VTEK pradėjo tyrimą dėl I. Motiejūno elgesio

Parašė:  2019-06-28

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) birželio 26 dieną pradėjo tyrimą dėl buvusio Telšių rajono savivaldybės tarybos nario, kuris šiuo metu eina Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, Imanto Motiejūno elgesio. Aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.
Antanas NEKRAŠIUS
Tyrimą VTEK pradėjo gauto pranešimo pagrindu. Esą šių metų gegužę I. Motiejūnas dalyvavo Savivaldybės tarybos posėdyje ir balsavo dėl savo paties paskyrimo į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.
„Požymių, kad galimai I. Motiejūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus – yra, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Telšių rajono savivaldybės taryboje seniūnas Mantas Serva, – tačiau neskubėkime vertinti. Kompetetinga tarnyba (VTEK, – red.) atliks tyrimą, pateiks išvadas – tada bus galima kalbėti politiniu lygmeniu.“
M. Serva – buvęs Telšių rajono savivaldybės Etikos komisijos pirmininkas. Todėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas jam yra puikiai žinomas. „Esmė yra ta, kad politikas visais atvejais turi nusišalinti nuo sprendimų, kurie gali pagerinti jo arba jo šeimos narių materialinę padėtį. Balsuodamas už savo paties skyrimą į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas I. Motiejūnas galimai pažeidė minėtas įstatymo nuostatas“, – kalbėjo M. Serva.
Opozicinės frakcijos seniūno tvirtinimu, VTEK pripažinus, kad I. Motiejūnas pažeidė minėto įstatymo reikalavimus, būtų pagrindas inicijuoti jam politinį nepasitikėjimą: „Toks sprendimas bylotų apie tai, jog I. Motiejūnas nuo pat pirmų dienų siekia sau naudingų sprendimų. Bet sulaukime VTEK išvadų.“
Savivaldybės administracijos direktoriaus I. Motiejūno poziciją komentuoja Savivaldybės administracijos atstovė spaudai Skaistė Sadonytė:
„Pabrėžtina, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra konstatavęs, kad Vietos savivaldos įstatyme nėra išimčių, kuriomis vadovaujantis Savivaldybės tarybos nario teisė dalyvauti renkant galėtų būti ribojama, o rinkimai ir atleidimas iš pareigų yra politikos formavimo procesas Savivaldybėje ir pareigų vykdymas. Viena iš tokių Tarybos nario teisių ir pareigų yra būti išrinktam į pareigas Savivaldybės institucijose.
Privatūs interesai veikia asmeniui turint asmeninį suinteresuotumą. Vertinant pagal Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo suformuotą praktiką, I. Motiejūnas, eidamas Tarybos nario pareigas, atstovavo jį palaikančių Tarybos narių bendrus politinius interesus ir siekė pateisinti jį išrinkusių asmenų lūkesčius, todėl balsavimas nevertintinas kaip vien tik jo privatus interesas. I. Motiejūno pozicija yra siejama ne tik su jo paties, bet ir su jį palaikančių Tarybos narių bendrais politiniais interesais.
Bendras politinis interesas buvo suformuoti vykdomąją valdžią – paskirti į pareigas Administracijos direktorių, nes jau baigėsi tam numatytas 2 mėnesių terminas (direktorius privalėjo būti paskirtas į pareigas iki birželio 18 dienos, Tarybos posėdis vyko gegužės 30 dieną). Pabrėžtina ir tai, kad bendras politinis interesas yra numatytas ir koalicijos sutartyje – skirti būtent I. Motiejūną į Administracijos direktoriaus pareigas.
I. Motiejūnas nenusišalino nuo sprendimų priėmimo vadovaujantis VTEK ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo praktika, kurioje tokių klausimų sprendimas yra neatskiriama Savivaldybės tarybos formuojamos ir įgyvendinamos politikos proceso dalis – Tarybos nario teisių įgyvendinimas ir pareigų vykdymas bei bendro, o ne asmeninio politinio intereso įgyvendinimas.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Nikas parašė:

  Sadonyte, jei VTEK pripažins, kad Motiejūnas pažeidė įstatymą ar tu tada atsistatydinsi iš savo pareigų už viešai išsakytas nesąmones ir VTEK bei vyriausiojo administracinio teismo sprendimų interpretavimą bei žmonių klaidinimą? Teismas ir VTEK ne kartą savo sprendimuose pasisakė, kad asmuo, kurio klausimas yra sprendžiamas privalo nusišalinti. Kas čia yra neaišku?

 2. Nikui parašė:

  Tai kaip čia išeina, vakar rinko administracijos direktoriaus pavaduotoją, jisai taip pat nenusišalino. Už – 13, prieš – 11. Įdomu.

 3. parašė:

  pasižiūrėjau 2018-10-19 savivaldybė tarybos posėdžio Nr. 11 įrašą (archyve). Mantas Serva pats už save balsavo skirinat jį į vicemero pareigas. Kaip čia taip? Dvigubi standartai? Kas galima Servai – negalima kitiems?

 4. Ausma parašė:

  Skaitai ir koktu darosi: visi prieš rinkimus eina ištiesę rankas ir prašo“JUS BALSUOKIT UŽ MŪSŲ PARTIJA“ MES KOVOSIM SU NEGEROVĖMIS“, bet kai gauna žmonių pasitikėjimą viską pamiršta ir dirba tarytum savo nuosavoje įmonėje, nors ir nuosava įmonė turi laikytis įstatymų, o Jiems viskas galima. Noriu paklaust: KAIP JUMS NE GĖDA PRIEŠ RINKĖJĄ?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt