Varniai keičia savo veidą. Rezultatą vertina gyventojai ir svečiai

Parašė:  2019-10-01

Nuo praėjusio sekmadienio Varniai yra dar gražesni: po šv. Mišių Šv. Aleksandro bažnyčioje šventoriuje atidengta ir pašventinta Šv. Aleksandro skulptūra. Oficialiai atidarytos visuomenės poreikiams pritaikytos viešosios Varnių erdvės.
Šventoriuje – Šv. Aleksandro skulptūra
Per šv. Mišias klebonas Domas Gatautas džiaugėsi, kad varniškiai yra geranoriški – esant reikalui, visuomet suskumba į talką. Nusprendus Žemaitijos 800 metų jubiliejų įamžinti skulptūra, parapijos žmonės įsijungė į bendrą darbą.
Šv. Aleksandro skulptūrą iš medžio kūrė Rimantas Laima ir jo žmona Akvilina, šimtametį ąžuolą padovanojo Vytautas ir Marytė Klumbiai, padėjo Henrika ir Edmundas Dombrauskiai.
Naująją skulptūrą pašventino tądien Varniuose šv. Mišias aukojęs Telšių vyskupo generalvikaras Vilius Viktoravičius.
Sutvarkytos viešosios erdvės
Po šv. Mišių varniškiai ir miesto svečiai persikėlė į Varnelės pakrantę, kur įrengta lauko scena bendruomenės renginiams. Čia vyko Varnių miesto viešųjų erdvių tvarkymo darbų oficialus perdavimas visuomenei. Simbolinę atidarymo juostelę perkirpo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Varnių seniūnas Rolandas Bružas.
Projektą parengė UAB „Atamis“. Darbus pagal Telšių rajono savivaldybės pasirašytą sutartį atliko UAB „Autentė“.
Projektas vykdytas trimis etapais. Pirmasis – Medininkų aikštės atnaujinimas. Čia atnaujinta asfalto danga, įruoštos automobilių stovėjimo vietos ir pėsčiųjų ir dviračių takai. Aikštėje pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės, šviestuvai, teritorija apšviečiama su atskira apskaitos ir valdymo sistema. Atnaujinant Medininkų aikštę įruošta veja, suformuoti želdiniai, daugiamečių gėlių gėlynai, įrengta vieta Kalėdų eglei pastatyti ir apšviesti.
Ne mažiau darbų padaryta įgyvendinant antrąjį ir trečiąjį etapus, kurie atlikti Varnelės upės pakrantėse. Čia įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, apšvietimas, pietinėse ir šiaurinėse upės pakrantėse, teritorijoje – pastatyti suoliukai, šviestuvai, įruošti gėlynai. Varnelės upės pakrantėje įrengta lauko scena bendruomenės renginiams, kad varniškiai ir miesto svečiai turėtų naują, vaizdžią vietą susibūrimams.
Atnaujinant Varnių miesto viešąsias erdves, įrengtos vaikų ir suaugusiųjų žaidimo aikštelės, sporto treniruokliai.
„Varnių seniūnija – didžiausia seniūnija savo teritorija ir gyventojų skaičiumi Telšių rajone iš visų seniūnijų, neskaitant Telšių miesto seniūnijos. Varniai – savo istorija garsus miestas, tad pokyčiai, kuriuos šiandieną jau matome, buvo išties reikalingi: Telšių rajono savivaldybė, planuodama darbus Varniuose, viešąsias miesto erdves siekė pritaikyti įvairaus amžiaus ir poreikių gyventojams, aktyviam ir pasyviam laisvalaikiui. Ar šį tikslą pavyko įgyvendinti, tevertina gyventojai ir svečiai. Kalbėdamasis su žmonėmis girdžiu, kad rezultatu džiaugiasi tiek vaikai, tiek suaugusieji“, – šventėje kalbėjo Varnių seniūnas R. Bružas.
Kad istoriškai turtingi Varniai turėjo atnaujinti savo veidą, pripažino bei rezultatu džiaugėsi ir Savivaldybės meras K. Gusarovas.
Trumpai garbingą Varnių istoriją susirinkusiesiems pristatė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vlada Vengrienė. Varniškė ragino remtis į istorinę atmintį ir branginti bei saugoti savo kraštą – Varnius.
Šiandieną tiek patys varniškiai, tiek atvykstantys kraštiečiai ir svečiai džiaugiasi pasikeitusiu Varnių veidu. Gyventojai pasiruošę savo miestą prižiūrėti ir puoselėti.
Kaip impulsą naujiems darbams seniūnas pakvietė merą ir projektą vykdžiusios bendrovės atstovą Vytautą Turskį pasodinti ąžuoliuką.
Suskambo smagios melodijos – jas dovanojo Tryškių instrumentinis ansamblis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt