Tarybos nariai pasirašė VšĮ „Soneima“ ir Savivaldybės skyrybų dokumentus

Parašė:  2019-11-15

Praėjusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai pritarė sprendimo projektui, kuriuo buvo suteiktas leidimas parduoti Savivaldybei nuosavybės teise priklausančias VšĮ „Soneima“ dalininko teises. Pradinė aukcione ketinamų parduoti viešosios įstaigos dalininkų teisių kaina – 300 Eur.
Už sprendimą balsavo 15 Tarybos narių, prieš buvo 5, susilaikė – 3.
Antanas NEKRAŠIUS
VšĮ „Soneima“ įsteigta 2007 m. Jos dalininkai: Telšių rajono savivaldybė ir Laima Jurytė-Zakarauskienė. Abu visuotiniame dalininkų susirinkime turi po 1 balsą. Tapdama įstaigos dalininke Savi valdybė įnešė 1 000 Lt (289,62 Eur) turtinį įnašą.
Sprendimo projektas parengtas atsižvelgiant į vienos iš VšĮ „Soneima“ dalininkių – L. Jurytės-Zakarauskienės išsakytas mintis šių metų liepos mėnesį vykusio dalininkų susirinkimo metu. Esą šiandien viešoji įstaiga neatitinka nevyriausybinės organizacijos statuso, todėl negali dalyvauti daugelyje projektų. Viena iš galimybių VšĮ „Soneima“ tapti nevyriausybine organizacija yra Telšių rajono savivaldybei parduoti nuosavybės teise priklausančias dalininko teises.
Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Rimantas Adomaitis, pristatydamas minėtą klausimą Telšių rajono savivaldybės tarybai, informavo, kad dauguma jo vadovaujamo komiteto narių pritarė ketinimams parduoti aukcione Savivaldybei priklausančias VšĮ „Soneima“ dalininko teises, tačiau pradinę sumą pasiūlė suapvalinti iki 300 Eur (pradžioje buvo siūlyta nustatyti buvusio Savivaldybės įnašo steigiant įstaigą – 1 000 Lt (289,62 Eur) sumą).
Tačiau Tarybos nariai ėmė abejoti, ar siūloma pradinė aukciono suma nėra per maža. „Į VšĮ „Soneima“ investavome per 300 tūkst. Eur, o siūlome parduoti savo dalį už 300 Eur, – teigė Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Martinas Leščiauskas. – Direktoriui mokamas didžiulis atlyginimas, visos kitos įstaigos išlaidos padengiamos biudžeto lėšomis. Kaip dalininkai turėtume įsivertinti per tuos metus bendrai užgyventą turtą ir priklausomai nuo jo nustatyti dalininko teisių pardavimo aukcione minimalią sumą.“
M. Leščiauskui antrino Tarybos narys Algirdas Bacevičius: „Šiuo sprendimu Jūs norite padaryti dovaną L. Jurytei-Zakarauskienei. Už ką? VšĮ „Soneima“ įsteigė du dalininkai – L. Jurytė-Zakarauskienė ir Savivaldybė. Savivaldybė sumokėjo dešimt kartų didesnį įnašą už L. Jurytės-Zakarauskienės ir dar suteikė papildomai patalpas. Per dvylika metų iš Savivaldybės biudžeto įstaiga gavo daugiau kaip 340 tūkst. Eur. Buvo perkamas turtas, paslaugos. Norėtume sužinoti, kokį turtą turi, kiek pinigų yra sąskaitoje ir pan. Šiandien vyksta skyrybų byla ir Savivaldybės dalis tik 300 Eur?! Tai yra lėšų švaistymas! Mažiausiai, kas turėtų būti padaryta – tai atlikta inventorizacija ir auditas. Juk šia istorija susidomės Valstybės kontrolė, Specialiųjų tyrimų tarnyba… Vėl nuskambėsime per visą Lietuvą!“
Reaguodamas į Tarybos narių išsakytas mintis Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas pabrėžė, jog tie siūlomi 300 Eur yra pradinė kaina, už kurią dalininko teisės bus parduodamos aukcione. „Kaina išaugs arba neišaugs. Mes nieko neatiduodame niekam. Yra aukcionas, kuriame gali dalyvauti visi“, – teigė meras.
„Kodėl aš nebalsuosiu už šį sprendimą? – į diskusijas įsiliejo Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Jolanta Rupeikienė. – Visų pirma turi būti bendras Tarybos narių sutarimas. Antra – tiesiog morališkai nėra teisinga šiandien versti litus į eurus. Kitas dalykas, ši įstaiga buvo nuolat globojama, ja ypatingai rūpintasi. Jeigu viskas būtų buvę skaidru ir teisinga – aš nieko nesakyčiau. Bet man kelia įtarimų tas nuolatinis maitinimas… Atidėkime sprendimą ir nepiktinkime žmonių. Vėl sakysite, kad viskas pagal įstatymus, tačiau ne viskas, kas teisėta, yra teisinga.“
Atidėti sprendimo priėmimą siūlė ir opozicijoje esančios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovai. „VšĮ „Soneima“ vykdo reikalingą socialinę veiklą mūsų visuomenėje. O kas bus po atsiskyrimo? Gal įstaiga nustos veikti nebeturėdama santykio su Savivaldybe? Siūlyčiau susilaikyti šiuo klausimu“, – ragino frakcijos seniūnas Mantas Serva.
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius politikams aiškino, jog visų pirma Savivaldybė parduoda ne savo turtą, bet savo dalį įstaigoje su visa veikla, darbuotojais, nuostoliais ir dalimi turto: „Antra – Savivaldybė neparduoda savo dalininko teisių L. Jurytei-Zakarauskienei. Ji savo dalį parduoda aukcione, kuriame gali dalyvauti tiek tas pats M. Leščiauskas, tiek A. Bacevičius.“ Anot A. Lukavičiaus, Savivaldybė, parduodama savo dalį, neatsiriboja nuo įstaigos: kiekvienais metais biudžete yra numatomos lėšos, skirtos projektinei veiklai remti, taip pat – ir skatinti neįgaliųjų įdarbinimą. „VšĮ „Soneima“ nebus užkirstas kelias ateityje dalyvauti projektinėje veikloje: teikti projektus, gauti finansavimą. Bet tai nebus tiesioginis finansavimas – tai bus projektinis finansavimas, – kalbėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. – Jeigu Savivaldybė parduos dalininko teises aukcione – VšĮ „Soneima“ ne tik kad toliau galės dalyvauti projektinėje veikloje, bet įstaiga galės dalyvauti ir veikloje, kuri yra finansuojama iš valstybės, ko negalėjo daryti iki šiol.“
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys M. Leščiauskas, išklausęs A. Lukavičiaus kalbą, replikavo, jog galbūt Savivaldybė turėtų pačiai L. Jurytei-Zakarauskienei pasiūlyti parduoti dalininko teises sumokant jos įmokėto įnašo dydį – 38 Eur.
„Mano nuomone, prieš priimant sprendimą viešojoje įstaigoje turėtų būti atliktas auditas, kuris padėtų mums nustatyti realią pradinę kainą, o ne juokingus 300 Eur, – teigė Tarybos narė Janina Bucevičė. – Direktorius toje įstaigoje tikrai gauna labai didelį atlyginimą, o darbuotojai – minimumą. Įsitikinkime, ar tikrai verta parduoti dalininko teises, o galbūt atvirkščiai – nusipirkti kito dalininko dalį.“
„Nepritarčiau, kad Savivaldybei reikėtų kurti dar vieną įstaigą, nes ir taip nesuvaldome… Šiais metais sudėtinga situacija su finansais, ir dar kurti papildomą įstaigą – nepritarsiu niekada“, – pareiškė Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas ir pakvietė Tarybos narius apsispręsti balsuojant.
Už sprendimą balsavo 15 Tarybos narių, prieš buvo 5, susilaikė – 3.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Monkey parašė:

    Beždžioniskas biznis

  2. Dings parašė:

    Laikykitės vyrai. Aš nupirksiu

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt