Velykos – „namų bažnyčios“ sąlygomis

Parašė:  2020-04-03

Gyvenime visada būna pirmas kartas. Taip šiemet atsitinka ir su mūsų švenčiamomis iškilmėmis: koronavirusas apribojo gausius susirinkimus, žmonių susibūrimus. Galėčiau drąsiai teigti, kad šiemet šv. Velykas švęsime „namų bažnyčios“ sąlygomis. Gavėnia buvo dykuma, išbandymų metas – teko laikytis taisyklių, normų. Jų nesilaikant galimi šalutiniai poveikiai – galime susirgti. Nesuklysiu pasakęs, kad buvome atpratę laikytis taisyklių.
Gyvenime visada būna pirmas kartas. Taip šiemet atsitinka ir su mūsų švenčiamomis iškilmėmis: koronavirusas apribojo gausius susirinkimus, žmonių susibūrimus. Galėčiau drąsiai teigti, kad šiemet šv. Velykas švęsime „namų bažnyčios“ sąlygomis. Gavėnia buvo dykuma, išbandymų metas – teko laikytis taisyklių, normų. Jų nesilaikant galimi šalutiniai poveikiai – galime susirgti. Nesuklysiu pasakęs, kad buvome atpratę laikytis taisyklių.
Tikintieji galės stebėti per internetą šv. Mišias iš Telšių katedros, kurias aukos J. E. vyskupas Kęstutis Kėvalas. Tai vienintelė galimybė tokiu būdu visiems jungtis į bendrą maldą:
balandžio 5 d. – Kristaus Kančios (Verbų) sekmadienis, šv. Mišios 11 val.;
balandžio 6 d. – Didysis pirmadienis, šv. Mišios 18 val.;
balandžio 7 d. – Didysis antradienis, šv. Mišios 18 val.;
balandžio 8 d. – Didysis trečiadienis, šv. Mišios 18 val.;
balandžio 9 d. – Didysis ketvirtadienis, Krizmos šv. Mišios 11 val. ir Paskutinės Vakarienės šv. Mišios 18 val.;
balandžio 10 d. – Didysis penktadienis, Viešpaties Kančios pamaldos 18 val.;
balandžio 11 d. – Didysis šeštadienis, Velyknakčio šv. Mišios 20 val.;
balandžio 12 d. – Viešpaties Prisikėlimo (Velykų) sekmadienis, šv. Mišios 8 val.
Visos pamaldos vyks be žmonių, išskyrus tuos, kurie būtini liturgijos šventime: kunigai, vargonininkas, zakristijonas, patarnautojai…
Katedra asmeninei maldai yra atidaryta kiekvieną dieną nuo 9 val. iki 17 val. Galima ateiti asmeniškai pasimelsti, uždegti žvakutę, prašyti šv. Antano užtarimo ir pagalbos gelbstint iš visų bėdų. Kiekvieną rytą Katedroje po šv. Mišių sukalbame Šv. Antano litaniją. Tą kviečiame daryti ir visus Telšių gyventojus, kad šv. Antanas mus visus apsaugotų. Juk į šį šventąjį kreipiamės giesme: „Jei stebuklo trokšti tu…“
Kaip pastebime, žmogus yra bejėgis, tad mūsų visų tikinčiųjų bendra atkakli ir karšta malda gali daug pakeisti. Kad vieną dieną, kai tai pasibaigs, galėtume su didžiu džiaugsmu bėgti į Dievo namus, kad Viešpačiui padėkotume ir Jam nusilenktume.
Verbų sekmadienį vyskupas pašventins verbas. Jų būsime paruošę daug: jei kas norės, galės ateiti po pamaldų ir jų pasiimti iš Katedros. Žiūrint pamaldas per televiziją verbos nepasišventins.
Kiekvieną rytą Katedroje dirbantys kunigai aukoja šv. Mišias. Kiekvieną dieną kunigas budi parapijos raštinėje, tad tikintieji gali bet kada ateiti ir kreiptis visais rūpimais klausimais. Taip pat gali ateiti į parapijos raštinę ir užsakyti šv. Mišias arba paskambinti telefonu, parašyti elektroninį laišką (tkatedra@gmail.com). Mūsų interneto puslapyje yra visi duomenys: www.telsiukatedra.lt. Auką galima pervesti ir per banką, taip užsakant šv. Mišias, paskirtyje nurodant, kokia intencija ir kam skiriate šv. Mišių auką – už gyvus ar mirusius arba parapijai paremti. Juk bent kartą savaitėje žmonės nueina į parduotuvę apsipirkti, tad užsukti į bažnyčią ar parapijos raštinę nebus sudėtinga, nes čia žmonių gerokai mažiau.
Velykų rytą – 8 val. – skambės visi bažnyčių Lietuvoje varpai, primindami apie didį džiaugsmą – Viešpaties Prisikėlimą. Po to vyskupas su kunigais Katedroje aukos šv. Mišias.
Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas G. Grušas per spaudos konferenciją yra ne kartą užsiminęs, kad šiuo karantino metu, kai žmonių negali būti daug vienoje vietoje, tikintieji dalyvaus šv. Mišiose žiūrėdami jas per televiziją ir dvasiniu būdu vienysis. Bus įskaitomas dalyvavimas šv. Mišiose stebint per televizorių ar internetą.
Išpažintį žmonės gali atlikti bet kada susitarę su kunigu. Kaip jau minėjau, kunigas budi kasdien parapijos raštinėje. Todėl siūlyčiau nepanikuoti, ramiai laikytis, dieną užsukti į Katedrą pasimelsti. Be tikėjimo mes neišgelbėsime nei savęs, nei savo artimo!
Žinoma, visos švenčių pamaldos bus kuklesnės: be chorų, be procesijų, be žmonių. Reikia su nuolankumu priimti esamas aplinkybes. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Todėl svarbu neaptingti, neprarasti maldos nuotaikos. Patikrinti savo ryšį su Dievu: kuo jis remiasi? Ar trūksta man bendruomenės? Kaip išgyvenu, kad negaliu dalyvauti šv. Mišiose? Ką norėčiau jau dabar pakeisti iš savo įpročių? Ar dar tikiu?
Gražių artėjančių „namų bažnyčios“ Kristaus Prisikėlimo švenčių! Telaimina Jus ir tesaugo mūsų Viešpats Dievas! Būkite sveiki kūnu ir dvasia!
Katedros administratorius kunigas Vygintas GUDELIŪNAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Meras siūlo Tarybai atleisti A. Ba­ce­vi­čių iš An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­ko pa­rei­gų. Ar tam pritariate?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt