VDA Telšių fakultete – aukščiausios prabos juvelyro pionieriaus vizitas

Parašė:  2019-09-27

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakultete rugsėjo 17–19 dienomis lankėsi garsiausių Europos universitetų Amsterdame, Stokholme, Florencijoje dėstytojas Ruudtas Petersas. Iš Nyderlandų kilęs pasaulinio garso menininkas, savo kūryboje naudodamas naujas meno raiškos formas, ženkliai prisidėjo prie šiuolaikinės taikomosios dekoratyvinės dailės vystymo.
Skulptūrų ir juvelyrinių dirbinių parodomis ir publikacijomis juvelyrikos pasaulio autoritetas R. Petersas verčia atsikratyti stereotipų ir kitu žvilgsniu pažvelgti į juvelyrikos meną kaip unikalią dailės šaką. Vizito metu garsus menininkas VDA Telšių fakulteto metalo meno ir juvelyrikos studijų programos studentams vedė kūrybines dirbtuves. Jis mokė jaunuosius menininkus pažinti save, parodyti savo kaip kūrėjo veidą, atskleisti savo potencialą ir rasti vizualią kalbą, taip formuojant unikalų kūrybinės raiškos stilių. Kūrybinių dirbtuvių metu studentai, vadovaujami R. Peterso, įvairiomis meninės raiškos formomis eksperimentavo su piešiniu, su formos plastika, su įvairių medžiagų panaudojimo galimybėmis kūrybos procese.
Rugsėjo 20 dieną VDA Vilniaus fakultete vyko atvira paskaita pavadinimu „Bron“ (liet. „šaltinis“), skirta platesnei Lietuvos juvelyrų ir menininkų bendruomenei bei visiems besidomintiesiems šiuolaikine juvelyrika. Šis garsaus menininko juvelyro vizitas – išskirtinė galimybė, leidžianti suvokti juvelyrikos meną pasaulio kontekste, sužinoti apie meno tendencijų įtaką šiai taikomosios dekoratyvinės dailės šakai.
Kūrybines dirbtuves ir atviras paskaitas su garsiais Europos šalių menininkais VDA Telšių fakultetas organizuoja nuolat. Tai viena iš prioritetinių fakulteto krypčių, plečianti konceptualią jaunųjų menininkų mąstyseną ir meno pažinimo horizontą. VDA metalo meno ir juvelyrikos studijų programa yra vienintelė Lietuvoje, kurioje studentai mokosi skulptūrinės ir konceptualios metalo plastikos, įgyja meninės kalvystės žinių ir įgūdžių, bendraudami su pasaulinio masto menininkais ir pedagogais, mokosi suprasti ne tik šiuolaikinio meno kalbą, bet ir drąsiai formuoti, reikšti savo pasaulėjautą, generuoti ir kurti naujas idėjas, suprantamas pasauliniuose kontekstuose, tenkinančias ne tik estetinius, bet ir prasminius meno auditorijos poreikius.
Menininko vizitą inicijavo ir kūrybines dirbtuves kuravo VDA Telšių fakulteto profesorė Laima Kėrienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt