Tradicinė šventė Luokėje

Parašė:  2020-07-31

Liepos 25 dieną iš visų pakraščių į gimtąjį kraštą – Luokę – sulėkė kraštiečiai: buvę bendraklasiai, vaikystės draugai, giminės, kaimynai, svečiai…
Aurelija SERVIENĖ
Sugužėjo kraštiečiai
Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Luokės bažnyčioje. Bendrai maldai kvietė parapijos klebonas Virginijus Palionis. Giedojo Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios choras „Totus Tuus“ (vadovė Ernesta Dargužienė). Bažnyčioje veikė nuotraukų paroda, menanti Luokės krašto istoriją ir kultūrinį gyvenimą.
Vėliau visi persikėlė į Luokės miestelio skverą. Kraštiečius pasveikino renginio vedėjos, buvusios klasės draugės Zita Railaitė-Kuizinienė ir Vilija Vaigauskaitė-Benešienė. Luokės seniūnijos folkloro ansamblis „Šatrija“ užtraukė Luokės himną (vadovė V. Benešienė).
Gražios šventės palinkėjo Luokės seniūnijos seniūnas Erikas Volskis: „Noriu, kad visi išvažiavusieji sugrįžtų gyventi į Luokę. Kuo luokiškių bus daugiau, tuo mūsų gyvenvietės ir mūsų šventės bus gražesnės.“
Koncertas
Kraštiečių šventėje visus linksmino Luokės seniūnijos estradinis kolektyvas „Optimistai“ (vadovas Algirdas Stankus), Telšių neįgaliųjų ir neįgalių pensininkų draugijos ansamblis „Unoravi“ (vadovas Irmantas Lukošius), Luokės kapela „Kaimynai“ (vadovas Drąsutis Balčiūnas), Telšių kultūros centro folkloro ansamblis „Spigėns“ (vadovė Diana Bomblauskienė).
Šventės dalyviai linksmai fotografavosi prie specialiai šiam renginiui sukurtos fotosienelės. Jos autorė – kraštietės Vaivos Šilinskytės dukra Beatričė Bukantytė. Beatričė renginio metu fiksavo šventines akimirkas, kaip anksčiau tai darydavo jos senelis Tadas Šilinskis, buvęs Luokės fotografas.
Netrukus buvo pagarsintos ir apdovanotos trys Luokėje gyvenančios dvynių poros: pilnamečiai Tomas ir Mantas Kondrotai, dešimtmečiai Ignas ir Gustas Kazlauskai ir nė metų neturinčios mažosios Barborytė ir Agotėlė Gerybaitės.
Sveikinimus palydėjo Luokės muzikos ir dailės mokyklos koncertas. Uždainavo Goda Ukaitytė su mokytoja Alma Ročiene. Nuskambėjo mokinių folkloro ansamblio kūriniai. Muzikinį sveikinimą šokiu užbaigė Telšių sportinių šokių kolektyvo šokėjai Eglė ir Gediminas.
55 metai kartu
Renginyje pagarsintos sutuoktinių poros, kartu gyvenančios daugiau kaip 55 metus: Jadvyga ir Juozas Stulginskiai, Laima ir Juozas Piliučiai, Genovaitė ir Jonas Čiurauskiai, Elvyra ir Stanislovas Zelbai, Irena ir Vaclovas Borusevičiai.
Kraštietė Daiva Gužauskienė atnešė pačios keptą duonos kepalėlį, kurį atriekė J. Piliutis ir išdalijo kraštiečiams.
Šventę tęsė sveikinimai. Žodį tarė Luokės bendruomenės pirmininkė Marytė Beleckienė, Rūdupių kaimo bendruomenės narės. Su gražia akordeonistų kompanija į Luokę atvyko kraštietė Vaiva Šilinskytė-Bukantienė, kuri gyvena Kelmėje. Plojimai skambėjo kraštiečiui, kilusiam iš Patumšalių kaimo, buvusiam Luokės vidurinės mokyklos mokiniui, ilgamečiam Žemaičių muziejaus „Alka“ vadovui, pilotui Stasiui Kasparavičiui.
Pagarsinti naujakuriai
Smagu, jog į Luokę atsikelia nemažai naujakurių – namai tušti ilgai neužsibūna. Prie Luokės bendruomenės veiklos pakviesti jungtis naujakuriai Edita ir Edmundas Piluckiai, Elena Kupstienė, Renata Mickutė su šeima, Lina Butkutė, Aurelija ir Arentas Jonikai, Diana ir Irmantas Barauskiai, Rita ir Albertas Balsiai, Ilonos Šipienės šeima, Audrius Rimkevičius, Rūta ir Justinas Mendeliai, Regina ir Romas Stankūnai, Ona Leimontienė. Visiems įteiktos dovanos – S. Kasparavičiaus knygos „Žemaitija – paslapčių žemė“.
Artėjančių Oninių proga gėlių puokštė įteikta vienai šventėje dalyvaujančiai varduvininkei.
Saldžią staigmeną – šventinį kraštiečių tortą – pagamino ir padovanojo luokiškė verslininkė Gabrielė Barsteigaitė-Mekionienė.
Dar ilgai Luokėje skambėjo dainos, sukosi šokėjai, netilo kraštiečių pašnekesiai. Kad ir kur bebūtum, gimtasis kraštas yra praeitis, dabartis ir ateitis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt