Seniūnijoje – Kalėdų karštligė

Parašė:  2019-11-26

Praėjusią savaitę į Telšių Turgaus aikštę parvežta ir šalia miesto seniūnijos pastatyta pagrindinė Žemaitijos sostinės Kalėdų eglė. Telšių rajono savivaldybė netruko savo socialinėje paskyroje pasidalyti visų šių darbų reportažu: per penkiasdešimt nuotraukų, filmuotais įrašais apie eglės nupjovimą, atvežimą ir pastatymą… Už šį medį Savivaldybės socialinėje paskyroje nuotraukų daugiau šiandien turi tikriausiai tik meras ir Administracijos direktorius.
Eglės įžiebimas numatytas gruodžio 6 d. Tačiau žaliaskarę dar reikia papuošti. Tai padaryti šiemet sugalvota esą netradiciškai: Telšių miesto seniūnija meta iššūkį Gamtai – Kalėdų eglę puoš kankorėžiais.
„Šie metai Telšiams išskirtiniai – paskelbti Žemaitijos metais. Todėl ir Kalėdų eglė bus papuošta netradiciškai ir išskirtinai – vien tik rankų darbo kalėdiniais žaislais! – džiaugiamasi Savivaldybės socialinėje paskyroje. – Telšių miestas šiais metais bus puošiamas ekologiškai, priartinant miestą prie miško dvelksmo – vien tik iš kankorėžių.
Šiuos kankorėžius pirmiausia reikėjo surinkti miške. Tada jie buvo parvežti į Telšių miesto seniūnijos patalpas, kuriose seniūnijos darbuotojai kasdien gamina kalėdinius žaislus ir girliandas.“
Šią žinią palydėjo dar dešimtys nuotraukų iš Telšių miesto seniūnijos pusrūsio, kur mažame kambarėlyje savo tiesioginio darbo metu darbuotojai veria girliandas iš kankorėžių. Telšių miesto seniūnas Česlovas Ubartas pripažino, kad šis darbas neįeina į darbuotojų pareiginius nuostatus. Tačiau viskas esą daroma dėl miesto, jo puošimo artėjant didžiausioms metų šventėms.
„Idėją dekoruoti eglę natūraliai, iš kankorėžių pasiūlė Birutė Lekavičiūtė. Mes pritarėme, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Č. Ubartas. – Važiavome į miškus, rinkome ir maišais, kartais net po 14 maišų per dieną, vežėme kankorėžius į seniūniją, juos džiovinome. Dabar iš jų daromi eglutės papuošimai.“ Anot seniūno, iš kankorėžių darbuotojai veria girliandas, saulutes. Be natūralių puošmenų, Kalėdų eglė bus padabinta ir girliandomis iš lempučių, kurios puikiai atšvies natūralų eglės grožį.
„Kalėdinius papuošimus eglei daro ne vien seniūnijos darbuotojai, bet ir centro „Viltis“ bendruomenė, kultūros centro darbuotojai, – kalbėjo Telšių miesto seniūnas. – Prie Žemaitijos sostinės žaliaskarės puošybos gali prisidėti kiekvienas gyventojas: pradedant nuo kankorėžių atnešimo mums, baigiant pačių padarytais kalėdiniais žaisliukais. Bet būtinai – iš kankorėžių.“
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. *|* parašė:

  Suprantu prekybininkus, jiems Kalėdos– biznis. Kur skuba biurokratai, niekaip nesuprantu. Ponas seniūne, pradžioje bus Adventas, o jau po to Kūčios ir Kalėdos.

 2. * parašė:

  Šaunu, kad puošiate miestą, bet dar galėtumėte paraginti nuomuojamų patalpų savininkus langus nusivalyti Respublikos gatvėje…

 3. Senjorai parašė:

  Siūlyčiau ,bent Respublikos gatvę išvalyti, nugrėbti ,suvalyti šiukšles, o paskui galvoti apie šventes ponas seniūne.

 4. * parašė:

  Beje, Respublikos gatvėje teko pastebėti ir prie vieno iš pastatų lietvamzdžio pritvirtintą baltą vamzdžio galą – labai gražu, subtilu, tikrai puošia pagrindinę senamiesčio gatvę…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt