Telšiškiai – tarptautiniame Baltijos šalių senjorų šokių festivalyje

Parašė:  2019-07-26

Senjorų šokiai šiuo metu tiek Lietuvoje, tiek ir Europoje tampa vis populiaresni. Šių kolektyvų repertuaruose vyrauja ne tik šalies folkloriniai šokiai, bet ir tarptautiniai, tokie kaip graikų, prancūzų, turkų, latvių, estų, ispanų ir kitų šalių šokiai. Senjorai, atlikdami įvairių tautų šokius, plačiau susipažįsta su tų tautų kultūros ir folkloro ypatumais ir savita šokio kultūra.
Tarptautinis Baltijos šokių festivalis „Baltijos tautų šokis rožių vainiko karūnoje“ vyko birželio 29 dieną Jelgavos mieste, Latvijoje. Šio miesto senjorių šokių kolektyvas „Rudens rožė“ šventė savo penkiolikos metų įsikūrimo jubiliejų, tad neatsitiktinai festivalis ir buvo surengtas Jelgavoje. Dalyvavo vienuolika kolektyvų, tarp jų – du iš Lietuvos. Mūsų šaliai atstovavo senjorių šokių kolektyvas „Pinavija“ iš Telšių ir linijinių šokių kolektyvas iš Plungės.
„Pinavija“ atliko keturis solinius šokius. Pirmą šokį „Lelinderis“ mūsų kolektyvas skyrė Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejui. Antrą šokį šokome kartu su dviem Latvijos kolektyvais. Kitus du šokius šokome antrojoje festivalio dalyje, o publika vis kvietė pakartoti.
Šventėje, be tautinių šokių, buvo šokami ir tarptautiniai šokiai. Juos atliko vienuolika kolektyvų. Tai buvo puikus reginys, kai visa salė (163 dalyviai) šoka prancūzų kadrilį arba ispanų maršą ir pats jautiesi tarytum XIX amžiaus diduomenės baliuje, kai kojos pačios juda bendru ritmu.
Praėjus savaitei Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Telšių rajono bendrijos senjorių kolektyvas „Pinavija“ vėl dalyvavo senjorų šokių kolektyvų festivalyje Latvijoje, Iecavoje. Šventę organizatoriai rengė pirmą kartą, joje dalyvavo šeši kolektyvai iš Latvijos ir mes, telšiškiai.
Kiekvienas šokių kolektyvas atliko iš įvykusio seminaro Jelgavoje programinius ir tris solinius šokius.
Su Bauskės ir Iecavos senjorių šokių kolektyvais mus sieja draugystė ir kultūriniai mainai.
Kad kelionė įvyktų, padėjo Seimo narys Valentinas Bukauskas ir Nevarėnų kultūros centro direktorius Albinas Šmukšta.
Senjorių šokių kolektyvo „Pinavija“ narė Genovaitė MARTINAITIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt