Šimtas pirmosios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės Telšiuose

Parašė:  2019-02-22

Vasario 16-osios paminėjimas Telšiuose prasidėjo trispalvių mašinų paradu Žemaitijos sostinės gatvėmis iki Nepriklausomybės aikštės, kur vyko iškilminga Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimo ceremonija. Susirinkusiuosius pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, Jo Ekscelencija Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, LR Seimo narys Valentinas Bukauskas.
Aurelija SERVIENĖ
Vakarop telšiškiai rinkosi į šventinį Vasario 16-osios koncertą Telšių arenoje. Renginio metu pasidžiaugta tais, kurie visus 2018 metus savo gražiomis iniciatyvomis ir projektais šventė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Iš visų iniciatyvų buvo išrinkta 11 ryškiausių ir plačiausiai į visuomenę pasklidusių projektų. Jų autoriai buvo apdovanoti šventinio padėkos vakaro metu.
Sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės meras P. Kuizinas: „Jūs, aš, mes visi esame Lietuva! Ir mes visi kuriame Lietuvą darydami darbus, pindami mintis, svajones ir besišypsodami vieni kitiems. Šitaip sudarydami stiprybę Lietuvos bendruomenės, kuri visam pasauliui parodė, kad gali būti stipri ir yra stipri, ir bus stipri.“
Šventinis koncertas
Šimtas pirmųjų Lietuvos valstybės atkūrimo metinių proga telšiškiams padovanotas įspūdingas koncertas. Muzikiniais kūriniais džiugino operos solistas Merūnas Vitulskis, scenos primadona Rosita Čivilytė ir pirmuosius žingsnius didžiojoje scenoje žengianti televizijos projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Gerda Šukytė.
Šventę šokiais papuošė Telšių kultūros centro šokių grupė „Žingsniai“ (vad. L. Šiaudkulienė) ir Sportinių šokių klubo „Vėlunga“ pora Rokas ir Greta (vad. D. Butkienė).
Renginį vedė kino ir teatro aktorius Jokūbas Bareikis.
Talkinant scenos grandams, į areną susirinkę telšiškiai sudainavo Maironio „Lietuva brangi“.
Šventiniame padėkos vakare pirmoji padėka atiteko Telšių miesto metraštininkui, fotografui Mečislovui Šilinskui – už išleistą fotografijų albumą, kuriame šimto metų Telšių miesto istorija, žmonės, asmenybės, vardai. Gaila, tačiau pats nominantas į šventę atsiimti apdovanojimo negalėjo atvykti – dėl garbaus savo amžiaus ir pašlijusios sveikatos. Fotografas perdavė visiems linkėjimus, o kiekvienam laureatui – po savo knygą.
Padėkota Telšių apskrities laikraščio „Telšių ŽINIOS“ kolektyvui – už surinktą ir išleistą knygą „100 sveikinimų Lietuvai iš Telšių“, kur įvairiausių sričių atstovai išsakė savo mintis ir linkėjimus Lietuvai ir jos žmonėms.
Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos bendruomenė apdovanota už idėją – Nepriklausomybės Akto pasirašymo inscenizaciją, kuri sulaukė atgarsio LR Prezidentės inicijuotoje akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Padėkota gimnazijos istorijos mokytojai Gitanai Piktužytei ir lietuvių kalbos mokytojai Kristinai Ežerskienei.
Pergalę šventė Telšių miesto jaunimo grupė „Laisvės vaikai“ ir jų projektas „Šimtas laimės akimirkų“ apie paprastus, bet kartais taip reikalingus dalykus: nemokamas šypsenas, apkabinimus, džiugias akimirkas ir laimę, kuri dvigubėja, kai daliniesi.
Tarp nominantų – Vitalijaus Praspaliausko patriotiškumu dvelkiantis projektas, kuris prieš metus nustebino Telšių miesto gyventojus ir atvykusius svečius. Tai – ledo skulptūra „Gedimino stulpai“.
Dar vienas apdovanojimas atiteko Nevarėnų kultūros centro bendruomenei, įgyvendinusiai projektą „Alsuoju šimtmečio dvasia“. 10 savaičių Nevarėnų miestelio erdvėse vyko pažintiniai renginiai apie 1918–2018 metų laikotarpį.
Plojimais palydėtas Telšių rajono pradinio ugdymo pedagogų metodinės tarybos įgyvendintas projektas „100 legendų ir padavimų apie Lietuvą“. Į šį projektą įsitraukė 14 Telšių rajono mokyklų. Pradinių klasių moksleiviai aplankė 40 įvairiausių rajono įstaigų, kuriose skaitė įdomiausias, vaizdingiausias legendas apie savo kraštą.
Apdovanota Telšių socialinių paslaugų centro bendruomenės idėja – trispalvėmis vėliavėlėmis buvo papuošta daugiau nei šimtas langų. O svarbiausia, jog į visą procesą buvo įtraukti vaikai iš socialiai pažeidžiamų šeimų, vaikai, kurie kirpdami geltoną, žalią, raudoną spalvas, gavo neįkainojamą pilietiškumo pamoką.
Už šimtmečiui skirtą paminklą prie Germanto ežero apdovanojimas įteiktas VĮ Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioniniam padaliniui ir buvusiam ilgamečiui urėdui Bronislavui Baniui.
Padėkota Kaunatavos kaimo bendruomenei ir jos pirmininkui Remigijui Gailiui – už kaimui padovanotą paminklą, kuris primins, kas yra būdinga Kaunatavos kraštui – obelis ir jos subrandinti vaisiai.
Už paminklą, skirtą Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, Lauko Sodoje padėkota Lauko Sodos bendruomenei ir jos pirmininkui Justui Dapkui.
Renginyje simboliškai atverti vartai į Žemaitijos metus: Telšių rajono savivaldybė kiekvienai rajono bendruomenei įteikė po Žemaitijos vėliavą. Palinkėta naujų idėjų, projektų, sumanymų, kurie visus stebintų šiais Žemaitijai įsimintinais metais. Tik žiūrovai stebėjosi, kodėl ši ceremonija surengta arenos kamputyje, paskubomis pribėgant prie bendruomenių pirmininkų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt