Tradicinės Joninės Rūdupiuose

Parašė:  2020-06-30

Birželio 23 dieną Rūdupiuose tradiciškai surengta Joninių šventė: pasveikinti varduvininkai, pagerbti renginio rėmėjai, padėkota darbščiausiems.
Šventės organizatoriai – Rūdupių kaimo bendruomenė, jos pirmininkė Rima Kačinskienė. Renginį vedė Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė.
Skambiomis dainomis šventę pradėjo Luokės etnografinis ansamblis „Šatrija“ (vad. Vilija Benešienė). Juos scenoje pakeitė grupė iš Klaipėdos „Karaliai“.
Rūdupiškius ir renginio svečius pasveikino LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės vicemeras Kazys Lečkauskas, Rūdupių bendruomenės pirmininkė R. Kačinskienė, Viešvėnų seniūnijos seniūnas Petras Varnelis.
Netrukus gausiais plojimais iškilmingai į sceną pakviesti varduvininkai. Grojant Telšių vokaliniam ansambliui „Atgaiva“ (vad. Janina Fabijonavičienė) ne tik Jonai ir Janinos, bet ir Rasos bei Vandos žengė per nutiestą juostų taką. Jų galvas papuošė Joninių vainikai.
Neseniai Rūdupių bendruomenės namų pašonėje esantis tvenkinys gerų žmonių dėka buvo išvalytas, sutvarkyta aplinka. Įgyvendintas projektas ,,Rūdupių kaimo bendruomenes tvenkinio aplinkos sutvarkymas“. Renginyje plojimai skambėjo prie darbų prisidėjusiems žmonėms: Nerijui Stončiui, Kostui Kasparavičiui, Vytautui Najuliui, Arūnui Liūbartui, Viliui Jogminui, Jonui Pliuskiui, Ričiardui Venckui, Petrui Levanauskui, Romualdui Liūbartui, Aleksui Vargaliui, Stasiui Kačinskui, Mariui Armaliui, Vaidui Kačinskui, Alvydui Vaitkevičiui. Jiems bendruomenės pirmininkė įteikė po auksinę žuvelę. Geradariai žuveles paleido į tvenkinį.
Džiugu, jog Rūdupių kaimo bendruomenėje gausu gerų žmonių. Už pagalbą ruošiantis šventei dovanėles gavo Rometa Kumžaitė, Nerijus Stončius, Janina Gečaitė, Dijana ir Romualdas Liūbartai, Sonata ir Lorenas Gusčiai, Ričiardas ir Roberta Pliuskiai, Egidijus ir Irena Sudintai, Nerijus Kumža, Linas Katarskis, Juozas Šilingas, Virga ir Steponas Servai, Vytautas Najulis, Alvidas ir Janina Vaitkevičiai, Rima ir Jonas Pliuskiai, Alfridas Vaitkevičius, Zita Kavaliauskienė, Ingrida ir Vilius Jogminai, Birutė Dagilaitienė, Jadvyga Katarskienė, Virginija Račinskienė, Daiva ir Alvydas Sukauskai.
Dovanų sulaukė ir darbštusis Rūdupių kaimo jaunimas: Simas, Vykintas, Gabrielius, Grigas, Edgaras, Aurimas, Lukas, Tadas, Toma, Urtė, Kristina, Karolis.
Trumpiausią naktį Rūdupiuose dar ilgai skambėjo muzika ir dainos, degė Joninių laužas. Gegužinėje grojo Arvydas ir Juozas. Renginio svečiai buvo vaišinami žuviene ir namine gira.
Šventės rėmėjai: Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos, AB „Žemaitijos pienas“, ŽŪK „Rešketėnai“, „Šventinės idėjos“, kavinė „Senamiestis“, Alma ir Virginijus Vilkai. Renginiui palapinę paskolino Luokės bendruomenė.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Jonis parašė:

    O kodėl Telšiuose Joninių šventės niekas neorganizuoja? Visur aplinkui Joninių laužai liepsnoja, tik Telšiuose tylu, ramu-kultūros darbuotojai miega giliu žiemos miegu!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt