
Kiekvienai moteriai bent kartą gyvenime yra tekę pasijusti taip, lyg neturėtų ką apsirengti, nors drabužių spinta pilna. Priežasčių gali būti įvairių, tačiau tik nedaugelis moterų susimąsto apie tai, kad tos priežastys yra visai paprastos. Kai kurios moterys perka drabužius netinkamose parduotuvėse, nemoka tinkamai suderinti spalvų arba netinkamai naudoja įvairias stiliaus detales ir aksesuarus. Kitos tiesiog nežino, kaip pabrėžti savo geriausius bruožus, ir nuolat priima blogus stiliaus sprendimus, išleisdamos nemažas pinigų sumas. Todėl ilgainiui spintos prisipildo nereikalingos aprangos, kuri niekada nedėvima.
Taigi, tam, kad jums būtų lengviau formuoti savo stilių, parengėme jums pagrindinių stiliaus taisyklių sąrašą. Šios taisyklės ne tik padės įvesti tvarką drabužių spintoje, bet ir užtikrins, kad visada atrodytumėte nuostabiai, neleisdamos pinigų nereikalingiems drabužiams ir aksesuarams.
1. Galvokite apie visą aprangą
Jei norite išvengti problemos „neturiu ką apsirengti“, visų pirma turite nustoti pirkti atsitiktinius drabužius ir aksesuarus, net jei jie jums labai patinka. Galvoje turėtumėte turėti visą savo garderobą, įskaitant aksesuarus. Prieš įsigydamos naują viršutinį drabužį, paklauskite savęs, ar jau turite su kuo jį dėvėti. Jei iš karto sugalvojate bent 3–4 variantus, galite drąsiai jį įsigyti.
2. Pasirinkite tinkamas parduotuves
Jūsų apranga turėtų atitikti jūsų amžių, statusą ir kūno ypatumus. Kai jums 20 metų, galite rinktis lengvas sukneles, kurios neturėtų būti per brangios, nes jūsų jaunatviškas įvaizdis pritraukia daugiau dėmesio nei kai kurie brangesni drabužiai. Tačiau jei jums 35, galite apsvarstyti brangesnius prekių ženklus, kurie naudoja aukštos kokybės audinius ir siūlo originalų dizainą bei modelius. Taip apsirengusios atrodysite puošniai ir elegantiškai.
Analogiška taisyklė galioja ir jaunoms moterims, kurios apsiperka brandesnio amžiaus moterims skirtų drabužių parduotuvėse. Nepagailėkite tam laiko ir pasižvalgykite po įvairias drabužių parduotuves, pvz., Sidonas.lt. Sudarydamos mėgstamų parduotuvių sąrašą atkreipkite dėmesį į jų tikslinę auditoriją ir jums tinkantį aprangos stilių. Taip sutaupysite laiko ir energijos, nes nereikės eiti į kiekvieną parduotuvę iš eilės ieškant to vienintelio „tobulo“ drabužio.
3. Apskaičiuokite tikrąją prekės kainą
Kiekvienas daiktas jūsų spintoje turi būti vertas sumokėtų pinigų. Tai paprasta matematika – norėdamos sužinoti tikrąją žavingos suknelės ar batelių poros, kurią esate nusižiūrėjusios, kainą, padalykite ją iš to, kiek kartų planuojate juos dėvėti. Tai padės išvengti nereikalingų išlaidų ir neužilgo išmoksite pirkti tai, ko jums iš tikrųjų reikia. Toks požiūris taip pat gali padėti apsispręsti ketinant įsigyti ką nors labai brangaus. Pavyzdžiui, paltas yra drabužis, kurį galite dėvėti ne vieną sezoną, todėl investuoti į kokybišką paltą nėra bloga idėja. Jei kainą padalysite iš to, kiek kartų jį dėvėsite, suprasite, kad jis vertas savo kainos.
4. Derinkite pagrindinius drabužius su naujausiomis tendencijomis
Nesenstantys pagrindiniai drabužiai turėtų sudaryti jūsų garderobo pagrindą. Jų paprasti kirpimai niekada neišeina iš mados ir juos galima derinti beveik su viskuo. Pagalvokite apie tai, kad baziniai drabužiai sudarytų 70 % jūsų garderobo, o madingi drabužiai, kurie paprastai ilgai neišsilaiko šiuolaikinės mados viršūnėje – likusius 30 %. Pagrindinių drabužių papildymas naujausias tendencijas atitinkančiomis stiliaus detalėmis yra puikus būdas išlaikyti savo garderobą stilingą, modernų ir drąsų. Tereikia kiekvieną sezoną pridėti 2–3 naujas madingas detales, ir jūsų apranga atrodys šiuolaikiškai ir nekainuos daug pinigų.
5. Kaip pasirinkti idealų sijono ar suknelės ilgį
Nufotografuokite save su apatiniais drabužiais, atsispausdinkite nuotrauką ir, naudodamos popieriaus lapą kaip sijoną, perkelkite jį ir įvertinkite, koks ilgis jums labiausiai tinka. Išanalizuokite matomą vaizdą ir nuspręskite, kiek kojų norite pridengti ir ar mini sijonas tikrai jums tinka. Tą patį eksperimentą galite atlikti ir prieš veidrodį naudodamos audinio gabalą, tačiau nuotraukos suteikia geresnį vaizdinį efektą ir padeda priimti teisingą sprendimą. Galite padaryti 2 nuotraukas – vieną su aukštakulniais, kitą – su lygiapadžiais bateliais.
6. Naudokite netikėtus spalvų derinius
Spalva yra pirmas dalykas, kurį žmonės pastebi jūsų išvaizdoje, prieš atkreipdami dėmesį į jūsų kūno tipą ir stiliaus pasirinkimą. Įdomių ir netikėtų spalvų derinių naudojimas yra geriausias būdas pakeisti savo stilių neišleidžiant per daug pinigų, ypač jei anksčiau savo garderobe teikėte pirmenybę tamsioms spalvoms.
Laikykitės pagrindinės taisyklės, t.y. savo aprangoje naudokite ne daugiau kaip 3 skirtingas spalvas (išskyrus neutralias spalvas, tokias kaip pilka, juoda, balta ir smėlio spalvos variacijas). Tačiau tą pačią spalvą galima naudoti daugiau nei vieną kartą.
7. Prie kiekvienos apatinės aprangos dalies turėkite po 3–4 viršutinės dalies variantus
Auksinė gražaus garderobo taisyklė – prie kiekvieno sijono ir kelnių turėti kuo daugiau viršutinių dalių variantų. Būtent dėl viršutinės dalies drabužio apranga atrodo kitokia ir nauja. Jei tą patį viršutinį drabužį dėvėsite su skirtingais apatinės dalies drabužiais, žmonės nepastebės, kad jūsų aprangoje kažkas pasikeitė. Tačiau jei tą patį apatinį drabužį derinsite su skirtingomis viršutinėmis dalimis, kaskart pakeitusios viršutinį drabužį suformuosite visiškai naują įvaizdį. Tokiu būdu sutaupysite, nes nereikės pirkti naujo sijono ar naujos džinsų poros, kad galėtumėte juos derinti su nauja viršutine aprangos dalimi.
8. Derinkite laisvalaikį su oficialiu stiliumi
Viena iš populiariausių tendencijų tarp dizainerių ir mados atstovų visame pasaulyje – derinti oficialią aprangą su laisvalaikio, kartais net sportinėmis detalėmis. Tai reiškia, kad nuostabius auskarus su akmenukais ir vakarinius batelius galite drąsiai dėvėti su plėšytais džinsais ir marškinėliais. Blizgus sijonas šauniai derės prie jūsų sportbačių poros. Pridėkite keletą drąsių detalių, pavyzdžiui, akinius nuo saulės ir odines apyrankes, ir būsite pasiruošusios.
9. Dėmesio atitraukimas
Kartais norint nukreipti dėmesį nuo kūno trūkumų ir pabrėžti geriausius savo bruožus, tereikia pakeisti akcentą. Pavyzdžiui, ryškus raštas ant kelnių ar sijono atkreips dėmesį į jūsų klubus ir atitrauks dėmesį nuo plačių pečių ir ne itin plono liemens. Didelis stambus vėrinys arba auskarai su akmenimis akcentuos jūsų gražų veidą ir atitrauks dėmesį nuo platesnių klubų.
10. Stiliaus detalės
Kaip ir daugiasluoksnė apranga, taip ir įvairios smulkesnės stiliaus detalės suteikia jūsų įvaizdžiui išbaigtumo, rafinuotumo ir padeda atrodyti stilingai ir unikaliai. Tokios detalės yra papuošalai, rankinės, avalynė, raštai, įvairūs pagražinimai, sagos ir kt. Dažnai būtent detalės iš tikrųjų padeda sukurti išbaigtą įvaizdį. Nuobodžiausią vienspalvę suknelę galite paversti absoliučiai puošnia, jei prie jos priderinsite tinkamus batelius, papuošalus ir rankinę.