Sėkminga Lietuvos vaikų ateitis – inovatyvių mokytojų rankose.

Parašė:  2019-10-23

Jau nieko nebenustebinsime pasakydami, jog technologijos daro milžinišką įtaką mūsų gyvenimui. Automobiliai vairuoja patys, orkaitės išsijungia iškepus pyragui, o įvairius pastatus saugo vaizdo kameros ir įėjimo kortelės. Darbo rinka sparčiai kinta, bet geroji žinia ta, jog nykstant vienoms darbo vietoms, kuriasi naujos, kuriose reikia išmanyti technologijų valdymą ir jų kūrimą. Galvodami apie savo vaikų ateitį, jau dabar turime investuoti į XXI a. įgūdžių formavimą ir mokyti vaikus ne naudotis kompiuteriu, bet sudaryti sąlygas vaikams technologijas kurti patiems.
„Kompiuteriukų fondas” jau prieš 2 metus ėmėsi iniciatyvos ir Lietuvos penktokams išdalino 20,6 tūkst. micro:bit kompiuteriukų, kuriuos pasitelkus, pradėti programuoti yra labai paprasta ir smagu. Tačiau neužtenka vien išdalinti – reikia idėjų, motyvacijos ir palaikymo mokytojams, kurie galėtų šias technologijas dar efektyviau panaudoti savo pamokose. Todėl fondas pradėjo naują programą mokytojams „Kompiuteriukų ralis – IT pamokas keičianti kelionė“, kurioje pernai sudalyvavo 40 mokyklų IT ir dalyko mokytojai su savo mokiniais. Jie mokėsi ir vedė inovatyvias, įtraukiančias pamokas, kuriose vaikai su micro:bit kompiuteriuku kūrė projektus – savaeigius robotukus-automobilius, darė įvairius eksperimentus ir žinoma mokėsi įdomiai programuoti. Bet svarbiausia „Kompiuteriukų ralio“ dalis buvo tai, kad patys mokytojai įgijo labai daug programavimo ir elektronikos žinių, mokėsi per praktiką, ir susibūrė į tvirtą bendruomenę, kurioje vieni kitiems padeda.

Naujas „Kompiuteriukų ralio“ sezonas prasideda jau greitai, tad kviečiami visos Lietuvos mokytojai (IT bei kito dalyko mokytojo tandemas) jungtis prie šios iniciatyvos ir keisti IT pamokas.
Po pirmų programos metų metome, jog tikslingai taikant technologijas integruotose pamokose, vaikai mato mokymosi prasmę ir žino, jog šie įgūdžiai bus naudingi ateityje, o pamokose išmoktą medžiagą jie galės panaudoti muzikos kūrimui, kalbančių ar judančių robotų konstravimui, ir tiesiog sąsajų apie pasaulio veikimą kūrimui. Auginame būsimus Lietuvos darbuotojus, padėkime jiems ne tik naudotis technologijomis kaip pramoga, bet ir jas kurti, suprasti ir programuoti. Galbūt užaugę jie kurs robotus bei naujausias technologijas, o mokytojai, dalyvavę „Kompiuteriukų ralyje” žinos, kad tai ir jų nuopelnas.
Visos Lietuvos technologijas mokytis nusiteikę IT ir dalyko mokytojai kviečiame registruotis iki spalio 27 d. 100 mokyklų atrankai. Platesnės informacijos bei dalyvio anketos ieškokite www.kompiuteriukai.lt ir tegul vaikai kas vakarą galvoja: „Valio! Rytoj į mokyklą!“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt