Telšių miesto garbės piliečio vardo suteikimo istorijoje aiškėja naujų detalių

Parašė:  2020-07-14

Likus dienai iki Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kurio metu Garbės piliečio vardas buvo suteiktas arkivyskupui Kęstučiui Kėvalui, meras ir Tarybos nariai gavo kito kandidato Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataro Vytauto Puplausko sutikimą. Nors anksčiau buvo teigta, jog V. Puplauskas nesutiko būti teikiamas Telšių miesto garbės piliečio vardo kandidatų atrankos komisijai. Signataro pritarimą atsiuntęs visuomenininkas Faustas Meiženis siūlė politikams papildyti Tarybos sprendimą dėl Telšių miesto garbės piliečio vardo suteikimo įrašant ir V. Puplausko vardą ir pavardę.
Antanas NEKRAŠIUS
Tačiau didžioji dalis rajono išrinktųjų visuomenininko F. Meiženio siūlymą tarsi ignoravo. Posėdyje Telšių rajono savivaldybės tarybos nariui Algirdui Bacevičiui pasidomėjus, kodėl Taryba nesvarsto signataro V. Puplausko kandidatūros, buvo atsakyta: V. Puplauskas pats atsisakė dalyvauti Telšių miesto garbės piliečio atrankoje. Keista, bet apie dieną prieš posėdį gautą signataro sutikimą neužsiminė nei Tarybos nariai, nei Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.
Šalia minėto V. Puplausko raštiško sutikimo buvo prisegtas ir vyskupo, Telšių miesto garbės piliečio Jono Kaunecko laiškas merui K. Gusarovui. Laiške vyskupas apgailestauja, jog dėl kilusių intrigų bei kai kurių Tarybos narių nenoro Garbės piliečio vardas V. Puplauskui nebus suteiktas ir kvietė rajono vadovą „atitaisyti tokį negražų dalyką“.
Vyskupo J. Kaunecko laiškas merui
„Didžiai Gerbiamas Mere Kęstuti Gusarovai! Mane pasiekė žinia apie keistas intrigas Telšiuose.
Pirmiausia buvo paskleista žinia, kad svarstoma signatarą Vytautą Puplauską skelbti Telšių miesto garbės piliečiu. Visiems tai atrodė suprantama ir tinkama.
V. Puplauskas yra daug nusipelnęs Lietuvai ir Telšiams, daug yra prisidėjęs siekiant Lietuvos laisvės. Turbūt Jums žinoma, kaip aš vis kovojau už tikėjimo laisvę, už žmonių teises sovietiniais laikais. Signataras tiesiog nuolat mane rėmė. Be jo, ko gero, nebūčiau nė pusės savo veiklos įvykdęs. Svarbiausia, eidamas aukštas pareigas Telšiuose, V. Puplauskas nepraleido nė vieno sekmadienio pamaldų. Visiems buvo pavyzdys, kad negalima pasiduoti komunistams. O garbingasis Telšių vyskupas, Telšių miesto garbės pilietis Antanas Vaičius, sovietiniams laikams pasibaigus, sakydavo: „Be inžinieriaus V. Puplausko aš neįsivaizdavau atgautos Telšių vyskupijos kurijos atkūrimo“.
Dabar paplito žinia, kad V. Puplauskas netaps Telšių garbės piliečiu, nes yra Tarybos narių (Telšių rajono savivaldybės tarybos, – red.), tam prieštaraujančių. Jie teisinasi, kad atseit pats V. Puplauskas atsisako garbės piliečio vardo. Aš V. Puplauską gerai pažįstu. Jis labai kuklus žmogus. Todėl, jei jis pajuto mažiausią nepritarimą, jis ir atsisako.
Gerbiamas Mere, toks Jūsų Tarybos narių apsimestinis elgesys nepaprastai juokingas ir kvailas. Kada gi kas klausė apie sutikimą kitų garbės piliečių? Jei manęs būtų paklausę, taip pat būčiau atsisakęs. Vyskupas Kęstutis Kėvalas man taip pat sakė, kad niekas jo neklausė. Tai kam tada tas žaidimas su V. Puplausku? Telšių rajono savivaldybė, užuot pagerbusi, labai pažemino tokį garbingą žmogų, savo jėgas atidavusį Lietuvai. Tai tiesiog gėdinga.
Man labai nebesmagu prisipažinti, kad esu Telšių miesto garbės pilietis. Turite kokiu nors būdu atitaisyti tokį negražų dalyką.
To linkiu melsdamasis už Jus.“
Mero komentaras
Telšių rajono savivaldybės mero K. Gusarovo paprašėme pakomentuoti vyskupo J. Kaunecko raštą: jeigu arkivyskupo K. Kėvalo nebuvo klausta, ar sutinka jis tapti Telšių miesto garbės piliečiu, kodėl sutikimo reikalauta iš V. Puplausko? Kodėl buvo taikomi dvigubi standartai V. Puplausko atžvilgiu? Ar meras atsižvelgs į J. Kaunecko raginimą „atitaisyti tokį negražų dalyką“ bei ko bus imtasi?
Taip pat buvo įdomu, kodėl birželio 25 dieną vykusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kai buvo teikiama tiesos neatitinkanti informacija, jog V. Puplauskas atsisakė Garbės piliečio vardo, meras jos nepaneigė? Juk raštiškas signataro sutikimas buvo išsiųstas tiek merui, tiek kitiems Tarybos nariams?
„Arkivyskupo buvo klausta, ir jo raštiškas sutikimas gautas, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas. – Noriu priminti ar informuoti, kad Telšių miesto garbės piliečio vardo suteikimas vykdomas vadovaujantis Tarybos sprendimu patvirtinta tvarka – kandidatūras svarsto už tai atsakinga komisija. Buvau informuotas, kad gerbiamo V. Puplausko buvo klausta dėl sutikimo, tačiau jis šios kandidatūros tuomet atsisakė. Apie šį atsisakymą buvo pranešta ir per minėtosios komisijos posėdį. Todėl dvigubi standartai netaikomi, o prieš tuomet vykusį posėdį komisija neturėjo kandidatūrai reikalingų dokumentų, juolab net paties kandidato atsakymas dėl sutikimo būti pasiūlytam tuomet buvo neigiamas. Gerbiamo V. Puplausko sutikimas gautas po įvykusio komisijos posėdžio, todėl Jūsų minėtame birželio 25 dienos Tarybos posėdyje nebuvo jokių galimybių teikti sprendimo projektą dėl šios kandidatūros tvirtinimo. Nes, kaip ir kartojau prieš tai, kandidatūrą pirmiausia svarsto už tai atsakinga komisija ir tik jai pritarus taryba balsuodama vėliau ją tvirtina.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Dede parašė:

  Šventi vyskupo žodžiai ir nieko stipriau nepasakysi: tiesiog gėdinga

 2. Nesupratęs parašė:

  Bet labai įdomu, kad siūloma suteikti garbės piliečio vardą už tai, kad nepraleido nė vienų sekmadienio pamaldų, o ne už konkrečius darbus, kurių taip ir nežinau

 3. parašė:

  O Jablonskio kas nors atsiprašys?

 4. Telšiškis parašė:

  Nuo kada Faustas Meiženis tapo visuomenininku? Jis gi dirba kažkokio rajono savivaldybės administracijoje.

 5. Zofija parašė:

  O kada tarybos narių nebuvo apsimestinis ir apgailėtinas. Gaila, kad į politiką neina sąžiningi, padorūs, vertybių turintys žmonės. Todėl ir esame „s…ėje“. Todėl tuoj Telšiai taps vieta, kurioje senukams gera gyventi. Todėl ir užsiiminėja visokiomis nesąmonėmis vietiniai politikieriai pagal savo išprusimo lygš

 6. Žemaitis parašė:

  O kuom tas juodaskvernis jau taip Telšiams nusipelnė ????

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt