Šildymo sistemos pertvarka daugiabutyje: kokių priemonių reikėtų imtis?

Parašė:  2019-10-15

Renovuodami savo daugiabutį daugiausiai naudos sulauksite vykdydami kompleksinį pastato atnaujinimą. Tokios daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) priemonės kaip šildymo sistemos atnaujinimas ir subalansavimas, termoreguliatorių ant radiatorių įrengimas ar šilumos punkto atnaujinimas gali sutaupyti ženklų kiekį šilumos ir pagerinti jūsų gyvenimo sąlygas.
Vienas iš šildymo sistemos elementų – šilumos punktas – iš miesto šilumos tinklų paima vandenį, paruošia jį iki reikiamos temperatūros ir paskirsto į butų radiatorius. Norint efektyvesnio šilumos punkto darbo, senus elevatorinius šilumos punktus rekomenduojama automatizuoti.
Elevatorinį šilumos punktą reikia reguliuoti rankiniu būdu, dėl to, neteisingai reguliuojant šilumos galingumą, šilumos paskirstymas tarp butų išsibalansuoja. Automatizuotam punktui tokios priežiūros nereikia – jis pats reaguoja į aplinkos temperatūros pokyčius. Temperatūrai nukritus šildymas yra įjungiamas, o atvėsus – išjungiamas. Taip taupomi ir pinigai, ir šiluma.
Temperatūros reguliavimas bute
Vienas daugiausiai komforto bute suteikiančių renovacijos elementų – ant radiatorių sumontuojami termoreguliatoriai. Jie leidžia nustatyti į radiatorių patenkančio karšto vandens kiekį ir pagal gyventojų galimybes reguliuoti patalpų temperatūrą.
Termoreguliatoriai leidžia šilumą ne tik reguliuoti, bet ir ją taupyti. Pavyzdžiui, sumažinti temperatūrą išvykstant iš namų ilgesniam laikui ar išjungti šildymą norimuose kambariuose naktį. Gyventojai taupymu piktnaudžiauti neturėtų, nes bute neužtikrinus minimalios temperatūros kambariai pradeda drėkti, o dėl to namuose gali atsirasti pelėsis.
Šildymo sistemos pertvarkymas
Kadangi senuose daugiabučiuose yra įrengtos vienvamzdės šildymo sistemos, kuriose vanduo į radiatorius patenka ir iš jų išteka tuo pačiu vamzdžiu, esant šiai sistemai, nėra galimybės įrengti termoreguliatorių. Be to, per daugelį metų vienvamzdės sistemos išsibalansuoja, tad dėl šių priežasčių sistema turėtų būti pertvarkyta.
Priklausomai nuo savo galimybių, gyventojai turi kelis pasirinkimus: atnaujinti seną vienvamzdę sistemą arba įsirengti dvivamzdę, kolektorinę ar daliklinę šildymo sistemas.
Taip pat per daugelį metų šildymo sistemos išsibalansuoja, o tai lemia netolygų šilumos paskirstymą tarp butų. Sistemą būtina subalansuoti montuojant rankinius arba automatinius balansinius ventilius rūsyje bei sureguliuojant vandens srautus.
Rankiniai balansiniai ventiliai yra pigesni, tačiau su jais įsirengti termoreguliatorių nėra įmanoma, o gyventojams pakeitus bent vieną radiatorių – sistemą reikėtų balansuoti iš naujo. Tuo tarpu įsirengus automatinius ventilius tokių problemų yra išvengiama.
Šiuo metu iki 2020 m. sausio 31 d. Būsto energijos taupymo agentūra priima paraiškas daugiabučiams atnaujinti. Daugiau informacijos galite gauti paskambinę nemokama telefono linija 8 800 200 12.

 

Nuot­rau­ka iš BE­TA ar­chy­vo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Romas parašė:

    Namas Stoties g.14 dar nerenovuotas,bet įdėgtas dujinis butų šildymas ir moka per pus mažesnę kainą už renovotus.Kas pasinauduoja pelnais???

  2. Leo parašė:

    Manau jei butu galimybe atsijungti nuo centralizuoto sildymo ir isirengti silumos siurblius https://namams24.lt/14-silumos-siurbliai butu idealus variantas. Idomu, ar realiai tai igyvendinama gyvenant daugiabutyje, ar tik turint autonomini sildyma?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt