Upynoje puoselėjamos tradicijos: šventa Ona – duonos ponia

Parašė:  2019-08-02

Praėjusį šeštadienį Upynoje vyko tradicinė Oninių šventė „Šventa Ona – duonos ponia“. Renginio organizatoriai – Upynos bendruomenė ir seniūnija. Renginio vedėjai – Ž. Skiotys ir I. Galinauskienė.
Tradicinė miestelio šventė prasidėjo šv. Mišiomis Upynos Šv. Jono Labdario bažnyčioje. Jautrus momentas – atnašos Bažnyčiai: gėlių aukojo U. Vasiliauskaitė, žvakių – A. ir M. Klapatauskų šeima, vaisių ir daržovių – V. ir M. Kybartų šeima, vyno – R. ir A. Jaraminai, duonos – A. ir K. Leistrumai.
Iš bažnyčios kiekvienas išėjo su pašventintos naminės duonos riekele. Duoną kepė D. Gužauskienė.
Pagrindinėje miestelio aikštėje nugriaudėjo senovinių automobilių paradas. „Seni ratai“ į šventę atvežė svarbiausias vėliavas: Upynos, Žemaitijos ir Lietuvos.
Vėliavas pakėlė Upynos seniūnas D. Želvys, bendruomenės pirmininkas A. Norkūnas ir seniūnaitis A. Živatkauskas. Per aikštę nuvilnijo „Tautiška giesmė“.
Seniūnas džiaugėsi gausiai susirinkusiais upyniškiais ir svečiais, didžiavosi, kad bendruomenė Upynoje yra stipri, kad šventės organizacinis komitetas nestokoja idėjų ir noro rengti puikias šventes, o žvilgtelėjęs į besiniaukiantį dangų sakė: „Niekada Upynoje per Onines nebūna blogo oro, o jeigu ir trumpai nulynos, manykime, kad tai Dievulis mus palaimino.“
Pasveikintos šventėje dalyvavusios Upynos seniūnijos varduvininkės – Onutės.
Prie lauko estrados buvo įrengta fotosienelė. Jos autorės – S. ir J. Usytės. Dalyviams buvo smagu prie jos įsiamžinti ir dalyvauti konkurse. Skrydį oro balionu laimėjo net keturi žmonės: O. Stankus, R. Galinauskas, R. Špokauskas ir V. Kučinskienė.
Veikė Upynos vaikų darželio auklėtinių piešinių paroda „Duonos kelias“ (auklėtoja O. Anenevienė), eksponuoti ir Upynos pagrindinės mokyklos mokinių darbai.
Šventę paįvairino dresuotų šuniukų programa, muzikos, jodinėjimo pamokėlės.
Pasirodė meno saviveiklos kolektyvai, koncertavo Katažina, grupės „Rondo“, „MT music“, po vidurnakčio į šokių sūkurį viliojo diskoteka.
Renginio organizatoriai gražiausius žodžius taria pagalbininkams Upynos mamyčių klubui, V. ir A. Usių, I. ir J. Živatkauskų, D. ir A. Skiočių, G. ir A. Vasiliauskų, N. ir A. Norkūnų, O. ir A. Šimkų, J. ir A. Želvių, J. ir S. Maziliauskų, V. ir P. Kuizinų, Ž. ir L. Domeikių, L. ir D. Želvių, R. ir D. Ziberkų, Z. ir A. Kvederų šeimoms, A. Mestauskui ir A. Kurtkienei, A. Mikutaitei ir M. Norkui, kredito unijai „Germanto lobis“.
Upynos kultūros renginių organizatorė Ingrida Galinauskienė ypač džiaugiasi miestelio siela – aktyvistu, šauniu komentatoriumi, vedėju ir padėjėju Ž. Skiočiu. Renginį vesti pirmąkart talkino ir upyniškė D. Vasiliauskaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt