Tradicinis „Varnių kermošius 2020“

Parašė:  2020-07-03

Savaitgalis Varniuose buvo karštas: jau ir taip sunkiai pakeliamą oro temperatūrą kėlė tradicinė seniūnijos ir parapijos šventė „Varnių kermošius“. Šiemet pažymėta ir 385 metų sukaktis, kai Varnių miestui buvo suteiktos Magdeburgo teisės.
Nuo pat ryto šurmuliavo mugė: dalyvavo tautodailininkai, ūkininkai, amatininkai, prekybininkai, seniūnijos bendruomenės.
Surengtos sporto varžytuvės.
Vakarop lauko estradoje prie Varnelės upės vyko koncertas. Pasirodė Varnių saviveiklos kolektyvai: moterų vokalinis ansamblis „Gaivi tėkmė“ (vad. Alma Pažemeckienė), tautinių šokių kolektyvas „Naktigonė“ (vad. Monika Rupeikaitė), grupė „Ekspromtu“ (vad. Juozas Rimeika), tradicinės muzikos ansamblis „Vo kāp“ (vad. Arūnas Gedmantas), S. ir O. Jogminų šeimyninis ansamblis, teatro studija „Valančiukai“ (vad. Birutė Juozapavičienė).
Koncertą baigė atlikėjas Mindaugas Mickevičius-Mino.
Varniškių į renginį susirinko kaip niekad gausiai: gyventojus džiugina sutvarkyta aikštė, įrengta vasaros estrada ir išpuoselėtas parkas prie Varnelės – jaukioje aplinkoje visuomet maloniau būti, taip pat smagu ir saviškių pasirodymus stebėti. Akivaizdu, kad po karantino visi buvo pasiilgę bendravimo.
Sveikinimo žodį tarė Varnių seniūnas, renginio išvakarėse gavęs dar vienas atsakingas – Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidento – pareigas, Rolandas Bružas. Jis taip pat įteikė padėkos raštus asmenims, padėjusiems organizuoti šventę: Sigitui Baubliui, klebonui kanauninkui Domui Gatautui, Mantui Statkui. Pasveikino jubiliejų neseniai minėjusį Joną Balkauską.
Į istorinę žemaičių sostinę atvyko ir nemažai svečių: Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas, Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Tomas Katkus.
Varnių klebonas kanauninkas D. Gatautas visus susirinkusiuosius pakvietė sekmadienį atvykti į atlaidus Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje. Sekmadienį vyko dvejos šv. Mišios. Pirmąsias aukojo naujasis Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.
Po šv. Mišių buvo galima pasiklausyti operos solistės Monikos Pleškytės ir pianistės Kotrynos Kaklauskaitės koncerto.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt