Varniai ruošiasi Durbės mūšio paminėjimui – gyventojų kiemuose plevėsuoja Žemaitijos vėliavos

Parašė:  2018-07-10

Varniai ruošiasi Durbės mūšio ir Žemaičių vienybės dienos paminėjimui. Ta proga ne vieno varniškio kieme suplevėsavo žemaičių vėliava. Ši graži iniciatyva – papuošti miestelį vėliavomis – kilo Žemaičių kultūros draugijos nariui Linui Malinauskui, o idėją įgyvendinti Varniuose padėjo Linas Šedvilas.
Aurelija SERVIENĖ
Žemaičių kultūros draugijos nario L. Malinausko idėja Žemaitijos miestelius papuošti žemaitiškomis vėliavomis jau kuris laikas sėkmingai keliauja po Žemaitiją. Šios vėliavos jau suplevėsavo Skuode, Mosėdyje ir kt. vietovėse. Dabar jos puošia Varnius, o eilėje jau nekantraudami laukia Mažeikiai.
Varnių ir Ožtakių gyventojams buvo išdalinta per 40 Žemaitijos vėliavų, tačiau jos plevėsuoja ne kiekviename kieme. Varniuose jau pasigirdo visokių kalbų, kodėl vieni gavo vėliavas, o kiti – ne. Pasak L. Šedvilo, atrinkti, kas vertas vėliavos, nebuvo sunku. Esą jis pažįstantis visus varniškius ir puikiai žino, kas brangina tokius dalykus ir kas yra vertas žemaitiškos vėliavos. Kartu su atneštomis vėliavomis Žemaičių kultūros draugijos nariai žmonėms priminė svarbius istorijos faktus apie Žemaitiją, padovanojo po žemaitišką laikraštį „Ruoda“, kurį, beje, ir leidžia minėtų vėliavų iniciatorius Žemaitijoje L. Malinauskas. Nors pats jis gyvena Jonavoje, tačiau turi žemaitiškų šaknų, jo tėvas – žemaitis.
Kartu su vėliavomis varniškiai gavo ir vienodus stovus joms pakabinti, tad važiuojant per miestelį jaučiama žemaitiška dvasia. L. Šedvilas tikino, jog dabar Varniai tapo žemaitiškiausiu vasaros miestu.
Praėjusią savaitę Varniuose įvyko toks nutikimas – vieną iš vėliavų bandyta pavogti su visu stovu. Užsienietiškais numeriais stabtelėjus mašinai prie varniškių namo, nežinomi asmenys skubiai vėliavą nukabino, įsidėjo į automobilį ir nurūko. Tačiau šeimininkai nebūtų tikri žemaičiai: pamatę niekdarius, nuskuodė jiems iš paskos ir rado juos stovinčius prie šviesoforo (kelyje Varniai-Laukuva). Varniškiai drąsiai, nieko nesakę, atidarė vagišių automobilio dureles, pasiėmė sau priklausančius daiktus ir laimingai parvyko namo.
L. Šedvilas tvirtino, jog varniškiams patinka žemaitiška dvasia pulsuojanti idėja ir vienas kitas jau panoro įsigyti vėliavą asmeniškai bei taip papuošti savo sodybą.
Varniuose minint Durbės mūšio datą, kaip ir kasmet, bus organizuojamas naktinis ekstremalus žygis Paršežerio pažintiniu pėsčiųjų taku, aplankant Sietuvos kūlgrindą. Maršruto ilgis – 8 km.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt