Tvarkytinų gatvių sąrašas. Politikai ginčijasi dėl prioritetų

Parašė:  2020-01-31

Antradienį vykusiame pirmajame šių metų Telšių rajono savivaldybės tarybos Kolegijos posėdyje pristatyta 2020–2022 metų Kelių priežiūros ir plėtros programa. Siekiama Tarybos sprendimu patvirtinti gatvių, kurios bus tvarkomos per artimiausius trejus metus, sąrašą. Po pirmojo skaitymo politikai išsakė savo pastabas ir pasiūlymus. Į juos atsižvelgusi Savivaldybės administracija dar į vieną posėdį šauks Kolegijos narius, o vėliau sąrašą teiks tvirtinti Tarybai.
Antanas NEKRAŠIUS
Klausimą Kolegijos nariams pristatęs Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gintautas Lukauskas teigė, jog 2020–2022 m. Kelių priežiūros ir plėtros programa parengta remiantis turimais Savivaldybės įsipareigojimais ir priimtais Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimais.
Pagal minėtą programą šiemet numatoma užbaigti Sukilėlių g. (Telšiai), Mokyklos g. (Gadūnavo sen. Buožėnų k.), Žemaitės g. (Luokė), Degaičių g. (Telšiai) kapitalinį remontą. Taip pat pradėti Alyvų g. ir Alyvų skg. (Telšiai), S. Nėries g. (Telšiai), Šviesos g. (Telšiai), J. Janonio g. (Telšiai) bei Tryškių gatvės II etapo (Telšiai) kapitalinį remontą. Dalį minėtų darbų planuojama baigti 2021 m.
Taip pat šiemet numatoma atlikti Plinkšių g. (Telšiai), Moteraičio g. (Varnių sen. Pavandenės mstl.) ir Kuodžių kaimo kelio Kuodžių g.–Lieplaukės miškas–Kuodžiai kapitalinio remonto projektavimo darbus.
Rezervinės sąrašo gatvės 2020 m. – Kalno g. (Telšiai) ir M. Valančiaus g. (Varniai).
Kelių priežiūros ir plėtros programoje numatomas prisidėjimas prie Lietuvos automobilių kelių direkcijos metinių programų. Šiemet ketinama 50 tūkst. Eur skirti Geležinkelio gatvei (Telšiai) tvarkyti ir 220 tūkst. Eur sodų bendrijų keliams kapitališkai remontuoti. Numatyta atlikti darbus Ramunės Sodų 1-ojoje ir 2-ojoje, Putino Sodų 1-ojoje ir 2-ojoje bei Žemaičio Sodų 5-ojoje gatvėse.
Prie kokių Lietuvos automobilių kelių direkcijos metinių programų bus prisidedama 2021–2022 m., nėra žinoma. Tačiau minėtoje eilutėje ateinantiems dvejiems metams suplanuoti 400 tūkst. Eur.
2021 m. planuojama tęsti jau pradėtus darbus – Tryškių g. II etapo (Telšiai) kapitalinį remontą ir baigti Alyvų g. ir Alyvų skg. (Telšiai), S. Nėries g. (Telšiai), Šviesos g. (Telšiai), J. Janonio g. (Telšiai) remontą.
2022 m. suplanuota Tryškių gatvės II etapo kapitalinio remonto pabaiga. Ketinama pradėti ir baigti Kalno g. (Telšiai), Plinkšių g. (Telšiai), M. Valančiaus g. (Varniai), Moteraičio g. (Pavandenės mstl., Varnių sen.), Kuodžių kaimo kelio Kuodžių g.–Lieplaukės miškas–Kuodžiai, Birutės g. (Varniai), Parko g. (Degaičiai), Aušros g. (Ryškėnai), Mokyklos g. (Kaunatava) kapitalinio remonto darbus.
2022 m. planuojama parengti Telšių miesto Masčio ir Kauno gatvių projektus.
„Sąraše atsispindi tik gatvės ir keliai, kurie bus tvarkomi iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, todėl niekur nėra minima Respublikos gatvė, – Kolegijos nariams aiškino G. Lukauskas. – Jai finansavimas bus skiriamas atskiru Vyriausybės nutarimu.“
Išklausęs Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo pristatytą klausimą, Kolegijos narys Algirdas Žebrauskas išreiškė abejones, ar prieš į sąrašą įrašant gatves buvo įvertintas jų prioritetiškumas: „Sukilėlių gatvė ir Šviesos gatvė – ar tai yra lygiaverčiai dalykai? Su visa pagarba Sukilėlių gatvės gyventojams, bet Šviesos gatvėje yra Žemaitės gimnazija, ten didelis moksleivių srautas, tačiau pati gatvė yra nesaugi: nėra šaligatvių, blogas matomumas ir pan. Manau, kad dėliojant prioritetus turėtų būti įvertinti svarbiausi dalykai: kiek toje gatvėje gyvena žmonių, kokios yra įsikūrusios įstaigos, prekybiniai, administraciniai taškai, koks automobilių srautas.“
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, reaguodamas į kolegos pasisakymą, paaiškino, jog ketvirtadalis darbų Sukilėlių gatvėje jau yra atlikta, tad stabdyti proceso nereikėtų.
Kolegijos narys Sigitas Motuzas ragino prisiminti prieš keletą Telšių rajono savivaldybės tarybos kadencijų atliktą gatvių ir kelių plėtros studiją: „Prieš darant Palangos ir Plungės gatvių rekonstrukciją buvo atlikta studija, kurioje ganėtinai neblogai buvo numatyta, kaip turėtų būti vystomos Telšių miesto gatvės. Pritariu A. Žebrauskui – reikia nusistatyti prioritetus. Ar tikrai tokioms kaip Sukilėlių ir Plinkšių gatvėms reikia šaligatvių? Ten nėra didelio pėsčiųjų, automobilių srauto. Tomis gatvėmis praktiškai naudojasi tik ten gyvenantys žmonės. Ar tikrai reikia skirti po 200 tūkst. Eur įrengti šaligatvius, apšvietimą – gal užtektų už 60 tūkst. Eur pakloto asfalto?“ Kolegai antrino A. Žebrauskas: esą likusią dalį lėšų būtų galima panaudoti ten, kur šaligatvių labiau reikia. Pavyzdžiui, mokyklų prieigose.
Kitas dalykas, anot S. Motuzo, – reikėtų pagalvoti, kaip „surinkti ir pabaigti“ rekonstruotų, bet iki galo nepabaigtų gatvių galiukus: „Kepyklos gatvę darė, darė ir paliko nebaigtą 50 m ruožą, arba su Baltijos gatve kiek buvo problemų – paliko neasfaltuotą 200 m atkarpą. Yra dar Kretingos gatvė, kurią išasfaltavo ir paliko 60 m atkarpą iki Plungės gatvės nebaigtą – juk sujungus tas gatves ne tik nuimtume automobilių srautus iš miesto centro, bet ir patenkinti liktų ten esančių sodų gyventojai.“
Atsakydamas į Kolegijos nario pastebėjimus, G. Lukauskas teigė, jog jo paminėta studija buvo parengta 2014 m.: „Didžiąją dalį joje numatytų gatvių jau esame sutvarkę. Dalis – įrašyta į šiandien svarstomą sąrašą. Liko tik Masčio, Kauno ir Alyvų gatvės. Masčio ir Kauno gatvių projektus planuojame rengti 2022 m.“
O dėl Kretingos gatvės „galiuko“, anot Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo, ji priklauso sodų bendrijai, todėl negali būti finansuojama iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Esą sodų bendrijose rekonstruojami tik tie keliai, kurie priklauso Savivaldybei, ir tai prisidedant prie Lietuvos automobilių kelių direkcijos metinių programų.
Po beveik dvi valandas trukusių diskusijų nuspręsta kitą mėnesį rinktis į dar vieną Kolegijos posėdį. Iki tol Savivaldybės administracijai duota užduotis įvertinti ir atsižvelgti į Kolegijos narių pastabas ir siūlymus bei pateikti patikslintą gatvių, kurios bus tvarkomos iš 2020–2022 m. Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, sąrašą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Ar pavyktų parašė:

  rasti sparčiau mažėjantį ir nykstantį rajono centrą už Telšius? Beveik jokių statybų, investicijų. Net jokių planų ir vilčių, kad kas nors pasikeistų.

 2. Telšietė parašė:

  Kada bus išasfaltuota Ventos g.nuo Miško g iki gatvės pabaigos.Vasarą negalima langų atidaryti.Gyventojai dūsta nuo dulkių.Kitas gatves jau kelintą kartą tvarko.Ei valdžiažmogiai,ar išgirsit kada paprastus žmones?

 3. Zemaitis parašė:

  Kad tvarkot tai gerai bet nors nebevoute.kad nebebutu kaip su ta stotele

 4. Gyventojai s/b žemaitija parašė:

  O kada eilė ateis s/b Žemaitija. Prieš priimant galutinius sprendimus pevažinėkit po Žemaitijos sodus. Jau nebežinom pro kur važiuot vien duobės.

 5. Džiugo sb parašė:

  Džiugo sodo kelias nebepravažiuojamas! Duobė ant duobės!

 6. Atsakymas Telšietei parašė:

  Kada eisite prie urnos atiduoti savo balsą, gerai pagalvokite…

 7. Sodininkas parašė:

  O kam rinkote s/b pirmininkus…

 8. Telšiskis parašė:

  O kada baigsit respublikos gatves atkarpa jau žadėjot po naujų metu o kaip dar nera taip nera sutvarkyta

 9. moteris parašė:

  Daug „dvikojų“mąstytojų sėdi prie stalo, bet ar sugeba kelio remontus atlikti kokybiškai, štai kur svarbiausias klausimas? Gal tik sau švaisto…

 10. ? parašė:

  Kam priklauso tvarkyti gatvę prie Nykštukas darželio? Vienos duobės…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt