Verslo dieną pagerbta ketvirtį amžiaus gyvuojanti bendrovė

Parašė:  2019-11-12

Lietuvos regionų ekonominė plėtra neįmanoma be savivaldybių ir verslo subjektų bendradarbiavimo. Savivaldai ir verslui dirbant kartu, įmanoma pasiekti proveržį kuriant darbo vietas, pritraukiant grįžti į Lietuvą išvykusius emigrantus, dalijantis gerąja patirtimi, kuriant palankesnę aplinką investicijoms.
Šiemet Telšių rajone veikia apie 850 verslo įmonių. Dalis jų skaičiuoja pirmuosius gyvavimo metus, kitos – dešimtmetį ar net daugiau. Penktadienį, minint Verslo dieną, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, tęsdamas susitikimus su darbo vietas kuriančiais rajono verslininkais, apsilankė UAB „Robmona“ – bendrovėje, kuri dėl savo gyvavimo trukmės yra puikus tvarios ir įvairių laikotarpių sunkumus atlaikiusios organizacijos pavyzdys.
UAB „Robmona“ Verslo dienos išvakarėse minėjo 25-erių metų veiklos gyvavimo sukaktį – bendrovė buvo įkurta 1994-ųjų metų lapkričio 7 dieną. Tuomet, būdamas dvidešimt ketverių metų, bendrovę įkūrė Vidas Kolesinskis, jai pavadinimą suteikęs iš atžalų – Roberto ir Monikos – vardų junginio. Šiuo metu V. Kolesinskio bendrovėje įdarbinti 39 darbuotojai.
Vykdoma veikla
Meras K. Gusarovas su bendrovės direktoriumi aptarė versle kylančias problemas ir galimybes, apžiūrėjo gamybos procesą: Viešvėnų seniūnijoje, Kungių kaime, įsikūrusi UAB „Robmona“ užsiima biokuro gamyba, pjuvenų briketų gamyba ir kita veikla. Medžio pjuvenos yra džiovinamos ir tik tada suspaudžiamos dideliu slėgiu nenaudojant jokių cheminių priemaišų ir rišamųjų medžiagų, taip suformuojami stačiakampiai (plytos formos) briketai. Per mėnesį UAB „Robmona“ pagamina iki 600 tonų briketų. Medienos skiedros yra vietinės medienos žaliavos produktas – šiuo metu yra viena perspektyviausių vietinio kuro gamybos šakų. Medienos skiedros taip pat gaminamos iš miškų valymo atliekų, kurios anksčiau tiesiog supūdavo miške, tačiau dabar, atsiradus šį kurą pritaikytų kūrenti katilinių, sėkmingai yra naudojamos kaip biokuras. Bendrovė turi tam pritaikytą galingą techniką – miškavežius, medvežes, smulkintuvus ir skiedravežius, kuriais naudodamasi išsiveža medienos žaliavą iš kirtimo vietų, susmulkina ją ir transportuoja į katilines bei kitiems gamintojams.
Darbo vietų nauda
Sveikindamas bendrovės kolektyvą 25-erių metų veiklos sukakties proga, meras Kęstutis Gusarovas linkėjo ekonomiškai naudingų sprendimų, modernių sprendimų, profesinės ir asmeninės sėkmės.
„Savivalda gali sukurti darbo vietų tik Savivaldybėje ir jai pavaldžiose įstaigose, tačiau čia dirba tik maža dalis rajono gyventojų – didžioji įdarbinta privačiame sektoriuje. Todėl vietos savivalda turi bendradarbiauti su privačiu sektoriumi, nes mums, Savivaldybei, ypač aktualus nedarbo lygio mažinimas – net ir kelios darbo vietos yra svarbios, o ką besakyti apie keliasdešimt. Iš Telšių rajone veikiančių bendrovių daugumoje, bemaž penkiuose šimtuose, dirba iki 4 darbuotojų, apie 180-yje įmonių įdarbinti 5–9 darbuotojai. Tokių darbdavių, kaip „Robmona“, kurioje įdarbinti 39 darbuotojai, rajone yra gana nedaug, reikia dirbti ir padėti rajono verslininkams, kad darbo vietas kuriančių įmonių vis daugėtų“, – teigia meras K. Gusarovas.
Lengvatos verslui
Telšių rajono savivaldybė, siekdama sudaryti palankias verslo ir kaimo plėtros, naujų darbo vietų kūrimo ir spartesnio rajono ekonomikos augimo sąlygas, Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu yra patvirtinusi Telšių rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programos nuostatus.
Ši programa skirta finansiškai remti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektus, ūkininkus, nustatyta tvarka įregistravusius ūkininko ūkį, žemės ūkio įmones ir kooperatyvus bei verslo ir žemės ūkio asociacijas, įregistruotas ir vykdančias veiklą Telšių rajono savivaldybės teritorijoje.
Telšių rajono savivaldybė skiria lėšų verslo bei ūkio subjektų palūkanoms už paskolas kompensuoti, parodoms, renginiams, konferencijoms ir seminarams organizuoti ir juose dalyvauti, leidiniams leisti, interneto svetainėms kurti ir kt.
Telšių rajono savivaldybė, norėdama suaktyvinti naujų darbo vietų kūrimą, skatinti savivaldybės verslo plėtrą ir investicijų pritraukimą į Telšių rajoną, Tarybos sprendimu taiko valstybinės žemės nuomos, žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių lengvatas (lengvatų suma negali būti didesnė nei investicijų dydžio suma).
Taip pat verslo subjektams taikomos įvairios kitos lengvatos. Išsamesnę informaciją Jums suteiks Telšių rajono savivaldybėje.
Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Kriminalas? parašė:

    Ką buvęs administracijos pavaduotojas K. Anglickas veikia šioje įmonėje? turi geras pareigas? nekeista niekam????

  2. Telšietė parašė:

    aišku, kad keista…gaila tik įmonės vadovo.

  3. Sandra L. parašė:

    Ka ce vel ant gerbemo mero norit ustumt ans kek imonu nauju pristeige darpo vetu prikure o jus anam acu nors venas ar pasaket ans ira visu laiku gereuses telsu valdovs kuris sutvarke visas pazeres visas gatves sutvarke i visem dabar ira gerai giventi

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt