• Pagrindinis
  • Kontaktai
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Balsavimų archyvas
  • Pranešk naujieną
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
No Result
View All Result

Bibliotekos direktorė J. Sutkutė atleido darbuotoją ir įdarbino savo artimą draugą

Telšių žinių redakcija
29 birželio, 2018
Pirmas puslapis, Pirmas puslapis
21

Socialdemokratų partijos Telšių skyriaus veikloje aktyviai dalyvaujanti Jolanta Sutkutė vos prieš metus tapo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktore, tačiau virš jos galvos jau tvenkiasi juodi debesys. Pastarosiomis dienomis žurnalistus, Telšių rajono merą, Telšių rajono savivaldybės tarybos narius pasiekė nevilties, skausmo kupinas elektroninis laiškas, prašantis gelbėti darbuotojus nuo direktorės, nes esą kone visi bus išmėtyti iš darbo, kaip nutiko sekretorei ir pagalbiniam darbininkui.
Giedra AKAVICKIENĖ
Užtikus direktorę su darbininku, tas skubiai pasišalino
Laiško autorius atskleidė tai, kas ne visiems žinoma. Nors oficialiame bibliotekos tinklapyje skelbiama, kad Ūkio skyriuje vairuotoju ir darbininku dirba Julius Drazdauskas, iš tikrųjų jis yra atleistas. Vietoj jo direktorė į darbą priėmė, anot laiško autoriaus, savo sugyventinį Egidijų Kaubrį.
Kaip laiške tvirtina bibliotekos darbuotoju prisistatantis asmuo, „žmogus iš darbo buvo išmestas pirmadienį (taip, išmestas, nors liepta pasirašyti, kad išėjo savo noru), o jau antradienį direktorė į šio žmogaus vietą parsivedė dirbti savo sugyventinį Egidijų Kaubrį…. tikriausiai komentarų daugiau nebereikia….“ (kalba netaisyta).
Kartu su nuoskaudų kupinu laišku į adresatų elektroninio pašto dėžutes atskriejo ir nuotraukos iš J. Sutkutės „Facebook“ paskyros. Nuotraukose užfiksuotos laimingos akimirkos – meiliai susiglaudę J. Sutkutė su E. Kaubriu atostogauja užsienyje, sodina medelius.
Kadangi bibliotekos internetinės svetainės kontaktuose nurodyta, kad vairuotojas ir pagalbinis darbininkas tebėra J. Drazdauskas, vykstame į vietą patikrinti tai, kas šias pareigas atlieka iš tikrųjų.
Ilgai ieškoti teisybės nereikėjo: atidarius bibliotekos vadovės duris, prie stalo vienas šalia kito sėdėjo direktorė J. Sutkutė ir jos artimas bičiulis E. Kaubrys. Pora šnekučiavosi, gėrė kavą.
Išvydęs žurnalistę, E. Kaubrys skubiai pakilo nuo stalo ir išėjo iš kabineto. Į prašymą pasilikti ir pasikalbėti apie jo įdarbinimą bibliotekoje, E. Kaubrys atsakė, kad tegul direktorė kalba.
Direktorė: „Niekas nenorėjo dirbti, sutiko draugas“
J. Sutkutė „Telšių ŽINIOMS“ pareiškė negyvenanti viename būste su E. Kaubriu. Pastarojo versijos negalėjome išgirsti, nes iš kabineto išgaravo kaip kamparas.
Primygtinai klausiant tai, kas juodu vis dėlto sieja, nes nuotraukose užfiksuotos akimirkos pulsuoja meile, bibliotekos direktorė pripažino, kad jiedu yra artimi draugai.
J. Sutkutės teigimu, buvęs darbininkas ilgai sirgo, o darbų buvo prisikaupusi begalė, tad jos draugas E. Kaubrys ateidavo geranoriškai padirbėti į biblioteką.
Sergant pagalbiniam darbininkui, direktorė pripažino, kad jau dairėsi, kas galėtų jį pakeisti. Esą klaususi ir bibliotekos darbuotojų, gal žino, kas norėtų dirbti po pusę etato pagalbiniu darbininku ir vairuotoju už minimalų atlyginimą. Ir niekas nepanorėjo, tad teko įdarbinti savo artimą draugą E. Kaubrį.
Bibliotekos direktorė aiškino, kad E. Kaubrys įdarbintas bandomajam trijų mėnesių laikotarpiui ir esantis pavaldus ne jai tiesiogiai, o Ūkio skyriaus darbuotojui. Tad, J. Sutkutės nuomone, viskas čia gerai.
Naujoji sekretorė – draugė ar ne?
Kaip laiške tvirtino anonimas, į postą sėdusi direktorė iš bibliotekos išgujo ne tik darbininką. Pirmąja jos auka tapo sekretorė, vietoj buvusiosios dabar esą dirba direktorės draugė. Tačiau J. Sutkutė „Telšių ŽINIOMS“ tvirtino, kad sekretore įdarbinta moteris tikrai nėra jos draugė.
Kaip aiškino J. Sutkutė, senoji sekretorė buvusi pensinio amžiaus, sunkiai susitvarkė su savo darbu, todėl buvo išleista į užtarnautą poilsį, o naująją sekretorę radusi per Darbo biržą.
Reikalauja gerai dirbti, tai sulaukia priekaištų
Šį kartą plačiai Telšius apskriejusiame laiške pranešama apie atleistus iš darbo žmones ir vietoj jų operatyviai įdarbintus direktorės draugus.
Laiške skundžiamasi apie nekorektišką direktorės elgesį su darbuotojais, kurie esą visaip žeminami: „… kenčiame ir mes visi nuo sveiku protu nesuvokiamų direktorės nurodymų, nuo jos nemokėjimo, negebėjimo, nekompetencijos…“
Į tai J. Sutkutė atsakė, jog iš darbuotojų reikalaujanti gerai dirbti, tai dėl to, matyt, ir sulaukianti jų priešiškumo.
Pasiteiravus, kaip sekasi sutarti su kolektyvu, direktorė iš pradžių teigė, kad viskas klojasi sėkmingai ir pasidalino apmąstymais, kad anoniminius laiškus galimai rašo ne bibliotekos darbuotojai, o kas nors iš gatvės. Paskui vis dėlto pripažino, kad būna visko: sulaukianti priekaištų dėl sijono ilgio, dėl to, kad neturi bibliotekininkystės išsilavinimo…
Meras sudarė komisiją ištirti Pranešimui
Skundų dėl direktorės J. Sutkutės darbo metodų būta ir anksčiau, tačiau valdžios atstovai nekreipė dėmesio.
Dėl suprantamų priežasčių norėję likti nežinomi darbuotojai patvirtino, kad darbe atmosfera itin prasta, nuolat jaučiasi įtampa.
Šį kartą pagalbos maldaujantis laiškas atkreipė valdžios dėmesį. 2018 m. birželio 25 d. Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 20 straipsnio 5 dalimi bei atsižvelgdamas į 2018 m. birželio 25 d. elektroniniu paštu gautą pranešimą (toliau – Pranešimas) dėl Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorės Jolantos Sutkutės veiksmų, sudarė komisiją Pranešime nurodytoms aplinkybėms ištirti.
Komisijos pirmininku paskirtas Rimantas Žebrauskas – Telšių rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) direktoriaus pavaduotojas, nariai: Sandra Jurkaitienė – Administracijos kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė; Daiva Pociuvienė – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos profesinės sąjungos įgaliotinė; Edmundas Vaitkevičius – Administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vedėjas.
Komisija išvadą dėl Pranešime nurodytų aplinkybių turi pateikti ne vėliau kaip iki 2018 m. liepos 22 d. įskaitytinai.
Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorė J. Sutkutė praėjus kelioms dienoms po pokalbio informavo, kad dėl anoniminio laiško su nuotraukomis iš jos paskyros „Facebook“ kreipėsi į policiją. „Eisiu iki galo, nes nesileisiu šmeižiama“, – teigė ji.
Ketvirtadienį pakalbinome Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos profesinės sąjungos įgaliotinę D. Pociuvienę. Ji pripažino, kad žmonėms sunku dirbti. „Labai laukėme naujosios direktorės, tačiau teko nusivilti“, – apgailestavo ji.
Paprašius pakomentuoti anoniminį pranešimą, D. Pociuvienė patvirtino, kad yra liudininkų, kurie girdėjo, kaip negražiai direktorė kalbėjo su buvusia sekretore ir pagalbiniu darbininku. Sekretorei direktorė esą pareiškusi, kad ji gadina bibliotekos įvaizdį ir daugiau jos nenorinti matyti, o ant darbininko garsiai rėkė.

Kitas įrašas

Bokšto ir baseino remonto darbininkų šalmus saugo močiutė

Comments 21

  1. sw says:
    7 metai ago

    va tai tau. silpsta partija, mažėja užtarėjų…

    Atsakyti Report comment
  2. jjuozzas@gmail.com says:
    7 metai ago

    Mesti lauk pasipūtėlę ir su griausmu,kad būtų pamoka atčiai partijų statytiniams.

    Atsakyti Report comment
  3. jolanta says:
    7 metai ago

    Viskas ten labai įdomiai gaunasi,kaip atsirado direktorės pavaduotoja ūkio ir bendriems reikalams(ir kokie tie bendri reikalai?) ponia Erika Birškienė ar nekilo nė vienam drbuotojui?Bibliotekoje kaip koioj (AAB ar UAB)šitiek pavaduotojų atrodo kad kolektyvas milžiniškas.Ar nekilo klausimo niekam ar nešvaistomi mokesčių mokėtojų pinigai išlaikant išrinktųjų giminaičių,pažystamų etatams?

    Atsakyti Report comment
  4. Jurgis says:
    7 metai ago

    a ce taspats Kaubrys kor budams tarybas narys uzdarbiava Islandijuo o alga visteik gava?

    Atsakyti Report comment
  5. Piktas says:
    7 metai ago

    Cha Cha Cha!!!!
    Lenda yla iš maišo!!!!
    Žiurke neraliuota!!! Per pažintys įlindo ir daro ką nori

    Atsakyti Report comment
  6. Ligita says:
    7 metai ago

    O kas per persona ta J.Sutkutė kieno ji statytinė?Kokio tėvelio dukra?Atsakykit kas žinot

    Atsakyti Report comment
  7. Svaja says:
    7 metai ago

    Na, bet ir nuodeme rado, net juokinga darosi. Tai net ne vyras jai ,o kad sukele sumaisti zurnalistai. Su kuo nori gali keliaut ar draugaut, kol negyvena ir neistekejusi, tai cia jos reikalas. Ir siaip matosi , kad siemet rinkimai bus sudetingi ir purvini, kad menesio laikotarpy jau ne pirmas socdemas apjuodinamas. Retorinis klausimas. Kas sekantis?

    Atsakyti Report comment
  8. Telšiškė says:
    7 metai ago

    Kiek dar tęsis tokia savivalė? Pažintys, partijos..Tvarkosi kaip po savo namus. Kažkokius draugus įsidarbina.BETVARKĖ IR TIEK. LIŪDNA IR GĖDA.Pagaliau ir partijos įvaizdžiui kenkis.

    Atsakyti Report comment
  9. Lina says:
    7 metai ago

    Ar tas Egidijus Kaubrys kur taksi įmonę turi?

    Atsakyti Report comment
  10. ligitai says:
    7 metai ago

    direktore urbono zmogus ir ju harakteriai vadovaujant panasus.

    Atsakyti Report comment
Previous

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Pirmas puslapis

Nau­ja at­min­ti­nė: ka­da ir kaip ga­li­ma per­kel­ti ar­ba ar­dy­ti lau­ki­nių paukš­čių liz­dus
Ins­pek­ci­ja: Ta­ry­bos na­rė pri­va­lės nu­griau­ti tvo­rą ir at­lais­vin­ti vals­ty­bi­nę že­mę
Ka­rių sa­va­no­rių kuo­pa – kaip vie­na šei­ma
Tel­šių mo­te­rų LIONS klu­bas tu­ri nau­ją pre­zi­den­tę
Ar gir­di­me vai­kus? At­lik­ti ty­ri­mai ver­čia su­si­mąs­ty­ti
Pen­ki de­šimt­me­čiai su bib­lio­te­ka

Žemaičių kultūra

Liaudies šokių šventė Plungėje: „Jūs – mūsų tautos savitumas“
Sąjūdžio gimtadienis – tarp bendraminčių
Iš Nepriklausomybės paminklo Ketūnuose liko pamatai
Domėnai prašo nepamiršti vardų
Plungėje pirmą kartą surengtas festivalis „Žemaitiu dėinas“
Gedulo ir vilties dienai – paliktų namų simbolis

Laisvalaikis

Dviguba šventė: nau­ji Pa­ra­pi­jos na­mai ir tarnystės jubiliejus
Dvie­jų su­kak­čių įkvėp­ta prem­je­ra
Žy­gis Že­mai­tės at­mi­ni­mui. Kar­tu ke­lia­vo ir jos pro­proa­nū­kė
Pa­sau­lio stip­riau­sių­jų še­še­tu­ke – tel­šiš­kė Gi­ta­na Lipskienė
Šach­ma­tų čem­pio­na­tas Tel­šiuo­se
Bend­rys­tės šven­tė „Kran­to“ pro­gim­na­zi­jo­je

Sveikata

Kodėl profesionali burnos higiena svarbi net tiems, kurie valosi dantis du kartus per dieną?
Patarimai į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvų taukus
Iš Ma­ro­ko į Tel­šius: gy­dy­to­jas Ham­za Bou­boual sa­vo pa­šau­ki­mą ra­do Lie­tu­vo­je
Ar­tė­jant va­sa­rai – di­des­nis Eu­ro­pos svei­ka­tos drau­di­mo kor­te­lių po­rei­kis
Orams vės­tant, ser­ga­mu­mas vėl au­ga
V. Gir­čiui – Nu­si­pel­niu­sio Lie­tu­vos gy­dy­to­jo var­das
No Result
View All Result

Laikraštis

Apklausa

Pasak atlikto tyrimo, kas antras vaikas Lietuvoje nesikalba apie savo problemas su tėvais ar seneliais ir jaučiasi vieniši. Kaip manote – ar jūsų vaikai jums pasipasakoja apie bėdas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
  • Archyvas

Orai

Orai Telšiuose
Orai
Orai Telšiuose 2 savaitėms
  • Naujienos
  • Teminiai puslapiai
  • Teisėsauga
  • Laisvalaikis
  • Archyvas
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Kontaktai

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset