba ir pareikalavo nedelsiant sudaryti sandorį“.
Piktai nusiteikęs G. Sabeckis bendrovės „Telšių nekilnojamas turtas“ klientą J. Jurevičių išvadino ligoniu. „Šneka kaip ligonis, jaučia malonumą lakstyti po įstaigas“, – kalbėjo jis pokalbio telefonu metu.
Kitą dieną žurnalistei paskambinęs G. Sabeckis vėl burnojo ant J. Jurevičiaus, sakydamas, kad „tas eina lodamas“, ir pareikalavo neviešinti nuotraukų iš buto, kuris vis dar bendrovės nuosavybė, nors žmogus ir sumokėjo visą sutartą sumą iki cento. O buto pirkėjai žurnalistę į butą nusivežė siekdami parodyti, kaip sunkiu savo darbu susiremontavo butą.
Vadovė situacijos nekomentuoja
Netrukus „Telšių ŽINIAS“ pasiekė UAB „Telšių nekilnojamas turtas“ direktorės elektroninis laiškas. Ji rašė dabar atostogaujanti ir dėl to nekomentuojanti situacijos, tačiau be jos komentaro reikalavo nepublikuoti straipsnio. Pasakius, kad jeigu direktorė gali laiškus rašyti, tai gali ir pakomentuoti, pakeitė nuomonę ir paprašė klausimų.
Paklausėme UAB „Telšių nekilnojamas turtas“ direktorės V. Štopinytės, kodėl jos vadovaujama bendrovė nevykdo su J. Jurevičiumi pasirašytos sutarties sąlygų; kokį vaidmenį bendrovėje atlieka G. Sabeckis; kodėl jai, bendrovės direktorei, negalima prisiskambinti – telefonu atsiliepia G. Sabeckis ir panašiai.
Gavusi klausimus, V. Štopinytė persigalvojo ir atsiuntė atsakymą: „Dėl prašymo pakomentuoti: kadangi šiuo metu policijoje tiek iš vienos pusės, tiek iš kitos pusės yra pradėti ikiteisminiai tyrimai, pagal tai, kad ikiteisminio tyrimo duomenys yra neskelbtini, nustato Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) 177 straipsnis, kuriame nurodyta, jog ikiteisminio tyrimo duomenys gali būti paskelbiami tik prokurorui leidus ir tik tiek, kiek pripažįstama leistina. Informacija šioje proceso stadijoje gali būti apribota dėl nekaltumo prezumpcijos principo apsaugos, ikiteisminio tyrimo duomenų paskelbimas gali pažeisti proceso dalyvių teisę į privataus gyvenimo neliečiamybę bei išankstinis informacijos atskleidimas gali pakenkti sėkmingai įvykdyti ikiteisminio tyrimo tikslus, t. y. patį ikiteisminį tyrimą.
Todėl šiuo atveju straipsnis šia tema Jūsų laikraštyje negali būti publikuojamas. Už tai numatyta teisinė atsakomybė.“
Nu ir sekasi tam Gintarui apgaudinėti žmones….
taip jam lb sekasi,kiek apgautu zmoniu tiek pas ji galvoje plauku nebera ir niekas jo nebaudzia ,leidzia dirbti atsakingose pareigose
Aiskus tas Sabeckis…. daug Telsiuose, gal netik Telsiuose, tokiu apgautu ir sistema aiski pasiima pinigus,o paskui jei paprasai grazinti skola , tai gasdina atseit reketas. Ir kodel jis nebaudziamas tas aferiuga…Kur ziuri atitinkamos strukturos.Kokia sazine reikia tureti pardavineti buta , kuris arestuotas …zluges zmogus..
Gintarai ,Gintarai……….. kaip tu taip zemai nusiritai……………o atrodai rimtas vyras…..
Kas per padaras tas Sabeckis? Kas galėtų padaryti galą jo šykštiems darbeliams?
Sugalvojo kaimiečiai pasireklamuoti – komisarai „Katanijos”
Kas tas sabeckis? O štopinytė? Gal kas foto turit įmeskite tegul visi Telšiai žino apie aferiūgas tuos.
Taip, raktus sabeckis gali pasiimti, kaip ir pažymą iš daktaro, bet pinigus, sabeckiuk, taip pat turėsi grąžinti, kad ir kaip išsisukinėtum. O gal jau juos išleidai? Na o jei sabeckis pardavė areštuotą butą, tai jau sukčiavimas.
Kas tas sabeckis? O štopinytė? Ogi….. kartu gyvena – šeima
Parašė: 2017-06-27
Nieko cia tragisko nera,J.Jureviciui pinigai jeigu jis panores yra privalomi grazinti.Jeigu panores ir buta gales iforminti,cia tik nesusipratimas ,nes Gintaras nezinojo,kad tas butas arestuotas . Hipotekoje reikejo pasidometi.
Be to nera subjektyvios veikos puses numatancios nusikalstama tos rusies veika. Nes Gintaro veiksmuose nesimato tikslo pasisavint sumoketus pinigus ir buto neatiduoti. Tai parodo ir jo veiksmai perlaidziant buta ,buvo iformintas . Pinigu paemimo faktas uz buta yra aiskus ir jo neneigia pats Gintaras.
Cia tik laiko klausimas ir daugiau nieko.
Va teip….