Ugniagesiai pataria, kaip tinkamai pradėti šildymo sezoną

Parašė:  2019-10-08

Kasmetinė gaisrų statistika byloja, kad, atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui, šalyje išauga gaisrų gyvenamajame sektoriuje, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius. Ugniagesiai gelbėtojai ragina gyventojus saugoti savo turtą ir dalijasi patarimais ir rekomendacijomis, kaip išvengti nelaimių.
Ugniagesių teigimu, pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina gerai sutvarkyti ir išvalyti dūmtraukius. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, dažniausiai kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų ar židinių sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurams naudojami degalai ir kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.
Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti ir laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.
Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams. Kūrenant krosnis ypač pavojingos yra smalkės, todėl būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kad jomis neapsinuodytumėte. Krosnyje išdegus malkoms, per anksti neužstumkite sklendės, norėdami, kad krosnis per greitai neatvėstų. Sklendę galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Išsiskiriančios smalkės labai pavojingos, apsinuodijimas jomis gali baigtis mirtimi. Smalkės – bespalvės ir bekvapės, ir tai yra pavojingiausia.
Pirmieji apsinuodijimo smalkėmis požymiai – lengvas apsvaigimas, mieguistumas, sąmonės netekimas. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų patariama išvesti į gryną orą ir nedelsiant kviesti medikus, o patalpas gerai išvėdinti.
Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Reiktų atminti, kad pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis tokius šildymo prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimas, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti toliau nuo užuolaidų ir baldų, nepatariama džiauti ant jų rūbų, o išeinant iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtina išjungti.
Prieš pradedant naudoti šildymo prietaisus patariama prieš tai susipažinti su jų eksploatacijos taisyklių reikalavimais.
Kad būtų išvengta žmonių žūčių ir ugniagesiai galėtų laiku atskubėti į pagalbą, užtikrinkite gaisrinių automobilių privažiavimą prie pastatų, vandens telkinių, hidrantų, neužstatykite jų transporto priemonėmis, o atokiose kaimo vietovėse išeikite gaisrininkų pasitikti.
Taip pat rekomenduojama įsigyti ir gyvenamosiose patalpose įsirengti autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.
Parengta pagal Telšių PGT inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. šilumininkas parašė:

    bet siluma brango ir brangs

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt