Verslininkų ir Respublikos gatvės rekonstrukcijos darbus atliekančio rangovo akistata

Parašė:  2020-05-22

Pirmadienį Telšių miesto amfiteatre Respublikos gatvės rekonstravimo darbus atliekančios uždarosios akcinės bendrovės „Techsis“ atstovai susitiko su pagrindinėje miesto gatvėje veiklą vykdančiais verslininkais. Susitikimo tikslas – aptarti Respublikos gatvės rekonstrukciją ir tolesnę darbų eigą.
Vos tik prabilus UAB „Techsis“ vadovui Algirdui Birkantui, jo pusėn ėmė skristi verslininkų keiksmai dėl rekonstravimo darbų vangumo, dėl patirtų nuostolių apribojus eismą, dėl informacijos stokos ir neištesėtų pažadų.
Antanas NEKRAŠIUS
Susitikime Telšių verslininkai tulžį bendrovei „Techsis“ liejo dėl sustojusių darbų pagrindinėje miesto gatvėje. Žmonės piktinosi, jog nepabaigęs darbų vienoje gatvės dalyje rangovas jų imasi kitoje.
Juo labiau kad vos tik iškasus gatvę Žemaitės ir Birutės gatvių atkarpoje darbai sustojo.
UAB „Techsis“ vadovas A. Birkantas teisinosi, kad darbus Respublikos gatvės atkarpoje nuo Žemaitės g. iki Birutės g. sustabdė paveldosaugininkai. Esą reikalingas leidimas atlikti archeologinius tyrimus. Jį išduoda Mokslinės archeologijos komisija, kuri balandžio mėnesį buvo išformuota ir neseniai patvirtinta nauja jos sudėtis. Tikimasi leidimą gauti jau šią savaitę.
Kęstučio gatvės pradžioje įsikūrusio verslo atstovai piktinosi, jog nebuvo laiku informuoti, kad ir jų gatvėje bus atliekami rekonstrukcijos darbai. Be to, rangovas statybų aikštele pavertė prie „Bočių“ namų esančią automobilių sustojimo aikštelę. Esą ne tik kad nuo dulkių springsta aplink veikiančios parduotuvės, bet ir atvykę klientai neturi kur pasistatyti savo transporto priemonių.
A. Birkantas pripažino, jog spaudoje viešinant projektą rekonstruoti planuojama Kęstučio gatvės dalis per klaidą nebuvo pažymėta. Vėliau informacija patikslinta. Tačiau informacija spaudoje, anot vadovo, – tai tik viena iš projekto viešinimo dalių. Detaliai visa informacija buvo pristatoma Savivaldybėje praėjusių metų pabaigoje. Tad visi, kurie norėjo apie projektą sužinoti, – sužinojo. O statybų aikštelės įrengiamos ten, kur yra numatytos pagal projektą.
„Techsio“ vadovui prakalbus apie praėjusių metų pabaigoje vykusį Respublikos gatvės rekonstrukcijos projekto viešinimą, „Skintos“ savininkė Birutė Lekavičiūtė prisiminė A. Birkanto duotą pažadą, kad Respublikos gatvės atkarpoje – nuo Gedimino g. iki Žemaitės g. – eismas bus atnaujintas 2019 m. gruodžio 16 d. „Sakėte: „Nebijokite, per Kalėdas galėsite gatve važiuoti“, – priminė B. Lekavičiūtė gyventojams duotą pažadą. – Ar žinote, kad melas prilyginamas vagystei?! Verslininkų apyvarta krito, visur aplinkkeliai, miestas užkimštas, pagrindinė miesto gatvė uždaryta. Telšiai negali turėti tokios prabangos! Ar tai XXI amžiaus požiūris? Rangovas turi dirbti dieną, naktį. Keliomis pamainomis. O ne su keliais darbuotojais… Prieš jus stovi visuomenės interesas – pateikite darbų grafikus, pasirašykite su žmonėmis susitarimus, kalbėkitės su jais! Ko vėluojat atlikti darbus?!“
Susitikimo metu nuskambėjo skaičius – 300 tūkst. Eur – už tokią sumą esą šiandien rangovas vėluoja atlikti darbų. Iš viso šiemet Respublikos gatvės rekonstrukcijai skirta beveik 2 mln. Eur (1,5 mln. Eur skyrė Susisiekimo ministerija, 0,4 mln. Eur – vykdomo Europos Sąjungos projekto lėšos).
Kad atsiliekama nuo darbų grafiko, pripažino ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Rajono vadovas susitikime teigė, jog Savivaldybė bendrovei „Techsis“ yra išsiuntusi įspėjimus, kad šioji pasivytų atsilikimą, kitu atveju bus pradėtos taikyti sankcijos: skaičiuojami delspinigiai ir paimtas sutarties įvykdymo garantas.
Pasak K. Gusarovo, „Techsis“ įpareigotas iki šių metų liepos 1 dienos užbaigti darbus Respublikos gatvės atkarpoje tarp Gedimino ir Žemaitės gatvių. Taip pat rangovo paprašyta paviešinti ir įrengti Respublikos gatvėje informacines lenteles, kuriose gyventojai galėtų matyti, kokie konkretūs darbai yra bei planuojami pradėti vykdyti ir kada jie bus baigti.
Meras verslininkus informavo, jog gegužės mėnesio Tarybos posėdžiui ketinama teikti net keletą sprendimų, kurie numatys verslui lengvatas. Jomis rajono verslininkai galės pasinaudoti siekdami sušvelninti finansinį sunkmetį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Antanas parašė:

  Vargo vakarienė su tuo Birkatnu, Meras padarė didžiulę klaidą ir manau, kad sekančiuose rinkimuose mero kėdę matys kaip savo ausis.

 2. Antanas parašė:

  atsiprašau Birkantu

 3. Anonimas parašė:

  Gusarovas bet kokiu atveju sekantį kartą matys mero kėdė kaip savo ausis, nes joje sėdės A. Bacevičius. Telšiams nusibodo tie rankų spaudytojai, vieną kartą reikia įvesti tvarką Telšių rajone.

 4. dar pamatysim parašė:

  o ką konkrečiai tas Bacevičius padarė? Kokį nors mažiausią darbelį pats padarė? Įsivaizduoja, kad su korupcija kovoja, bet be jokio rezultato. Nu, susikūrė kovotojo vaizdą kaip Šustauskas.

 5. Sandra L parašė:

  Ka ce polat ant gerbemo mero nekas nekada nebus geresnis meras us gerbema Gusarova nes kek darbo vetu jau meras sukure kek pritrauke jau telsei klesti o jam kerstauje tik pavidolei.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt