Suaugusiųjų mokymosi savaitė – mokymosi šventė, kurią švenčia suaugusiųjų švietėjai ir besimokantys suaugusieji.
Lietuvoje jau 22-ąjį kartą Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA) pakvietė švietimo, kultūros, meno, verslo įstaigų, organizacijų suaugusiuosius pasimokyti kartu ir patirti mokymosi džiaugsmą. Savaitės metu andragogai turėjo galimybę parodyti savo kūrybiškumą, o suaugusieji besimokantieji susitelkti bendrai veiklai, per kurią atsiskleidžia mokymosi svarba gyvenimo kokybei. Visi drauge ieško būdų, kaip galima pasiekti geresnių suaugusiųjų mokymosi rezultatų.
Suaugusiųjų mokymosi savaitė šiais metais lapkričio 12 dieną duris atvėrė Telšiuose. Savaitės atidarymo renginyje-konferencijoje, kurią kartu su LSŠA organizavo Telšių švietimo centras, dalyvavo garbūs svečiai iš Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Telšių rajono savivaldybės, suaugusiųjų švietėjai iš Telšių ir įvairių Lietuvos miestų.
2021 m. mokymosi savaitė „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi“ buvo skirta poeto Vytauto Mačernio atminimui ir kvietė apmąstyti jo mintis – treniruoti kūną ir protą, lavinti sielą ir ugdyti valią, mokytis siekti savo tikslų ir svajonių, savo pavyzdžiu įkvėpti šalia esančius. Šio talentingo prieš 100 metų gimusio poeto žodžius ir mintis perteikė Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijos „Savi“ aktoriai, kurie konferencijos dalyvius pasveikino ištrauka iš spektaklio „Karūna poetui“ (režisierė Laimutė Pocevičienė).
Neuromokslininkės Urtės Neniškytės, „Epale“ (Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninės platformos) autoriteto, paskaitoje „Kūrybiškumo neuromokslas: kokie mūsų sąmonės ir pasąmonės komponentai dalyvauja kūrybiniame procese“ renginio dalyviai įsitikino, kad mokymasis vaidina ypatingą vaidmenį mūsų smegenims.
Tradiciškai savaitės atidarymo renginyje apdovanoti „Epale“ metų andragogai, pagerbti 2021 m. projektų konkurso laureatai. Skambėjo muzikiniai sveikinimai, kuriuos atliko Telšių meno mokyklos mokytoja Raminta Šukytė.
Antroje renginio dalyje Telšių rajono suaugusiųjų švietėjai konferencijos dalyvius pakvietė į žemaitiškas kertes. „Gaspadėnės kertie“ jų laukė VšĮ Telšių regioninio profesinio mokymo centro ir UAB „Kontena“ atstovai; „Atsipūtėma kertie“ – Telšių socialinių paslaugų centro Globos centro, Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Žemaičių muziejaus „Alka“ atstovai; „Žuodė i vaizda kertie“ – Telšių Žemaitės gimnazijos mokytoja Sonata Albrikienė ir suaugusiųjų mokytoja Aušra Sirutienė; „Dūšės kertie“ – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos atstovai.
„Spalvų kertie“ Žemaičių muziejaus „Alka“ edukatorius Vygantas Paulauskas kvietė visus norinčiuosius išbandyti savo kūrybinius gebėjimus ant stiklo – nupiešti savo piešinį, kuris vėliau integravosi į bendrą vaizdą, o šiandien puošia vieną iš Telšių švietimo centro auditorijų.
Sėkmingai pradėtą Mokymosi savaitę užbaigėme virtualiu konkursu-protmūšiu, kuriame dalyvavo 5 bendruomenių suaugusiųjų komandos: Telšių regioninio profesinio mokymo centro darbuotojų „PROF‘ai“, Telšių rajono senelių globos namų darbuotojų „Čia ir dabar“, Varnių seniūnijos darbuotojų „Medininka“, Viešvėnų pagrindinės mokyklos mokytojų „Judriukai“, Upynos seniūnijos Kaunatavos kaimo bendruomenės „Vuobuluka“ ir Degaičių seniūnijos darbuotojų „Degaičiai“.
Šis renginys buvo skirtas Magdeburgo teisių suteikimo Telšių miestui 230 metų sukakčiai paminėti.
1–3 vietų laimėtojas komandas apdovanos Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius.
Dėkojame Telšių rajono suaugusiųjų švietėjams už bendrystę, kurią nuolat puoselėjame. Prasmingos, kūrybiškos bendros veiklos, nukreiptos į suaugusiųjų mokymą, padeda teikti jiems kokybiškas ir įvairiapusiškas mokymosi paslaugas, o bendra sėkmė įkvepia įsibėgėjus – nesustoti.
Telšių švietimo centro metodininkė Nijolė VAIČEKAUSKĖ