Valstybinių brandos egzaminų derlius – 15 šimtukų

Parašė:  2019-07-16

Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo bendrojo ugdymo mokyklų pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Tarp jų – 15 šimtukų, kuriuos pelnė 13 telšiškių abiturientų. Geriausius rezultatus parodė Telšių Žemaitės gimnazijos mokiniai Emilija Gailiūtė ir Kipras Sasnauskas, kurių egzaminų rezultatų sąraše puikuojasi po du aukščiausius įvertinimus.
Monika GIRDVAINĖ
Rezultatai džiugina
Geriausiais brandos egzaminų rezultatais šiemet džiaugiasi Žemaitės gimnazijos abiturientai – visus 15 aukščiausių egzaminų įvertinimų pasiekė šios mokyklos mokiniai.
Geriausiai telšiškiams abiturientams sekėsi laikyti anglų kalbos egzaminą. 100 balų iš šio užsienio kalbos egzamino gavo net 11 mokinių: Emilija Gailiūtė, Viktorija Baliutavičiūtė, Monika Bukauskaitė, Evelina Jankauskaitė, Monika Jokubauskaitė, Simonas Jokubauskas, Agnė Kairytė, Denisa Martinkutė, Agnė Radžiūtė, Naglis Vičkačka, Emilė Vitkauskytė.
Aukščiausiu balu taip pat įvertintos Emilijos Gailiūtės lietuvių kalbos ir literatūros ir Luko Barčausko vokiečių kalbos žinios.
Kipras Sasnauskas šimtukus pelnė iš chemijos ir matematikos.
„Jau ne vienerius metus geriausi egzaminų rezultatai iš anglų kalbos. Matyt, mokinių požiūris kitoks į šio dalyko mokymąsi. Bendrai kalbant, mokinių rezultatai pakankamai geri, išskyrus matematiką. Bet tokia tendencija ne tik mūsų mokykloje, bet ir visoje Lietuvoje“, – pastebėjo Žemaitės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Astra Ladukaitė.
Ateitį sieja su medicina
K. Sasnauskas šalia puikių chemijos ir matematikos egzaminų pasiekimų džiaugiasi ir iš anglų kalbos pelnytu 95 balų įvertinimu bei iš biologijos gautais 85 balais. Lietuvių kalbos egzamino rezultato jaunuolis dar nežino, nes pateikė dėl jo apeliaciją.
Gamtos mokslais besidomintis abiturientas savo ateitį žada sieti su šia sritimi.
„Norėčiau studijuoti mediciną Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Apie šią specialybę galvojau jau seniau, apsispręsti padėjo ir sesers, įgijusios šią specialybę, geros rekomendacijos. Dominančios medicinos srities kol kas neturiu“, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo Kipras.
Paklaustas, kaip pavyko pasiekti tokių aukštų rezultatų, abiturientas nedaugžodžiavo. Jo teigimu, kai nuosekliai ir kryptingai mokaisi, rezultatas pasiekiamas savaime.
„Manau, kad svarbiausia, kaip ir sako daugelis mokytojų, nelaukti paskutinės dienos ir temas studijuoti iš anksto. Pats egzaminams intensyviai ruošiausi pastaruosius dvejus metus“, – sakė pašnekovas.
Kipras nesikoncentravo vien ties mokymusi. Laisvalaikiu iki praėjusių metų vasaros jis lankė pramoginių šokių pamokas. Per šešerius metus K. Sasnauskas, dalyvaudamas pramoginių šokių konkursuose, pelnė nemažai aukštų įvertinimų.
Studijuos mados marketingą
E. Gailiūtė, be minėtų šimtukų iš lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos, iš matematikos gavo 83, o iš istorijos – 75 balus.
Devyniolikmetė dėl savo ateities jau apsisprendusi – mergina studijuos mados marketingą Londono menų universitete Didžiojoje Britanijoje.
„Pasirinkau studijas užsienyje, nes norėjosi naujos patirties, iššūkių. O mados sritis mane traukė jau anksčiau, studijų kokybė pasirinktame universitete vertinama labai gerai, tad džiaugiuosi, kad pavyko įstoti ten, kur norėjau. Liko tik formalumai tvarkant dokumentus“, – kalbėjo abiturientė.
Mergina, paklausta, kas svarbiausia siekiant gerų rezultatų, teigė, kad būtina neužsidaryti savyje ir nepamiršti išlaikyti tinkamo balanso tarp mokymosi ir poilsio.
„Nors visus paskutiniuosius metus intensyviai mokiausi, visada skyriau laiko ir poilsiui su draugais, kelionėms, kultūrinei veiklai. Pailsėjus visada lengviau gilintis į mokslus nei ištisai sėdint prie knygų. O mokydamasi aš stengiausi ne „kalti“, bet suprasti, aiškintis kilusius klausimus“, – savo patirtimi dalijosi mergina.
Emilija aktyviai reiškėsi ne tik gimnazijos gyvenime, bet pasižymėjo ir tarp telšiškių jaunuolių. Su Telšių vaikų ir jaunimo aktorių trupe „Savi“ mergina vaidino ne viename spektaklyje, vedė renginius.
„Siekiant norimų tikslų tikriausiai labiausiai padėjo besąlygiškas tėvų ir sesers tikėjimas manimi ir palaikymas, kad ir kokį sprendimą priimčiau. Be to, klasės auklėtoja Raimonda Baltmiškė buvo ne tik mokytoja, bet ir užnugaris, palaikytoja, draugė ir psichologė. Visa tai ir leido nepasiduoti“, – ją palaikiusiesiems dėkojo Emilija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt