Žemaitėjė brongi – mes mīlam tavė!

Parašė:  2019-05-10

Telšių lopšelis-darželis „Mastis“ pakvietė į vaikų kūrybos darbų konkurso-parodos „Žemaitėjė brongi – mas tava vaka“, skirtos Žemaitijos metams, atidarymą. Daugiau nei 100 meniškų, spalvingų ir nuotaikingų kūrinėlių atkeliavo iš Mažeikių, Kelmės, Naujosios Akmenės, Plungės ir Telšių rajono ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų ir papuošė Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos erdves.
Džiaugiamės, kad Žemaitijos metams paminėti Telšių rajono ikimokyklinės įstaigos „Berželis“, „Eglutė“, „Saulutė“, „Nykštukas“, „Žemaitukas“, Rainių mokykla-darželis, Telšių „Saulėtekio“ pradinė mokykla, Ubiškės mokykla-daugiafunkcis centras tikslingai suvienijo veiklą bendrame projekte. Ši paroda yra pirmas etapas, kurį organizuoti ėmėmės mes, „Masčio“ bendruomenė.
Parodoje nustembi, kokie spalvingi vaikų darbuose namai ir žmonės, vaikai ir gyvūnėliai, koks išmoningas tautodailės ornamentų, spalvų derinimas, Žemaitijos ir Lietuvos simbolių pažinimas. Tai tikras nesumeluotas pasakojimas apie vaiko jausmus, jo tikrasis gimtinės kaip tėvelių namų suvokimas.
Pagrindinį apdovanojimą įsteigė Telšių rajono savivaldybės meras. Jį pelnė septynmetė Paulina Raudoniūtė iš Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ (mokytoja Jurgita Nagienė). Antrąją vietą konkurso komisija skyrė 5 metų Evelinai Gineitytei iš Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ (mokytoja Esmeralda Butaitė). O trečioji vieta atiteko „Masčio“ mokytojos Aušros Stasiulienės 4 metų ugdytinei Ramunei Puišytei.
Renginyje „Masčio“ ugdytiniai surengė tikrą žemaitišką pasirodymą, kurį ruošė meninio ugdymo mokytoja Rita Macijauskienė ir šokių būrelio vadovė Agnė Laurinavičiūtė. Jį vainikavo įstaigos mokytojų vokalinio ansamblio atliekama daina Žemaitijai, kuriai žodžius ir muziką sukūrė Jolanta Raišutienė.
Telšių rajono ikimokyklinių įstaigų parengtame projekte dar numatyti bendras žygis knygnešių takais Ubiškės apylinkėse ir kūrybos pleneras. O lapkričio mėnesį laukia jungtinis dalyvių koncertas bendruomenei Žemaitės dramos teatre.
Mūsų puoselėjama meilė Žemaitijai ir tėvynei Lietuvai – tai gija, kuria susieti esame ir būsime, – konstatavome gausiame bendraminčių būryje.
Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ direktorė Danutė POPOVIČ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt