Telšių rajono savivaldybės mero vizitas į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje

Parašė:  2020-02-18

Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas kartu su 23 kitų savivaldybių merais vasario pirmąją savaitę vyko į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje. Vizito metu surengti susitikimai su už skirtingas politikos sritis atsakingais ES politikais ir ES institucijų darbuotojais.
Vizitą organizavo Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija. Europos Sąjungos institucijose lankėsi Akmenės, Alytaus, Kretingos, Palangos, Plungės ir kitų savivaldybių merai.
Vyko susitikimas su už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingu Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi ir su Europos Komisijos Aplinkos generalinio direktorato direktoriumi Kęstučiu Sadausku, atsakingu už žiedinę ekonomiką ir žaliąjį augimą. Su jais vizito dalyviai aptarė naujausią Europos žaliojo kurso iniciatyvą ir potencialias galimybes kiekvienam regionui Europai siekiant pereiti prie neutralaus poveikio klimatui ekonomikos.
Europos Komisijos prioritetus savivaldybių merams pristatė Europos Komisijos Komunikacijos generalinio direktorato vadovė Pia Ahrenkilde-Hansen. Taip pat vyko susitikimas, kurio metu Lietuvos savivaldybių vadovai su Europos Komisijos regioninės ir miestų plėtros generalinio direktoriaus pavaduotoju Normunds‘u Popens‘u analizavo Europos Sąjungos regioninę politiką 2021–2027 m. daugiametės finansinės perspektyvos kontekste.
Visiems Lietuvos savivaldybių merams, kurie atstovauja savo rajonams, svarbus vizito tikslas – Europos regioninės politikos ateitis, kurią pristatė Europos Parlamento Regioninio vystymosi komiteto pirmininko pavaduotojas Krzysztof‘as Hetman‘as. Taip pat vyko susitikimas su Europos Regionų komiteto generaliniu sekretoriumi Petr‘u Bližkovsky‘iu, kurio metu diskutuota apie regionų vaidmenį ir įtaką Europos Sąjungos teisės aktų priėmimo ir įgyvendinimo procese.
Lietuvos savivaldybių vadovai lankėsi Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. Čia susitiko su šios atstovybės vadove ambasadore Jovita Neliupšiene ir aptarė svarbiausius Lietuvos prioritetus Europos Sąjungoje. Taip pat savivaldybių vadovai susitiko su Lietuvos europarlamentarais. Susitikime dalyvavo Petras Auštrevičius, Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Liudas Mažylis, Juozas Olekas, Bronis Ropė.
Vizito metu vyko svarbūs pokyčiai, susiję su Jungtinės Karalystės išstojimu iš Europos Sąjungos. Todėl taip pat buvo pristatyta naujausia ir aktualiausia informacija, susijusi su šiuo vykstančiu procesu ir būsimais santykiais tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės.
„Pirmiausia aiškiai matomas bendras siekis, kad visa Europos Sąjunga juda žalios ir aplinkai draugiškos ekonomikos link. Tai labai svarbus ir tuo pat metu sudėtingas procesas, kuriame reikalingas bendras sutarimas ir kiekvieno šios didelės struktūros dalyvio prisidėjimas. Todėl diskusija ir nuolatinė komunikacija su rajonais, manau, yra labai svarbi ir naudinga. Taip pat prasidėję procesai dėl Europos Sąjungos narės išstojimo kelia daugybę klausimų, į kuriuos teisingiausi sprendimai turi būti rasti. Todėl tokių vizitų metu pasidalijama informacija leidžia dirbti kryptingai su visa Europos Sąjunga“, – vizitą į Europos Sąjungos institucijas apibendrina Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas.


Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt