Sekminės Stulpinų koplyčioje

Parašė:  2016-05-13

Stulpinų Veidrodžių koplyčia – koplyčia, esanti Stulpinų kaime, Viešvėnų seniūnijoje, Telšių rajone, apie 5 km į pietryčius nuo Telšių. Ji stūkso bene aukščiausioje Stulpinų kaimo apylinkių vietoje. Gretimuose Rainiuose yra Veidrodžių gatvė. Medinė koplyčia pastatyta 1786 m., fundavo dvarininkas Važinskas. 2003 m. avarinės būklės koplyčiai seniūnijos pastangomis atliktas kapitalinis remontas: rąstų sienos apkaltos lentomis, sutvirtinti pamatai, perdengtas stogas, sutvarkyti želdiniai, padaryta tvora. Anksčiau stogo bokštelyje kabojęs varpas apie 2001 m. buvo pavogtas. 2015 m. atlikti dažymo darbai.
Stulpinų koplyčia priklauso Viešvėnų Švč. Trejybės parapijai. Vyskupijos raštuose ji vadinama Stulpinų Šventosios dvasios atsiuntimo koplyčia. Ji garsėja švenčiamais Sekminių atlaidais. Keliaujantys į atlaidus tiki, kad čia esą galima išmelsti sveikatos, o labiausiai – akių šviesos. Koplyčia, kaip pasakoja seni žmonės, esanti pastatyta vietoje, kurioje stebuklingai praregėjo aklasis. Kadaise įvykusiu stebuklu tebealsuoja kirviu tašyti rąstai, išblukę, suskilinėję veidrodžiai, šventųjų paveikslėliai, languose išlikę mozaikos gabalėliai.
Rainių kaimo bendruomenės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Elena parašė:

    Stulpinų kaimo Šv.Dvasios Atsiuntimo koplyčia.

  2. LL parašė:

    Jeigu Rainių Kankinių koplyčioje prikabinėsiu laikrodžių ar galiu tikėtis, kad pavadinsite laikrodžių koplyčia?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar norėtumėte, kad ugdymas nuo rugsėjo 1-osios vyktų nuotoliniu būdu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt