Telšių autobusų parkui ekonomiškai nenaudingi Telšių savivaldybės skelbiami pirkimai

Parašė:  2019-09-20

Rugsėjo pradžioje Telšių rajono savivaldybė pasirašė dvi sutartis dėl keleivių vežimo paslaugų vietiniais susisiekimo maršrutais. Pirmąją – „Keleivių vežimo paslaugos“ – laimėjo Šiauliuose įregistruota UAB „Ridvija“. Sutarties vertė – 443 393 Eur. Antrąją – „Mokinių vežimo paslaugos maršrutu Telšiai–Nevarėnai“ – laimėjo UAB Mažeikių autobusų parkas. Sutarties vertė – 10 229 Eur.
Keisčiausia yra tai, kad nė viename minėtame pirkime nedalyvavo Savivaldybei priklausanti UAB Telšių autobusų parkas.
Antanas NEKRAŠIUS
Du Savivaldybės skelbti pirkimai
Telšių rajono savivaldybės skelbtas atviras konkursas „Keleivių vežimo paslaugos“ vykdytas šių metų rugpjūčio 8 dieną. Jame norą dalyvauti pareiškė dvi įmonės: UAB „Ridvija“ ir UAB „Prie Luksto“.
Šiauliuose registruota UAB „Ridvija“ pasiūlė mažiausią paslaugos kainą – 443 393,94 Eur. Antroje vietoje liko UAB „Prie Luksto“. Varniškių įmonė pateikė 40 000 Eur „riebesnę“ paslaugos kainą – 483 702 Eur.
Kaip jau minėta, su mažesne kaina pirkimą laimėjo „Ridvija“. Sutartį su įmone Telšių rajono savivaldybė pasirašė rugsėjo 6-ąją (galioja iki 2022 m.).
2018 m. UAB „Ridvija“ pardavimų pajamos siekė iki 2 mln. Eur be PVM. Bendrovė keleivių vežimo paslaugas teikia daugelyje šalies savivaldybių: Klaipėdos, Panevėžio, Vilniaus, Pakruojo ir kt.
Paskelbtos mažos vertės apklausos „Mokinių vežimo paslaugos maršrutu Telšiai–Nevarėnai“ laimėtojas buvo nustatytas rugsėjo 10 dieną. Šį kartą pirkime dalyvavo jau trys įmonės: UAB Mažeikių autobusų parkas, UAB „Ridvija“ ir UAB „Prie Luksto“. Pasiūlęs mažiausią kainą laimėtoju pripažintas Mažeikių autobusų parkas (10 229,25 Eur). „Ridvija“ siūlė 16 954,56 Eur, „Prie Luksto“ – 28 257,60 Eur. Sutarties galiojimo laikas – iki 2021 m.
Prašys direktoriaus paaiškinimo
Kaip jau tikriausiai pastebėjote, nė viename Savivaldybės skelbtame pirkime nedalyvavo UAB Telšių autobusų parkas. Kodėl? Mūsų įmonė, lyginant su pirkimą laimėjusia „Ridvija“, atrodo pakankamai konkurencinga. Remiantis „Verslo žinių“ įmonių katalogo duomenimis, abiejų bendrovių pardavimo pajamos 2018 m. siekė nuo 1 mln. Eur iki 2 mln. Eur, Telšių autobusų parkas turi 32 transporto priemones, „Ridvija“ – 43 (bet ir darbų apimtys kur kas didesnės), Telšių bendrovėje dirba 53 darbuotojai, šiauliškių – 62. Tačiau mūsiškiai, paskelbus keleivių vežimo pirkimus, kažkodėl liko nuošalyje.
Tokia įmonės pozicija nepatenkinti buvo ir Telšių rajono savivaldybės vadovai. „Labai įdomi situacija, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. – Esu įpareigojęs Savivaldybės administracijos direktorių, kad išsiaiškintų, kodėl Telšių autobusų parkas nedalyvavo pirkimuose.
Šiandien negaliu vertinti, nes neturiu visos informacijos. Tik atgarsiai – esą bendrovė neturi autobusų… Tai, kad įmonė nedalyvauja pirkimuose, t. y. nesiekia gauti tiesioginių pajamų, o mūsų Savivaldybės pinigai iškeliauja kitoms įmonėms – yra didelis signalas. Jeigu nebus įvardyta rimtų priežasčių, kodėl taip pasielgta, manau, lauks labai rimtas pokalbis su Telšių autobusų parko direktoriumi.“
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas šiuo klausimu nedaugžodžiavo. Esą greitu laiku bus sudaryta nauja UAB Telšių autobusų parko valdyba (šiandien veikia nepilnos sudėties valdyba, – red.), kuriai bus suformuluotos konkrečios užduotys, siekiant išsiaiškinti, kodėl įmonė minėtuose pirkimuose nedalyvavo.
UAB Telšių autobusų parko valdybos narys, Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vedėjas Edmundas Vaitkevičius vertinti tokią bendrovės poziciją atsisakė. Esą trūksta informacijos: „Tai, kad pirkimuose nedalyvavo, dar nereiškia, kad direktorius blogai dirba. Reikia įvertinti visas aplinkybes, kodėl taip buvo pasielgta. Aš jų nežinau“, – kalbėjo E. Vaitkevičius ir pabrėžė, jog valdyba, kai jai vadovavo buvęs Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Žebrauskas, ne kartą yra raginusi įmonės vadovą dalyvauti skelbiamuose pirkimuose.
Ekonomiškai nenaudinga?
Telefonu susisiekėme su Telšių autobusų parko direktoriumi Sauliumi Bucevičiumi. Vadovo pasiteiravus, kodėl bendrovė nedalyvavo Savivaldybės skelbtuose pirkimuose, kitame laido gale išgirdome atsakymą: „O kodėl turėjo?“ Čia pat direktorius pareiškė esantis pasitarime ir negalintis kalbėti.
Kiek vėliau pokalbį su S. Bucevičiumi atnaujinome. Direktorius pasakojo, jog dalyvauti Savivaldybės skelbtuose pirkimuose atsisakyta atlikus skaičiavimus: „Ar jūs skaitėte sąlygas? Mes neturime rezerve vienuolikos transporto priemonių. Be to, tektų samdyti papildomai dar ir 11 darbuotojų. Darbo užmokestis, transportas, jo priežiūra ir išlaikymas, degalų sąnaudos – viską suskaičiavome ir nusprendėme, jog Savivaldybės skelbtas pirkimas įmonei yra ekonomiškai nenaudingas“, – tvirtino Telšių autobusų parko direktorius.
Paklaustas, kokie skaičiai minėtuose pirkimuose bendrovei būtų buvę ekonomiškai naudingi, S. Bucevičius atsakė, jog išduoti skaičiuoklės negali, nes tai pakenktų įmonei konkuruoti su kitomis. Tačiau su kuo konkuruoja įmonė nedalyvaudama paslaugų pirkimuose, taip ir liko neaišku…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Bebras parašė:

    Autobusų parkas ruošiamas prichvatizavimui – bus visiškai nustekentas ir už 1 Eur parduotas savai chebrytei. Kitaip negalima paaiškinti to fakto, kad konkurso sąlygos yra taip paruošiamos, kad Telšių autobusų parkas negalėtų dalyvauti konkurse. O už tai jau atsakingas administracijos direktorius I. Motiejūnas. Bet jam nėra kada atlikti savo tiesioginių pareigų, nes vieši piarai stadione ir foto sesijos su mokinukais užima daug laiko.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar lankote muziejus nemokamai paskutinį mėnesio sekmadienį?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt