„Tautinis paveldas – žemaičių ir tautodailės metų sandūroje“

Parašė:  2020-02-14

Telšių Žemaitės dramos teatre vyko viešosios įstaigos Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros kartu su Žemės ūkio ministerija ir Tautodailininkų sąjunga organizuotas informacinis renginys „Tautinis paveldas – žemaičių ir tautodailės metų sandūroje“, skirtas tradiciniams amatininkams ir tautinio paveldo kūrėjams, aktyviems ir kuriantiems bendruomenių nariams, kurie nėra sertifikavę savo gaminių.
Turiningo, naudingo renginio susirinkusiesiems palinkėjo Telšių rajono savivaldybės kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas ir šio susitikimo moderatorius VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus vedėjas Paulius Uleckas.
Renginio tikslas – supažindinti kuriančią ir aktyvią vietos bendruomenę su tautinio paveldo filosofija, valstybės parama ir veikla, skirta tautiniam paveldui išsaugoti ir puoselėti; atskleisti tautinio paveldo kūrėjų specifikos ypatumus ir palyginti su kitų kūrėjų veiklomis; pristatyti tautinio paveldo gaminių sertifikavimo idėją, tikslus ir naudą visuomenei ir kūrėjui; paskatinti vietos bendruomenę ir jos lyderius puoselėti tautinį paveldą, vienyti jėgas, steigti tradicinių amatų centrus.
Pranešimus skaitė Tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas – „Tautinio paveldo, tautodailės ir amatų dermė“; Žemės ūkio ministerijos Mokslo ir inovacijų skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Belevičienė – „Tautinio paveldo produktai, jų apsauga, rinka ir amatų plėtra“; VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus specialistė Vaiva Petrauskienė – „Tautinis paveldas informacinėse sistemose. Paieška, galimybės ir nauda“; VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus specialistė Birutė Basiulienė – „Tautinio paveldo gaminių sertifikavimas. Privalumai bei įpareigojimai“; VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus vedėjas P. Uleckas – „Specialieji prekių ženklai Lietuvos rinkoje, jų reikšmė, nauda, pridėtinė vertė ir galimybės“.
Pranešėjai atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt