Vytautas Rakickas apdovanotas išskirtiniu Lietuvos ūkininkų sąjungos ordinu

Parašė:  2019-07-12

Praėjusį penktadienį Kėdainių arenoje vyko šventė, skirta Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) įkūrimo 100-mečiui ir atkūrimo 30-mečiui paminėti. Jos metu išskirtiniais ordinais apdovanoti dešimt labiausiai šalies žemdirbių organizacijai nusipelniusių žmonių. Tarp jų – Lietuvos ūkininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkas Vytautas Rakickas.
Liepos 5-ąją Kėdainių arenoje Ūkininkų sąjungos nariai rinkosi pasidžiaugti bendryste, pagerbti iškiliausius ir ištikimiausius savo organizacijos narius.
Šventėje dalyvavo per 1 700 sąjungos narių iš visos šalies. Pasveikinti jų atvyko Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, savivaldybių merai, įvairių organizacijų ir asociacijų atstovai.
Specialiai Lietuvos ūkininkų sąjungos įkūrimo 100-mečio ir atkūrimo 30-mečio proga buvo sukurti išskirtinės kokybės, vienetiniai apdovanojimai. Dešimt šių ordinų įteikta iškiliausiems, Ūkininkų sąjungai atsidavusiems asmenims už svarų indėlį į organizacijos veiklą. Minėti apdovanojimai skirti dešimtmetį LŪS vadovavusiam prof. hab. dr. Jonui Čiulevičiui, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriui Edvardui Makeliui, dabartiniam LŪS pirmininkui Jonui Talmantui ir LŪS skyrių pirmininkams V. Rakickui (Telšių rajono), Sauliui Stirnai (Kaišiadorių rajono), Reginai Rimkienei (Tauragės rajono), Marijonai Lukaševičienei (Ignalinos rajono), Lilijai Šermukšnienei (Joniškio rajono), Genutei Staliūnienei (Kauno rajono) ir Zigmantui Aleksandravičiui (Kupiškio rajono).
Taip pat specialiais padėkos raštais pagerbti sąjungos nariai, pasižymėję stiprinant organizaciją, o visi esami skyrių pirmininkai gavo po išskirtinį ženkliuką.
„Būti tarp dešimties žmonių, Lietuvoje gavusių tokį apdovanojimą, – labai didelis įvertinimas, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Lietuvos ūkininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkas V. Rakickas. – Nesvarbu, kad keletas žmonių pastaraisiais metais bandė mane įvairiausiais būdais pažeminti, sumenkinti darbo rezultatus. Gautas apdovanojimas byloja apie tai, kad mano nuopelnai sąjungoje buvo įvertinti ne tik mūsų rajono, bet ir visos Lietuvos žemdirbių.“
Kėdainiuose vykusią Lietuvos ūkininkų sąjungos įkūrimo 100-mečiui ir atkūrimo 30-mečiui skirtą šventę vainikavo grupės „Jonis“, atlikėjų Martyno Kavaliausko, Vytauto Šiškausko ir dirigento Vytauto Lukočiaus vadovaujamo orkestro „Vilnius Sinfonietta“ koncertas.
Lietuvos ūkininkų sąjunga – pirmoji įkurtoji ir vėliau pirmoji atkurtoji žemdirbių organizacija mūsų šalyje – šiemet mini savo 100-metį nuo įkūrimo ir 30-metį po atkūrimo. Savarankiška, nevyriausybinė, savanoriškumo principu Lietuvos ūkininkus vienijanti organizacija savo tikslais įvardija ūkininkų interesų, teisėtų jų lūkesčių, orumo gynimą tiek nacionalinio, tiek tarptautinio lygmens institucijose. Organizacija rūpinasi savo narių tobulėjimu, jų vienybės išlaikymu.
Lietuvai atgavus nepriklausomybę LŪS buvo būtent ta organizacija, kuri padėjo šalies ūkininkams susigaudyti besikeičiančioje aplinkoje, atstovavo žemdirbių interesams kuriant žemės ūkį liečiančius įstatymus, skatino kaimo gyventojus užsiimti žemės ūkio veikla, realiai pagelbėjo ūkininkams įsigyti naudotos vakarietiškos žemės ūkio technikos iš Skandinavijos šalių. Glaudžiai bendradarbiaudama su Švedijos ūkininkų federacija, ji padėjo pirmiesiems nepriklausomos Lietuvos ūkininkams žengti pirmuosius žingsnius, dažnam jų kuriantis plynuose atgautos nuosavybės žemės sklypuose.
Šiandien LŪS nariai – įvairių šakų ir įvairaus dydžio ūkių šeimininkai, kartu su šeimomis susibūrę į 41 rajoninę ūkininkų sąjungą. Sąjungoje yra per 5 000 narių. LŪS yra viena iš svarbiausių žemės ūkio socialinių partnerių Lietuvos ministerijose, Vyriausybėje, Seime, viena iš Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos steigėjų, Lietuvos žemės ūkio tarybos įkūrėjų, taip pat yra Europos Sąjungos organizacijų COPA-COGECA, GEOPA-COPA narė.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt