Vairuotojai – institucijų nesusikalbėjimo aukos

Parašė:  2019-12-10

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pagaliau išgirdo Telšių gyventojų balsą –
pakeistas horizontalusis Sedos gatvės kelio ženklinimas, leidžiantis iš Pramonės gatvės įvažiuojant į Sedos gatvę sukti į kairę. Kodėl toks sprendimas priimtas tik dabar, po daugiau nei metus trukusių išbandymų vairuotojams?
Monika GIRDVAINĖ
Neleido sukti dėl saugumo
„Telšių ŽINIOS“ jau ne kartą rašė apie gyventojams kylančius nepatogumus dėl horizontalaus Sedos gatvės ženklinimo, atlikto 2018-ųjų vasarą. Bene daugiausiai diskusijų ir vairuotojų nepasitenkinimo sulaukta dėl ženklinimo, draudžiančio išvažiuojant iš Pramonės g. į Sedos g. sukti į kairę.
Telšių rajono savivaldybės administracijai praėjusiais metais nepavyko susitarti su LAKD dėl horizontaliojo ženklinimo Sedos g., ties sankryža su Pramonės g., pakeitimo.
Pagrindinis tokio sprendimo motyvas – eismo saugumo užtikrinimas. Mat sankryžoje per 10 metų, iki buvo atliktas horizontalusis dangos ženklinimas, įvyko vienas įskaitinis eismo įvykis, kai buvo sužeistas vaikas transporto priemonei atliekant kairįjį posūkį, ir du techniniai eismo įvykiai.
„Atsižvelgiant į eismo įvykių statistiką ir į sankryžos konfigūraciją su dabartine šalutiniame kelyje esančios skiriamosios salelės forma, leisti kairįjį posūkį iš šalutinės gatvės yra nesaugu ir neracionalu. Kairiojo posūkio iš šalutinės gatvės galimybė galėtų būti svarstoma pakeitus skiriamosios salelės konfigūraciją šalutiniame kelyje, tačiau skiriamoji salelė Pramonės g. yra ne Kelių direkcijos patikėjimo teise valdomame sklype ir Kelių direkcija neturi teisinių ir techninių galimybių koreguoti salelės konfigūracijos. Pasikeitus situacijai Pramonės g., Kelių direkcija prašo Savivaldybės administracijos apie tai informuoti, tokiu atveju būtų svarstoma ir kairiojo posūkio iš Pramonės g. galimybė, pritaikant tipinius eismo organizavimo sprendinius „T“ formos sankryžoje“, – 2018-ųjų rugsėjį išdėstytu atsakymu į prašymą dėl kairiojo posūkio įrengimo su redakcija pasidalijo LAKD atstovas.
Kliūčių nebeliko
Šių metų lapkritį gyventojų prašymu redakcija grįžo prie minėtų gatvių ženklinimo temos. Apie vairuotojus klaidinantį horizontalųjį ir vertikalųjį kelio ženklinimą rekonstruotos Pramonės g. ir Sedos g. sankryžoje informuotos institucijos sureagavo: ženklą Pramonės gatvės pradžioje „Duoti kelią“ pakeitė nukreipiamasis kelio ženklas „Važiuoti į dešinę“. Tačiau Sedos gatvės horizontalusis ženklinimas vis dar kėlė vairuotojams neaiškumų.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyrius kreipėsi į Kelių direkciją prašydamas suvienodinti kelių ženklinimą minėtų gatvių sankryžoje.
Direkcijos atstovai šįkart buvo sukalbamesni nei praėjusiais metais. Jų teigimu, įgyvendinus Pramonės gatvės remonto projektą ir pakeitus skiriamosios salelės formą, kliūčių leisti kairį posūkį iš Pramonės gatvės į Sedos gatvę nebeliko.
LAKD pašalino tam tikrą horizontaliojo ženklinimo dalį Sedos g., draudusią iš Pramonės g. sukti į kairę.
„Atlikus horizontaliojo ženklinimo pakeitimus, atsirado galimybė važiuojant iš Pramonės gatvės į Sedos gatvę sukti į kairę“ – „Telšių ŽINIOMS“ patvirtino LAKD Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas.
Nesusikalbėjimas tarp institucijų
Telšių rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija, reaguodama į Sedos g. ženklinimo pasikeitimus, prieš mėnesį Pramonės g. pakeistą vertikalųjį ženklą – „Važiuoti į dešinę“ praėjusią savaitę nusprendė pakeisti anksčiau buvusiu ženklu „Duoti kelią“.
Kai vieni kelio ženklai keičiami kitais, uždraudžiama sukti į kairę, o paskui jau leidžiama, gyventojams belieka stebėtis institucijų nesusikalbėjimu.
Kad Savivaldybės administracijai ir Kelių direkcijai priimti bendrus sprendimus svarstant ženklinimo problemą minėtų gatvių sankryžoje sunku, pripažįsta ir Telšių rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininkas Almantas Lukavičius.
„Nesusikalbėjimas su direkcija atsirado ne dabar.
Eismo saugumo komisija, reaguodama į ženklinimo Sedos gatvėje pasikeitimus, priėmė laikiną sprendimą sugrąžinti ženklą „Duoti kelią“. Reaguojame į dabartinę situaciją, o koks ženklinimas bus vėliau – nežinome. Mes oficialaus pranešimo apie Kelių direkcijos priimtą sprendimą dėl ženklinimo pakeitimo ir tolesnius veiksmus neturime“, – situaciją komentavo A. Lukavičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. aaa parašė:

    per 10m 3 avarijos… ir jau nesaugu… nu pavaro nu pavaro…kazkam tiesiog reikejo pinigelius isisavint greiciausia 🙂

  2. aaa parašė:

    Plungeje po rekonstrukcijos vienoje sankryzoje vos ne kasdiena po avarija ivyksta ir nieko, o cia per 10m 3 avarijos :DD

  3. telšiškis parašė:

    Čia priėjo Kindziulis-Saulius Džonsonas ir tarė-jau galima sukti į kairę,bet žiūrėkit man,kad daugiau čia neįvyktų nė viena avarija.Vietinis klerikas nuleido galvą ir sumykė,-laikinai mes teprašome…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt