Taryba patvirtino mokesčių lengvatas verslui

Parašė:  2020-07-10

Birželio mėnesį Telšių rajono savivaldybės taryba priėmė nemažai sprendimų, kuriais siekiama padėti rajono verslininkams įveikti dėl pandemijos ir Respublikos gatvėje vykstančių rekonstrukcijos darbų kilusius sunkumus. Vienu sprendimu suteikta nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių už 2020 m. lengvata verslininkams, susidūrusiems su neigiama karantino režimo apribojimų įtaka, kitu – nuo vietinės rinkliavos mokesčio (kintamosios dalies) už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą atleisti verslo subjektai, vykdantys komercinę veiklą rekonstruojamoje Respublikos gatvėje, trečiu – suteikta galimybė visiems verslo subjektams, vykdantiems veiklą rekonstruojamoje ar remontuojamoje gatvėje, kreiptis į Savivaldybę dėl nekilnojamojo turto, žemės, valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų taikymo.
Antanas NEKRAŠIUS
Pagalba nukentėjusiesiems nuo COVID-19
Sprendimas dėl nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų mokesčių mokėtojams, nukentėjusiems nuo COVID-19, parengtas atsižvelgiant į Telšių rajono verslininkų kreipimąsi ir Vyriausybės rekomendacijas savivaldybėms taikyti mokesčių lengvatas verslui, susiduriančiam su neigiama karantino režimo apribojimų įtaka.
Savivaldybės biudžeto sąskaita nuo 25 proc. nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių už 2020 m. mokėjimo atleisti mokesčių mokėtojai, kurie buvo įrašyti į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sudarytą mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą. Tokiu būdu siekiama padėti verslui mažinti nuostolius ir atsitiesti po patirtų sunkumų paskelbus karantiną Lietuvos Respublikoje.
Telšių rajono savivaldybės taryba taip pat numatė, kad jeigu mokesčio mokėtojas nebuvo įrašytas į VMI sudarytą Telšių rajono mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą, tačiau buvo tiesiogiai paveiktas susiklosčiusios epideminės COVID-19 situacijos Telšių rajone (mieste), jis galės pateikti Savivaldybės administracijai laisvos formos prašymą mokesčių lengvatoms gauti.
Kartu su prašymu verslininkai privalės pateikti ir informaciją apie patirtus nuostolius, įrodymus bei kitas svarbias aplinkybes, kurių pagrindu būtų galima objektyviai įvertinti prašymo suteikti mokesčių lengvatą pagrįstumą.
Siūloma mokesčių lengvata netaikoma nekilnojamajam turtui, kuris 2020 m. pripažintas apleistu ar neprižiūrimu nekilnojamuoju turtu, ir žemei, kuri 2020 m. buvo įtraukta į nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašą.
Gegužės 27 dienos duomenimis, į VMI sudarytą mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo COVID-19, sąrašą iš viso yra įtraukti 50 833 juridiniai asmenys, iš kurių 503 įregistruoti Telšių rajono savivaldybėje.
Suteikus 25 proc. nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatą verslo subjektams 2020 m. mokestiniu laikotarpiu, Savivaldybės biudžetas netektų 249 tūkst. Eur pajamų, iš jų: 2020 m. – apie 141 tūkst. Eur, 2021 m. – apie 108 tūkst. Eur.
Atsižvelgta į Respublikos g. verslininkų prašymus
Kitu sprendimu Telšių rajono savivaldybės taryba papildė Mokesčių lengvatų teikimo verslo subjektams taisykles. Jose įrašytas punktas, kuriuo įteisinta galimybė visiems verslo subjektams, vykdantiems veiklą rekonstruojamoje ar remontuojamoje gatvėje, kai sutrikdoma jų veikla dėl uždaryto autotransporto ar pėsčiųjų eismo, kreiptis į Savivaldybę dėl mokesčių lengvatų taikymo. Dėl lengvatos taikymo verslo subjektai kiekvienas individualiai turėtų kreiptis raštu taisyklėse nustatyta tvarka.
Sprendimas parengtas atsižvelgiant į Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Telšių filialo kreipimąsi, uždarųjų akcinių bendrovių „Beržūna“ ir „Kauno saulėtekis“ prašymus, kuriuose nurodoma, jog dėl vykdomų rekonstrukcijos darbų Respublikos gatvėje uždarius eismą verslininkai negali vykdyti veiklos, patalpų nuomininkai nutraukia nuomos sutartis. Todėl prašoma Tarybos atleisti Respublikos gatvės verslo subjektus nuo Savivaldybės biudžetui tenkančių mokesčių (nekilnojamojo turto, žemės, valstybinės žemės nuomos).
Dėl suteiktos lengvatos Respublikos g. verslininkams Savivaldybės biudžetas gali netekti apie 18 tūkst. Eur.
Atliekų rinkliavos lengvatos
Dėl Respublikos gatvės rekonstrukcijos darbų sunkioje situacijoje atsidūrusio verslo buvo gautas dar vienas raštas iš Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Telšių filialo. Verslininkai prašė suteikti papildomų atliekų rinkliavos lengvatų.
Atsižvelgdama į susiklosčiusią situaciją Telšių rajono savivaldybės taryba pritarė sprendimui, kuriuo verslo subjektai, vykdantys komercinę veiklą Respublikos gatvėje, buvo atleisti nuo vietinės rinkliavos mokesčio (kintamosios dalies) už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą. Lengvata bus taikoma laikotarpiui nuo autotransporto priemonių eismo uždarymo pagrindinėje miesto gatvėje iki bus ribojamas eismas.
Telšių regiono atliekų tvarkymo centro duomenimis, Respublikos gatvėje yra 92 verslo subjektai, iš jų 48 naudojasi individualiais atliekų surinkimo konteineriais (kovo, balandžio, gegužės mėn. apie 30 verslo subjektų konteineriai buvo ištuštinti), 44 naudojasi bendrojo naudojimo konteineriais. Įvertinus paskaičiuotą rinkliavos sumą verslo subjektams už 2020 m. nuo gatvės uždarymo iki šio laikotarpio bei preliminariai susidarysiančią sumą iki metų pabaigos kompensuotina kintamoji rinkliavos dalis sudaro apie 4,5 tūkst. Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telšiškis parašė:

    Lengvatos verslui ar kai kuriems verslininkams? Realiai, tai paimami visų sunešti pinigai, ir atiduodami verslininkams, lyg kiti nenukentėjo nuo pandemijos. Eilinį kartą neteisingai perskirstomos savivaldybės- valstybės lėšos. Turtingieji laimi, o vargšams nieks netiesia pagalbos rankos, lyg jie niekam neįdomūs…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt