Švenčiant trise, sugyventinis iš pavydo primušė moterį

Parašė:  2018-11-09

Iš komandiruotės Vilniuje į Telšius pas sugyventinę savaitgaliui sugrįžęs telšiškis iš pradžių draugiškai šventė susitikimą, o paskui žiauriai sumušė moterį. Kaip jis pats prasitarė – neigiamai suveikė pavydas.
Giedra AKAVICKIENĖ
Žada gydytis priklausomybę
Telšių apylinkės teismo Telšių rūmų teisėja Audronė Alčauskienė teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje R. B. kaltinamas tuo, kad smaugdamas du kartus sukėlė fizinį skausmą šeimos narei – sugyventinei.
Bylos duomenimis, telšiškis R. B., 2018 m. rugsėjo 22 d., apie 18 val., savo namuose per išgertuves tyčia suduodamas kumščiu sugyventinei I. A. į dešinę akį bei rankomis suimdamas už kaklo ir jį spausdamas, sukėlė fizinį skausmą.
Kitą dieną smurtas vėl pasikartojo: apie 19 val. namuose neblaivus vyras (nustatytas sunkus, 3,01 prom., girtumas) išgertuvių metu tyčia spyrė sugyventinei I. A. į krūtinę ir ne mažiau kaip tris kartus kumščiu sudavė į veidą, galvą, vėl smaugė.
Kaltinamasis R. B. savo kaltę pripažino. 2018 m. rugsėjo 21 d., penktadienį, grįžęs iš komandiruotės, vyras nusipirko alaus ir kartu su sugyventine gėrė. Šeštadienį vėl gėrė. Sekmadienį po pietų į išgertuves įsijungė draugas G. R.
Dėl girtumo kaltinamasis daug ko nepamena, taip pat tiksliai nebežino, dėl ko susipyko su sugyventine, bet, kaip įtaria, galimai iš pavydo. Smurtautojas moteriai spyrė, sudavė rankomis ir smaugė. Vyriškis tikino, jog dėl padarytų nusikaltimų labai gailisi, ir atsiprašo nukentėjusiosios, nori gydytis priklausomybę nuo alkoholio.
Pažvelgusi į veidrodį – išsigando
Nukentėjusioji I. A. ikiteisminio tyrimo metu atskleidė drauge su R. B. gyvenanti apie dvejus metus. Šiuo metu gyvena nuomojamame bute. Kai draugas blaivus, jiedu gerai sutaria, tačiau išgėręs vyras tampa agresyvus.
Pastaruoju atveju, moters teigimu, smurtas prasiveržė, galima sakyti, visai dėl niekų. Nuo penktadienio vakaro girtaujant, šeštadienį, apie 18 val., sugyventinis paprašė į mobiliojo ryšio telefoną įdėti SIM kortelę, o ji atsisakė.
Nepaklusnumas taip supykdė vyrą, kad šis iškeikė moterį, rėžė kumščiu į akį, po to smaugė. Kad ir kaip blogai jautėsi, tąkart nukentėjusioji policijos nekvietė.
Kitą dieną pažvelgusi į veidrodį, moteris nustėro – akis buvo pamėlynavusi. Nepaisant vakarykščio nesusipratimo, pora pratęsė linksmybes, o prie jų prisijungė į svečius atėjęs draugas G. R.
Auka tvirtino, kad apie 19 val. visiškai be jokios priežasties sugyventinis ją iškeikė ir vėl smaugė. Šaukdama moteris prašė svečio pagalbos. Tas nuramino siautėjantį sugyventinį ir iškvietė policiją.
Džentelmenas puolė į pagalbą
Netikėtai liudytoju tapęs G. R. pasakojo, kad paskambinęs draugas R. B. pakvietė išgerti. Atėjęs pamatė, kad moters dešinė akis sutinusi ir pamėlynavusi. Geriant degtinę, apie 19 val., R. B. be jokios priežasties atsistojęs spyrė sugyventinei I. A. į krūtinę, išvadino žeminančiais žodžiais, sudavė į veidą, šaukė, kad užmuš. Žinoma, džentelmenas puolė gelbėti moters.
Nukentėjusioji tvirtino bijanti smurtaujančio sugyventinio. Beje, jis teistas net keturis sykius, daugumą kartų už smurtinius nusikaltimus, o pastarąjį kartą nusikalto dar teistumui neišnykus.
Pripažintas kaltu
Bylą išnagrinėjęs teismas nutarė R. B. pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas ir paskyrė galutinę subendrintą bausmę – šešis mėnesius laisvės atėmimo su 5 MGL dydžio, t. y. 188,30 Eur, bauda.
Paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas vieneriems metams, įpareigojant per visą bausmės atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei gydytis priklausomybę nuo alkoholio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt