TRATC-ui pateiktas beveik 400 000 eurų ieškinys

Parašė:  2020-02-25

Prieš keletą mėnesių uždarosios akcinės bendrovės „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) direktoriaus pareigas pradėjęs eiti Vidimantas Domarkas praėjusį trečiadienį Plungėje sušaukė spaudos konferenciją. Dalyvavo bendrovės valdybos nariai. TRATC-o direktorius susirinkusiesiems pranešė, kad UAB „Veistas“ pateikė dar vieną ieškinį, kurio finansinė našta gali nugulti ant rinkliavos mokėtojų pečių.
„Noriu kreiptis į visuomenę. Prieš ateidamas dirbti žinojau, kad yra bylos dėl tarifo indeksavimo. Prieš kelias dienas buvo gautas dar vienas ieškinys, kuriame prašoma priteisti negautas pajamas“, – kalbėjo V. Domarkas.
Pasak direktoriaus, „Veistas“ savo ieškinyje nurodo, jog dėl to, kad TRATC-as neužtikrino pakankamo šiukšlių kiekio, mechaninio ir biologinio apdirbimo (MBA) įrenginiais nebuvo pagaminta perteklinio elektros kiekio, kurį teikiant pasiūlymą buvo numatyta parduoti, todėl įmonė negavo pajamų, kurias būtų gavusi iš pagamintos elektros pardavimo.
Paradoksas tai, kad „Veistas“ 2018 m. kogeneracinę jėgainę sustabdė ir elektros energijos apskritai nebegamina. „Elektros negamina, bet prašo padengti nuostolius“, – piktinosi TRATC-o vadovas.
Dėl negaminamos elektros „Veistas“ teigia patyręs 111 653 eurų nuostolį. „Ieškovės negautos pajamos už antrinių atliekų pardavimą, apskaičiuotos nuo atsakovės neatvežto atliekų kiekio, sudaro 134 700 eurų“, – citavo kitos ieškinio dalies argumentus V. Domarkas (paprastais žodžiais tariant, regiono gyventojai buvo per daug sąmoningi ir rūšiavo atliekas – red. past.). Ieškinyje minimi ir 150 066 eurai – negautos pajamos.
Taigi TRATC-ui UAB „Veistas“ pateikė iš viso 396 420,35 euro ieškinį.
Valdybos pirmininkė Laima Nagienė pastebėjo, jog šis ieškinys – bandymas gelbėtis griebiantis šiaudo (šiuo metu bylinėjamasi dėl atliekų priėmimo į MBA įrenginius mokesčio didinimo – red. past.). Jos manymu, yra tikimybė, jog bylą „Veistas“ gali pralaimėti, tad šis ieškinys – dar vienas ėjimas.
Tiesa, kaip pasakojo V. Domarkas, dėl indeksacijos yra kai kurių niuansų. „Pagal jų pateiktas prielaidas tarifas šiems metams – 34,77 euro už toną. Atlikdami atliekų tyrimą netikėtai aptikome, kad plastiko kiekis 2,5 proc. didesnis, nei „Veistas“ nurodo savo skaičiavimuose. Tai reiškia, kad už kiekvieną procentą nuo tarifo minusuojama 6,50 euro. Jei dar trijų tyrimų rezultatai bus analogiški, tai 2021 metais tarifas taps ne 34, o 21–22 eurai. Visą šią informaciją aš pateikiau „Veisto“ direktoriui. Oficialaus atsakymo nesulaukiau, bet netikėtai gavau šį ieškinį. Matyt, nebūtina dirbti, svarbiausia turėti gerus teisininkus, ir tada pinigai plauks patys“, – stebėjosi ir piktinosi direktorius.
„Žiūrint į šį ieškinį atrodo, kad mes privalome atvežti daugiau šiukšlių, kad išlaikytume „Veistą“. Bet juk visų interesas, kad atliekų į sąvartyną patektų mažiau“, – svarstė L. Nagienė.
Žinoma, pagrindinis klausimas – ar bylinėjimasis turės įtakos rinkliavai? „Viskas priklausys nuo rezultatų. Regione yra apie 180 000 gyventojų, tai praktiškai – 2 eurai kiekvienam žmogui. Štai tokį ieškinį „Veistas“ pateikė regiono gyventojams“, – sakė TRATC-o vadovas.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Tai parašė:

  Galim ir nerušiuoti. Turės daprbo ir nereikės bylinėtis. Telšiuose individualiems namams savivaldybė neturi konteinerių nupirkusi rūšiavimui, tai užkrausim darbu. Keisčiausia, kad samdoma kažkokia įmonė iš Kauno, vietoj to, kad patys pasamdytų žmonių ir atliktų tą darbą.

 2. Nikas parašė:

  Klausimas direktoriui ir TRATC valdybai: kodėl TRATC samdo advokatų kontorą ieškiniams surašyti, kai tuo tarpu TRATC turi savo teisininką? Tai už ką jam mokamas atlyginimas, jei jis net ieškinio negali surašyti?

 3. Anonimas parašė:

  Jau apskaičiavo, kad po 2 eurus kiekvienam. Na artėja pavasaris, siūlau išsikuopti garažus, sandėliukus ir užkrauti tą bendrovę darbu. Ir negrasinkit, kad su kamerom stebėsit konteinerius.

 4. rinkėjas parašė:

  Atkreipkim dėmesį-„neužtikrino pakankamo šiukšlių kiekio…“ !!!Suprantu,kad šiukšlių mažiau negu ruoštasi priimti o kaina vis kyla“ryšium su didėjančiu šiukšlių kiekiu“ Tik Lietuvoje taip įmanoma mulkinti liaudį ir melžti pinigus už dykaduoniavimą.

 5. Irena parašė:

  Kas kaltas tas ir tegu moka, prie ko čia gyventojai. Kodėl visos kažkieno padarytos klaidos nurašomos ant rajono gyventojų??????

 6. Julius parašė:

  Pritariu Irenai tegul moka iš savo kišenės direktorius V.Domarkas. Nesusitvarko, tiesus kelias į darbo biržą…

 7. Dede parašė:

  Jeigu avinai vadovauja (vadovavo) šiukšlių centrui, tai prie ko čia mes?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt