Vertinant paskutinio kvietimo daugiabučiams atnaujinti rezultatus, Telšiai – vieni lyderių

Parašė:  2020-02-07

Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės, iš kurių aktyvumu išsiskyrė ir Telšių rajono savivaldybė.
Žemaitijos sostinė išsiskyrė tarp mažesnių savivaldybių – ji pateikė 18 paraiškų. Panašų skaičių – 17 – pateikė Jonavos, Plungės ir Švenčionių rajonų savivaldybės. Po 13 paraiškų gauta iš Kretingos, Prienų ir Šalčininkų rajonų savivaldybių.
Šiame kvietime aktyvumu taip pat išsiskyrė Ukmergės rajono savivaldybė, pateikusi 24 paraiškas, Palangos miesto savivaldybė (22 paraiškos) ir Šilutės rajono savivaldybė (20).
„Šio kvietimo rezultatai išryškina keletą svarbių dabartinio renovacijos proceso aspektų. Mažesnių savivaldybių, tokių kaip Palanga, Jonava, Ukmergė, Plungė ir kt., pateiktų paraiškų skaičius sudaro apie 10 proc. visų savivaldybėje esančių energiškai neefektyvių daugiabučių“, – rezultatus įvertino BETA direktorius Valius Serbenta.
Jis išskyrė ir kitą tendenciją, kad daugiabučių renovacija išlaiko stabilų pagreitį trijuose didžiuosiuose šalies miestuose. Būtent iš Vilniaus (34 paraiškos), Kauno (32) ir Klaipėdos (36) miestų gauta daugiausiai paraiškų. O jų skaičius iš trijų didžiųjų šalies savivaldybių sudaro daugiau kaip penktadalį visų gautų paraiškų.
Turbūt teks vykdyti atranką
Preliminariais skaičiavimais, bendra investicijų suma – apie 210 mln. eurų. Kadangi kvietime numatyta 150 mln. eurų bendroms investicijoms ir 50 mln. eurų valstybės paramai, o vertinimo metu nustačius, jog pateiktų paraiškų bendra investicijų ir (ar) valstybės paramos lėšų suma viršija kvietime numatytą lėšų sumą, bus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas.
Prioritetinis atrankos kriterijus – teikiamos paraiškos yra įtrauktos į savivaldybės parengtą Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą. Papildomi kriterijai – aukštesnė energinio naudingumo klasė, efektyvumas, namo dydis, gyventojų aktyvumas pritariant investicijų planui.
Sureitingavus paraiškas numatoma sudaryti pirmiausia finansuojamų projektų sąrašą. Į šį sąrašą nepateksiančias paraiškas numatoma įtraukti į rezervinį projektų sąrašą, sudarant sąlygas projektus įgyvendinti kitais metais.
Įvertina naudą
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, nuo 2013 m. Lietuvoje atnaujintas 2 431 daugiabutis, šiuo metu įgyvendinama dar apie 1 400 daugiabučių atnaujinimo projektų. Tokius skaičius lemia ir tai, kad paraiškas teikiantys žmonės jau gali įvertinti renovacijos naudą – BETA duomenimis, po modernizacijos prie centralizuoto šildymo sistemos prijungtuose daugiabučiuose sutaupoma vidutiniškai 50–70 proc. iki renovacijos suvartojamo šilumos kiekio.
Paskatinti renovuoti savo namus turėtų ir tai, kad šimtu procentų dengiamos visos projekto parengimo, administravimo ir techninės priežiūros išlaidos. Taip pat kompensuojama 30 proc. išlaidų, kurios tenka įgyvendinant ir energijos taupymo priemones.

Nuotrauka iš BETA archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. bebras parašė:

    Renovuoti namai Stoties g.10,12,16 moka už šildymą du kart brangiau negu 16namas nerenavuotas,kas kaltas valdininkai nemato.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt